Вступ до вишів в умовах карантину:які зміни чекають на абітурієнтів цьогоріч

Чи не "ляже" система реєстрації в електронному кабінеті - те, що найбільше хвилює деяких вступників.

Від 1 серпня в Україні офіційно стартувала вступна кампанія, яка триватиме до 22 серпня. Її терміни цьогоріч значно посунулися через карантин, і ті абітурієнти, які таки потраплять до вищих навчальних закладів, вже не встигнуть розпочати новий навчальний рік з усіма 1 вересня.Доведеться надолужувати. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У багатьох абітурієнтів цьогоріч через карантин усе пішло не за планом. Торік у перших числах серпня абітурієнтів уже зараховували на бюджет. 1 серпня - лише перший день, як є змога зареєструватися в електронному кабінеті.

Чи не "ляже" система - те, що найбільше хвилює деяких вступників. До збою готувались і в профільному міністерстві. Тому за кілька днів до старту дали можливість абітурієнтам створити тестовий електронний кабінет. Щоби зрозуміти, чи не ляже система під час пікового навантаження, якого очікували саме в перший день. І от чи не вперше за всі роки існування система працювала без збоїв.

Окрім сертифіката, для реєстрації потрібно мати електронну пошту, атестат та середній бал додатка, який доведеться підрахувати самотужки.
"Потрібно далі всі скани завантажити, додати всі контактні телефони, точно перевірити свій середній бал і вже потім подавати заяву, ставити пріоритети", - каже абітурієнтка Анастасія Лук'янова.

Вступ до вишів в умовах карантину. Терміни встапної кампанії цьогоріч значно посунулися через карантин, і ті абітурієнти, що таки потраплять до вищих навчальних закладів, вже не встигнуть розпочати новий навчальний рік з усіма першого вересня. Доведеться надолужувати.

Подавати заяви до вишів - це вже наступний етап, який розпочнеться 13 серпня. Він триватиме до 16 серпня для тих, хто ще має складати вступні іспити та творчі конкурси. І до 22 числа для тих, хто вступає лише за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Окрім того, що цьогоріч посунулися всі терміни, змінилася й кількість заяв, які можуть подати абітурієнти. На бюджетні місця можна лише 5, а от на контракт - скільки завгодно. Загалом готові прийняти майже 85 тисяч бюджетників. І це на 6% більше ніж торік.

"Ще однією зміною є те, що сьогодні в межах окремої квоти участь у конкурсному відборі братимуть не лише вступники з АР Крим та м. Севастополь, але й вступники з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та лінії зіткнення", - повідомив заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

Раніше вони мали можливість вступити без ЗНО лише до певного переліку навчальних закладів. Нині без обмежень. Але все одно ще мусять скласти іспити і позмагатися за місце на бюджеті в межах своєї квоти.

Рекомендації ж для вступу на бюджет і пільговикам, і тим, хто вступає до вишів на загальних засадах, мають надійти не пізніше 27 серпня.

А от коли і в якому форматі розпочнеться навчальний рік, кожен виш вирішуватиме самостійно. Насамперед, це залежатиме від епідеміологічної ситуації в кожному регіоні.

вступна_кампанія універитет ЗНО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі