Із "зеленої" в "червону": у МОЗ пояснили, як подорожувати між карантинними зонами

Із "зеленої" в "червону": у МОЗ пояснили, як подорожувати між карантинними зонами, Тата Когут

Між "червоною" та іншим карантинними зонами України можна на авто, в якому не більш як п'яти осіб.

Про це на брифінгу 3 серпня сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"На території, яка віднесена до червоного рівня небезпеки, припиняється робота громадського транспорту. Тобто, перетин межі можливий виключно на власному автомобільному транспорті, якщо у ньому не більше п'яти осіб, за винятком дітей до 14 років. Якщо діти до 14 років, то кількість пасажирів у цьому автомобільному транспорті може бути більша", - зазначив Степанов.
За його словами, під час перетину меж різних карантинних зон потреби здавати тест на визначення коронавірусу немає.
Міністр вкотре уточнив, що встановлення рівня епідеміологічної небезпеки (так звана червона, помаранчева, жовта та зелена зони) у компетенції Центральної комісії ТЕБ та НС. Місцева влада не може ухвалювати рішення щодо пом’якшення карантинних обмежень.

"Органи місцевої влади можуть тільки посилювати ті чи інші епідеміологічні обмеження, але не пом’якшувати. Ще раз хочу наголосити, що умови адаптивного карантину діють - це максимальний баланс між роботою і безпекою в країні. Ми вже не встановлюємо на території всієї області (карантин — ред.), а визначаємо чітко - або це місто, або це район, де може бути складніша ситуація. Ми максимально інформуємо через сайт МОЗ, показуємо, які саме цифри, з погіршенням яких показників, коли рекомендуємо встановлення того чи іншого рівня небезпеки. Тут нема жодної політики, суб’єктивного бачення. Є суто цифри, рівень небезпеки", - додав Степанов.
Раніше Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення поділити Україну на чотири зони карантину: зелену, жовту, помаранчеву та червону. Місто Тернопіль було віднесено до так званої "червоної зони", а отже поїзди не робитимуть зупинки на станції обласного центру.

Сьогодні, на позарговій сесії ТМР було прийнято рішення, не "савити на паузу" звичне життя тернополян. Міська рада прийняла рішення, не вводити обмеження передбачені для "червоної зони", і закликала поліцію не накладати штрафи на підприємців міста.

коронавірус пандемія червона_зона автомобіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі