У Тернополі депутати міськради відновили право абітурієнтів на рівний доступ до вищої освіти

У Тернополі депутати міськради відновили право абітурієнтів на рівний доступ до вищої освіти, Ірина Герман

Внесення Тернополя до «червоної зони» карантину порушує базові права людини, гарантовані Конституцією України, – вважає депутат міської ради Віктор Генсерук.

Студентська столиця України місто Тернопіль опинилося під загрозою зриву вступної кампанії до закладів вищої освіти. Рішення про заборону діяльності освітніх заходів у «червоній зоні» могло зламати долі тисяч абітурієнтів. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав депутат міської ради Віктор Генсерук.

«Тернопіль – студентська столиця. Внесення міста до «червоної зони» порушує базові права людини, гарантовані Конституцією, зокрема право на освіту. Під загрозою опинилася вступна кампанія. Тому я підтримав рішення Тернопільської міської ради, яка фактично відновила у Тернополі дію Конституції України», – вважає місцевий депутат.

За його словами, тернопільські випускники у такий спосіб отримали ті ж права, що і їх однолітки в інших містах України.

«Міський штаб протидії епідемії коронавірусу не бачить критичної ситуації, яка вимагає блокади міста. Абітурієнти повинні мати можливість скласти екзамени та творчі заліки для вступу до тернопільських вищих навчальних закладів. Нинішнє рішення сесії міської ради, яке я повністю підтримую, гарантує їм таку можливість, гарантує їх конституційне право на освіту», – підсумував Віктор Генсерук.

Нагадаємо, 03 серпня 2020 року Тернопільська міська рада проголосувала за визнання Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» такою, що не ґрунтується на нормах Конституції України.

Виконавчим органам та комунальним підприємствам Тернопільська міська рада дала доручення забезпечити у повній мірі життєдіяльність міста.

Міська рада також у своєму рішенні рекомендує суб'єктам господарювання діяти відповідно до рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді.

Окрім цього, Тернопільська міська рада закликала органи поліції не вчиняти дії щодо притягнення до відповідальності суб'єктів господарювання, що діють відповідно до прийнятого сьогодні рішення Тернопільської міської ради.

Віктор_Генсерук Тернопіль червона_зона карантин освіта
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі