
10:00, 8 березня 2013 р.
У тернопільському краєзнавчему музеї діє святкова виставка фіалок (фото)
До 10 березня в обласному краєзнавчому музеї працюватиме весняна виставка фіалок Тернопільського міського клубу любителів геснерієвих “Сенполія-Захід”. Цього разу учасники клубу відкрили виставку напередодні 8 березня, тож виставка – святкова.
В експозиції представлено понад 400 сортів найрізноманітніших сенполій – як стандартних, так і мініатюрних. Оглянути квітучі фіалки можна ще 8 та 9 березня з 10.00 до 17.00. У неділю експозиція працюватиме до 16.00
Це вже третя виставка клубу. До речі, у кінці березня “Сенполія-Захід” відзначатиме свою першу річницю. Сьогодні до числа любителів цих кімнатних рослин входять близько десятка тернополян, які у своїх колекціях мають більше сотні узамбарських фіалок.
- У місті є багато любителів фіалок, — зазначає Наталія Ткач, голова клубу “Сенполія-Захід”, – але тільки шестеро-семеро мають колекції, які налічують більше 200, 600, а то й 1000 екземплярів. Щоб стати членом нашого клубу необхідно мати понад 100 сортів фіалок. Загалом їх існує дуже багато. Хтось каже, що є 20 тисяч, а хтось – 30. Є стандартні великі сенполії, а є мініатюрні. Останніх сьогодні уже налічують більше двох тисяч сортів. І саме ці сорти зараз набувають великої популярності, бо з них можна зібрати велику колекцію, яка займатиме набагато менше площі, аніж така ж кількість великих рослин. Хоча мініатюрні фіалки цвітуть дрібненько, та вони дають можливість задовольнити свою колекційну цікавість, придбавши більшу кількість сортів.
Особисто Наталія Ткач цікавиться фіалками усе життя. Завжди мала 20-30 сортів, а їх колекціонуванням займається уже понад 10 років. У своїй квартирі має близько 200 видів фіалок, а зараз більше захоплюється розведенням мініатюрних квітів. На виставці пані Наталія не тільки демонструє свої власні рослини, а й показує, як їх садити та розповідає, як за цими квітами необхідно доглядати. Ще одну лекцію «Питання вирощування та догляду» можна буде послухати 9 березня о 13.00.
Серед представлених на виставці є багато фіалок не тільки зарубіжних селекціонерів, а й українських. Нові сорти фіалок, виведені українськими селекціонерами, зараз користуються популярністю у всьому світі. Якщо раніше був бум на квіти російських селекціонерів, то зараз бум на українських. Найпрогресивніші любителі цих квітів часто купують нові сорти безпосередньо у селекціонерів, хоча це і набагато дорожче. Серед тернопільських колекціонерів також є такі люди. Це Зоя Герасимчук. Фіалками вона захоплюється уже більше 15 років. Зараз її колекція налічує майже 500 сортів цих рослин.
- Купую сенполії у провідних українських селекціонерів, — зазначає жінка.– Можна сказати зараз Україна на першому місці по селекціонуванню фіалок. У нас є дуже багато сортів, і вони дуже гарні. Наш селекціонер з Вінниці Олена Лебецька на весь світ уже відома, а також Світлана Репкіна з Луганська. Багатьом колекціонерам у світі зараз подобаються квіти саме української селекції.
Доглядати за тропічними красунями, як зазначають учасники клубу, не так важко, як може видатися спочатку. Просто перед тим, як придбати рослину вони радять ознайомитися із правилами догляду за нею. Потрібну інформацію можна знайти у відповідній літературі, а також в інтернеті. Найважливіше, що треба знати, це те, що фіалка не любить прямого сонячного проміння, адже у природі вона росте у затінку тропічного лісу. Ця рослина також боїться протягів, зимових провітрювань приміщення, не любить забагато і замало води. Найкраще вона росте при температурі 25 градусів тепла у невеличкому горщику. Та найголовніше у догляді – це любов до рослини.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:33, 8 квітня
12:46, 16 квітня
10:47, 11 квітня
10:33, 8 квітня
live comments feed...