60 яєць і 4 кг цукрової пудри: унікальний торт кондитерки з Тернопільщини здобув гран-прі на міжнародному конкурсі (ФОТО, ВІДЕО)

Торт у вигляді ляльки-мотанки, який приготувала кондитерка із Заліщиків, Юлія Воробель, отримав гран-прі Міжнародного фестивалю талантів EuroStar-2020.

Вага торта – 13 кг, висота – 64 см. На його виготовлення пішло 60 яєць, 0,5 кг борошна, 0,5 кг маку, 1 кг вишень, 4 кг цукрової пудри, 3 кг цукру.

Міжнародний фестиваль, який проводять у рамках міжнародного конкурсу талантів ZIRKA, відбувся онлайн у німецькому місті Бремен. Юлія Воробель взяла участь у категорії "Торти і десерти".

"У червні ми з чоловіком заповнили онлай-заявку, приготували торт, зняли і змонтували відео процесу роботи, відправили це все і чекали результатів, які з’явилися нещодавно", – розповідає Юлія.

Зізнаюсь, я була здивована результатом, бо я не професійний кондитер, а самоучка.

60 яєць і 4 кг цукрової пудри: унікальний торт кондитерки з Тернопільщини здобув гран-прі на міжнародному конкурсі (ФОТО, ВІДЕО), фото-1 60 яєць і 4 кг цукрової пудри: унікальний торт кондитерки з Тернопільщини здобув гран-прі на міжнародному конкурсі (ФОТО, ВІДЕО), фото-2 60 яєць і 4 кг цукрової пудри: унікальний торт кондитерки з Тернопільщини здобув гран-прі на міжнародному конкурсі (ФОТО, ВІДЕО), фото-3 60 яєць і 4 кг цукрової пудри: унікальний торт кондитерки з Тернопільщини здобув гран-прі на міжнародному конкурсі (ФОТО, ВІДЕО), фото-4 60 яєць і 4 кг цукрової пудри: унікальний торт кондитерки з Тернопільщини здобув гран-прі на міжнародному конкурсі (ФОТО, ВІДЕО), фото-5

Випіканням тортів Юлія Воробель займається два роки. Захопилася цією справою під час декретної відпустки.
"У мене взагалі економічна освіта. Я працювала у відділі кадрів райлікарні. А потім у нас народилася донечка і я, як багато мам у декреті, почала випробовувати себе у інших сферах. І так я почала пекти тортики, спершу для себе і родичів, потім почали з’являтися перші замовлення", - зазначає Юлія.

Темою своєї конкурсної роботи Юлія обрала ляльку-мотанку, яка від давніх давен вважається українським сакральним оберегом. Торт зобразила у вигляді жіночої фігури, яка у молитві зводить руки до неба.
"У моєму баченні лялька-мотанка є уособленням української держави і кожної української жінки загалом, яка щодня молиться до Господа за припинення війни, за відвернення пандемії, за благополуччя", – пояснює концепцію Юлія Воробель.

Оформлення торта виконане в українському етнічному стилі. Начинка – авторська інтерпретація традиційного для західної України весільного торта з маком, вишнями та горіхами. Над тортом Юлія працювала разом з чоловіком, який був асистентом. Процес роботи був досить тривалим.

"Від першого розбитого яйця до розрізу готового торта минуло 12,5 годин, – пригадує жінка. За перемогу Юлія отримала кубок, диплом міжнародного зразка англійською та українською мовами, рецензію від компетентного журі. – Для мене того не те що достатньо, а навіть дуже багато!", – каже, не приховуючи емоцій, кондитерка.
Юлія Воробель шкодує, що конкурс відбувався онлайн і журі не змогло побачити торт наживо. Оскільки смаколик вже був розрізаний, адже для конкурсу роботу потрібно було показати в розрізі, то його розділили та скуштували в сімейному колі. Проте зараз, каже жінка, зробила б по -іншому – віддала б торт комусь у подарунок.
До слова, Юлія займається благодійністю у Заліщиках. Вона разом з іншими кондитерами оранізовують благодійні солодкі аукціони і дарують торти ювілярам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

лялька_мотанка торт нагорода визнання випічка вишиванка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі