• Головна
  • Медиків Тернопільської райлікарні звинувачують у смерті заробітчанки, уже відкрито кримінальне провадження
09:03, 18 серпня 2020 р.

Медиків Тернопільської райлікарні звинувачують у смерті заробітчанки, уже відкрито кримінальне провадження

Медиків Тернопільської райлікарні звинувачують у смерті заробітчанки, уже відкрито кримінальне провадження

Олександрі Сас з Великих Бірок було 58 років. Приїхавши додому у відпустку з Італії, вона пішла обстежитись у гінеколога, який призначив їй процедуру - гістероскопію. Проте рідні жінки і не думали, що більше не побачать матері після операції. Через ускладнення, які виникли після процедури, 4 серпня Олександра Сас померла. 5 серпня її поховали. Рідні жінки звинувачують у смерті матері медиків. У Тернопільській райлікарні з цього приводу проводять службове розслідування, справою вже зайнялася поліція, пише Терміново.

Чому померла 58-річна жінка і хто в цьому винен, з’ясувувало видання Терміново.

Медзаклад змінила за порадою знайомих

Хронологію подій, пов’язаних зі смертю матері, описав на свої сторінці у Фейсбуці її син Володимир Сас. Його резонансний пост отримав півтора тисячі поширень. Сотні людей співчувають чоловікові і вимагають, щоб лікарська халатність була покарана.

Як розповів Володимир Сас журналістці Тереміново, його мама останні 20 років була на заробітках в Італії. До того 18 років працювала медсестрою у Тернопільській райлікарні, де за іронією долі їй і провели фатальну операцію. Цього літа жінка приїхала у традиційну відпустку до дому, відбула самоізоляцію, після чого пішла на обстеження до гінеколога.

- Лікар після огляду сказав, що необхідно провести нескладну процедуру - гістероскопію. Медик порадив другу міську, мама зразу ж погодилась, - розповідає Володимир. - Вона взяла направлення у сімейного лікаря на рентген. Його необхідно було зробити за місцем прописки в районній поліклініці, де мама пропрацювала 18 років. Там вона зустріла знайомого лікаря, який їй запропонував зробити цю процедуру у них. Згодом зустріла ще колег, з якими працювала, розпитала у них все. На другий день ще обдзвонила кількох знайомих, які теж їй порадили провести процедуру в райлікарні. Відтак вона обрала цей медзаклад.

Гістероскопію Олександрі Сас, за словами сина, проводила гінекологиня Наталія Рудик разом з асистентом травматологом Віктором Розумом та анастезіологом Олегом Голоюхою. Операція розпочалася в 11 год у четвер, 30 липня і тривала 1 годину під загальним наркозом.

- Біля 12-ї години лікар повідомила мені, що операція пройшла успішно. Із наркозу мама вийшла нормально. Я її провідав, з нею говорив. Але мене збентежило те, що вона постійно спала і була у кисневій масці, - розповідає Володимир. - Наталя Володимирівна оглянула маму і сказала мені, що з мамою все добре, після чого пішла додому. Те, що її не переводять у палату, черговий лікар Олег Богданович нічим пояснити не зміг. Мої наміри забрати маму додому на ніч завершилися нічим. Її залишили у реанімації. Вночі у мами була температура 40, про що мені ніхто не повідомив. Зранку мені сказали, що так буває після наркозу.

Гемодіаліз, ще одна операція, смерть...

Володимир Сас зауважує, що хоч медики його заспокоювали, що все добре, його дуже непокоїла сонливість, нудота та брак кисню матері, через який вона була у кисневій масці.

- Близько 13.30 у п'ятницю, 31 липня, ми з братовою відвідали маму у реанімації і побачили її у важкому стані: їй важко було розмовляти, пожовтіння тіла та очних яблук. На наше прохання викликати спеціалістів з обласної, лікар Олег Богданович запевнив нас, що консультується з ними онлайн, - пригадує Володимир Сас. - Близько 17 год нам зателефонували з лікарні і повідомили, що стан мами ще погіршився. Вся реанімація «зарухалася». Її ледве врятували. Ми усі миттєво приїхали і вимагали негайного переведення мами в обласну лікарню. Але ця вся біганина, дзвінки, виклик реаніматологів затягнулися аж до вечора.

Проблема ще була у транспортуванні, додає Володимир. У зв‘язку відсутністю реанімобіля, пацієнку, яка могла дорогою не вижити, перевозили УАЗом без відповідного для реанімації обладнання. Близько 20 год 31 липня жінку поклали в обласну лікарню з діагнозом “сепсис”.

“Лікарі виявили в мами порушення роботи нирок, печінки і загальну інтоксикацію всього організму. Негайно було зроблено процедуру плазмаферезу, щоб запустити роботу нирок та ще цілий ряд систем, - пише Володимир Сас у соцмережі. - В суботу зранку, 1 серпня, був консиліум лікарів, на якому були присутні Наталя Володимирівна і Олег Богданович. Там вирішили провести мамі гемодіаліз - підключення до апарату штучної нирки. Нам сказали, що це останній шанс на порятунок. Ми одразу дали на це згоду, придбали всі необхідні медикаменти, які є недешеві, і чекали у коридорі. В реанімацію нікого не впускали взагалі”.

Лікарі попередили рідних, що гемодіаліз мама може і не пережити. Але вона його перенесла. Їй стало легше, стабілізувався тиск, змогла сказати кілька слів по телефоні. З'явилася надія. Але нирки не запустилися. У неділю зранку, 2 серпня, знову був консиліум і постало питання оперативного втручання. Лікарі казали, що це єдиний шанс вижити. Після цього привезли хірурга і сказали рідним, що готують маму до операції. На питання, на що операція, відповіли, що все скажуть після її проведення. Через годину вийшов хірург і знову нічого не пояснив.

- Нарешті ми перестріли у коридорі завідуючого відділенням і дізналися, що мамі видалили матку, бо з неї все почалося. Знаємо, що увесь той час в лікарні була Наталія Рудик, але не попадала нам на очі, - повідомляє Володимир Сас. - Мабуть, просила лікарів «прикрити» наслідки її оперативного втручання. Після операції маму знову взяли на гемодіаліз. Ще добу вона протягнула. З понеділка на вівторок, з 3 на 4 серпня, о 3-ій ночі її не стало. О 6 год. ранку мені зателефонували і сказали про смерть…

Володимир Сас вважає, що хірургічне втручання матері проводили для того, щоб видалити матку і таким чином прикрити докази. У чоловіка дуже багато питань “чому?” до всього, що відбувалося з його матір'ю у медзакладах.

Лікарку відсторонили від роботи

Одразу після смерті Олександри Сас її рідні звернулися у прокуратуру області, звідки їм прийшла відповідь, що заяву направили у слідче управління Головного управління Нацполіції в Тернопільській області для невідкладного внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та початку досудового розслідування.

Як повідомили у відділі комунікації поліції в Тернопільській області, відомості внесені до ЄРДР за ч. 1 с. 149 Кримінального Кодексу України (неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником).

Службове розслідування стосовно цього випадку проводять у Тернопільській райлікарні. Як повідомив в.о головного лікаря медзакладу Іван Трач, гінекологиню Наталію Рудик, яка проводила гістероскопію, відсторонили від роботи. На даний час вона перебуває у відпустці.

- Зібрані пояснення від цієї лікарки, анестезіолога, районного акушер-гінеколога, чекаємо заключення патолого-анатомічної експертизи. Всі ці дані ми передамо на обласну комісію, - каже Іван Трач. - Якщо є провина лікарки, то ніхто нікого прикривати не буде. Допущена помилка - звільнення, якщо є кримінальний злочин - це вже юрисдикція правоохоронних органів.

Щодо реанімобіля, то такого транспорту у райлікарні немає через брак коштів, зауважує в. о головного лікаря.

- Раніше для перевезення хворих у нас був автомобіль швидкої, але ми його передали у Центр екстреної меддопомоги, - коментує Трач. - Раніше ми хотіли закупити транспорт, але депутати райради, якій ми підпорядковуємося, не дозволили, бо стояло питання про виплату зарплати медикам.

У Тернопільській районній поліклініці сумують з приводу смерті Олександри Сас і кажуть, що усім дуже боляче через те, що сталося, адже жінку тут всі знають, тут вона працювала багато років.

- Їй пропонували робити операцію в другій міській лікарні, але вона обрала нас, значить вона нам довіряла, - зауважує Іван Трач.

“Кожна операція - це ризик”

Гінекологиня Наталія Рудик, яка проводила гістероскопію, працює у Тернопільській райлікарні 4 роки, прийшла сюди одразу після закінчення інтернатури. Також вона проводить прийоми у приватній клініці.

- Вона пройшла курси з лапароскопії, гістероскопії, у неї є відповідні сертифікати, вона має право це робити, - наголошує районна акушер-гінекологиня, завідувачка жіночою консультацією райлікарні Людмила Припхан. - За 2019 рік ця лікарка зробила 45 гістероскопій і проблем не було. В даній ситуації важко сказати, чи є тут її вина. Тому що всі ці операції вона у нас проводила і у цієї пацієнтки не було чогось такого надзвичайного. Конкретніше про цей випадок ми будемо говорити, як будуть вже всі підсумки розслідування, заключення.

Колеги Наталії Рудик кажуть, що вона дуже переживає через смерть пацієнтки. І навіть дали журналістці її номер мобільного, мовляв вона все прокоментує. Проте лікарка слухавки не підняла. Відомо, що вона перебуває у відпустці ще з 5 серпня - одразу з наступного дня після смерті Олександри Сас. Видання Терміново готове опублікувати позицію Наталії Рудик.

о таке гістероскопія і наскільки це складна операція, пояснює районна акушер-гінекологиня Людмила Припхан.

- Це спосіб дослідження порожнини матки за допомогою зонда з датчиком, який сканує і передає дані на монітор. Під час цього дослідження можна проводити хірургічне втручання, - каже вона. - Відтак якщо у матці є поліп, гіперплазія, фіброматозні вузлики, - все це можна видалити під час гістероскопічної операції. Є медичний протокол, де перечислені покази, коли треба робити цю процедуру.

За словами Людмили Припхан, гістероскопія запроваджена вже давно. Її проводять під загальною анестезією і вона є альтернативою так званому “вишкрібанню”, яке вже в минулому, і яке робили насліпо.

- Кожна операція - це ризик і говорити складна вона чи ні - ніхто не може, - наголошує районний акушер-гінеколог. - Навіть від звичайна операція з видалення апендициту може мати свої проблеми і ризики ускладнення. Тому неможливо на 100% гарантувати, що все пройде добре.

Прокоментувати випадок зі смертю пацієнтки журналістка Терміново також звернулася у обласну університетську лікарню - саме так жінці робили другу операцію і там у реанімації вона померла. Проте до кінця дня ми так і не отримали відповіді від пресслужби медзакладу.

Видання Терміново і надалі відстежуватиме ситуацію зі смертю пацієнтки у лікарні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#операція #Сас

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
03543
18 серпня 2020 р., 09:29
Прийшла жінка на звичайну просту операцію і... померла. А ті суки тільки себе прикривають, не мають ні жалості, ні співчуття, ні совісті! А потім звинувачують, що люди пізно звертаються до лікарів. До них звернутися, то 50/50, як в лотерею грати...
Бос
18 серпня 2020 р., 09:47
Ветеренари з тієї лікарні вже не одного так вилікувили,а того гінеколога півисити б за то саме місце.
Бос
18 серпня 2020 р., 09:49
С.у.к.у на зону
Сашо
18 серпня 2020 р., 10:29
Це ж як треба оперувати так щоб матка стала чорною,мабуть одні професори там оперують.
Oksana
19 серпня 2020 р., 08:41
Бл....які в нас тупаки!!!!понавчаються за гроші і воно лікар,а про якусь відповідальність взагалі не знають,відсторонено від роб???а чому не звільнено -що може бути гірше смерті ???сумніваюся, що лікар тут нідочого .Інколи противно читати про самих "розумних,кваліфікованих "лікарів  P.S.не маю на увазі всіх лікарів,є дійсно від Бога!!!!
ТОП новини
Спадщину тепер не отримаєте: українцям розповіли про нюанси, які потрібно обов'язково врахувати
"В Україні шириться страшна хвороба, інфекція вражає очі та нервову систему": біль і жар неминучі, діти і дорослі у біді
"Водії не чекали цієї радикальної процедури від ТЦК, мобілізація несе швидкі покарання": 4-м групам залишать права
"Ці 6 категорій чоловіків втратять бронювання і будуть мобілізовані, йде тотальне скасування відстрочки": повістки і ТЦК
Оголошення
live comments feed...