Як школярі Тернополя проходитимуть обов'язковий медогляд цього року

Як школярі Тернополя проходитимуть обов'язковий медогляд цього року, Дмитро Бондаренко

Цього навчального року лише учні 4 — 9 класів проходитимуть медогляд у великої кількості фахівців. Решта школярів зможуть отримати довідку у сімейного лікаря.

Про це на брифінгу 25 серпня розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише Громадське.
Він зазначив, що такі зміни МОЗ ухвалило через епідемію коронавірусу, щоб «у людей виникало менше незручностей» і вже повідомило про них Міністерство освіти і науки.

Які вимоги до першокласників
Як розповідав раніше на брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко, для першокласників зберегли вимогу проходити медогляд перед початком навчального року.
Йдеться про отримання форми 086/о — за нею потрібно звернутися до сімейного лікаря (педіатра), з яким підписано декларацію. Він направить дитину до вузьких спеціалістів (за необхідності).

Як проходити медогляд старшим школярам
Не обов'язково перед 1 вересня, але один раз на рік. Водночас головний санітарний лікар закликав місцеву владу та освітян виважено підходити до проведення медогляду цього року та запобігти скупченню людей в лікарнях на початку, або в кінці навчального року, коли зазвичай проводять медогляди. Він рекомендує розтягнути в часі цей процес, залежно від епідситуації в регіоні.
Ляшко наголосив, що кожна дитина має пройти медогляд рад на рік. Зазвичай цю процедуру прив’язують до дня народження (плюс-мінус два тижні). Відповідальність за медогляд повністю лежить на батьках. Вони можуть сконтактуватися з сімейним лікарем і погодити дату.

Що зі щепленнями
Щеплення цього року ніхто не скасовує. Батьків закликають перевірити календар щеплень своєї дитини, а також свій особистий, і за необхідності вакцинуватися.

карантин медогляд школа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі