Учені заявили про тривалий COVID-19: симптоми не зникають і через три місяці

Учені заявили про тривалий COVID-19: симптоми не зникають і через три місяці, Тата Когут

Пацієнти, які перехворіли на коронавірус, продовжують страждати від його симптомів навіть через три місяці після лікування та виписки з медустанови.

На це звернули увагу медики лікарні Саутмід у британському Брістолі. Вони ще раз вказали на той факт, що COVID-19 не проходить так швидко і просто, пише The Daily Mail.

Так, до дослідження було залучено 163 пацієнтів із коронавірусом. Підкреслюється, що 19 із них померли, тоді як 81 зі 110 тих, котрі вижили, страждали на задишку, втому й болі в м’язах через довгий час після боротьби з хворобою. Багатьом людям, стверджують фахівці, через тривалий COVID-19 стало важче виконувати повсякденні справи, такі як прання, одягання або повернення до роботи.

Також люди скаржилися на безсоння, деякі заявляли, що їм було важко заснути, коли їх помістили в лікарню.

Ще дослідники виявили, що в кожного сьомого пацієнта, котрий вижив, були ознаки рубцювання легень під час аномальних сканувань грудної клітки. Крім цього, показники двох пацієнтів погіршилися після того, як їх відпустили додому з лікарні.

На графіку показано, скільки пацієнтів повідомило про кожен симптом COVID-19 під час госпіталізації до лікарні й через 12 тижнів після виписки.

"Ми ще так багато не знаємо про довгострокові наслідки коронавірусу. Але це дослідження дало нам нове життєво важливе уявлення про те, з якими проблемами можуть зіткнутися пацієнти в процесі одужання, і допоможе нам підготуватися до цих потреб", – говорить співавторка дослідження докторка Ребекка Сміт.

Зазначається, що ці результати не є остаточним висновком, дослідження будуть продовжувати. Водночас за даними видання, британський політик Меттью Генкок вже визнав, що він "стурбований" довгостроковими наслідками коронавірусу для "далекобійників" (так називають пацієнтів, які довго борються із COVID-19).

коронавірус пандемія клінічні_ознаки перебіг_захворювання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі