Чому хворі на коронавірус втрачають нюх?

Дослідження показало, що клітини в носі, які допомагають виявляти запахи - вхідні ворота для коронавірусу. Ось чому варто носити маски.

Нове дослідження може пояснити, чому деякі пацієнти з коронавірусів з незрозумілої причини втрачають нюх. Вчені виявили, що специфічні клітини, за які вірус "чіпляється", щоб проникнути в організм і заразити його, в 700 разів частіше зустрічаються в слизовій оболонці верхньої частини носа, ніж в нижній або в слизовій трахеї. Ці клітини можуть бути пошкоджені при атаці патогенів.

Команда з Університету Джона Хопкінса вважає, що результати їх роботи можуть привести до створення ліків або інших методів лікування, націлених на вразливі клітини, до тих пір, поки не буде розроблена вакцина. Результати дослідження публікує European Respiratory Journal .

Вчені досліджували зразки тканини носа у 19 дорослих чоловіків і жінок з хронічним риносинуситом, який являє собою запалення тканин носа. Вони також вивчили зразки тканини трахеї 7 осіб, які перенесли операцію з приводу аномального звуження цього органу. Отримані зразки порівнювали з аналізами 4 осіб, які перенесли операції на носі з приводу інших захворювань.

Дослідники спеціально шукали рецептори ангіотензинперетворюючого ферменту 2 (ACE2), які вірус використовує для проникнення й зараження клітин людини. Вони виявили високий рівень ACE2 серед носових клітин в області, званої нюхових нейроепітелія, де розташовані чутливі до запаху нейрони.

Клітини нюхового нейроепітелія мали в 200-700 разів більше рецепторів ACE2, в порівнянні з іншими зразками з носа і трахеї. Так як чутливі до запаху клітини мають найвищий рівень ACE2, вчені вважають, що саме тому деякі пацієнти з COVID-19 втрачають нюх.

Це ще один фактор, який підтверджує, що людям необхідно не тільки носити маски, але і правильно їх використовувати, закриваючи рот і ніс.

нюх запахи коронавірус симптоми
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Показувати новий коментар: внизу / вгорі
карпо
27 серп. 2020 р., 11:36:22

КОРОНАВІРУСУ  НЕ ІСНУЄЄЄЄЄЄЄЄЄЄЄЄЄЄЄЄЄЄ

Лікар Оля
27 серп. 2020 р., 13:24:21

для таких скептиків є один спосіб перевірити наявність чи відсутність загрози: на одну добу волонтером попрацювати на посаді санітарки в  лікарні з, на вашу думку, неіснуючими хворими на Covid. Ви прозрієте за годину- другу! але ж не підете, страшно! а на дивані писати всілякі нісенітниці запросто! Там Ви круті!!!