10:45, 7 вересня 2020 р.
Експерти припустили, в яких тернопільських школах можуть інфікуватись коронавірусом найбільше осіб
Чим більший навчальний заклад – тим імовірніше інфікуватися, тобто зростає ризик захворювання на коронавірус. Такого висновку дійшли дослідники із Техаського університету в Остіні. Вітчизняні експерти за алгоритмами оцінки закордонних фахівців вирішили дізнатись, в яких школах ризик інфікуватись небезпечною недугою – найбільший.
До їх списку потрапив і Тернопіль. За підрахунками, у групу великого ризику ввійшли 10 місцевих шкіл: № 24, № 28, № 6, № 29, № 19, № 23, №3, №11, №9 і № 16.
Експерти розповіли, як розрахували ймовірне число інфікованих COVID-19 осіб, які прийдуть до навчальних закладів впродовж семи днів.
Для цього необхідно знати два параметри: 1. сумарну кількість учнів, вчителів та технічного персоналу, які там перебувають; 2. ймовірність нещодавнього зараження поза межами школи. Далі множимо кількість людей у школі на ймовірність нещодавнього зараження. Краще використовувати локальну поширеність хвороби. Наприклад, якщо в певному місті 3% людей інфіковані COVID-19, то, відповідно, троє з сотні учнів та вчителів певної школи цього міста теж вірогідно будуть носіями хвороби.
Для того, щоб оцінити локальну поширеність хвороби (наприклад, у межах району), необхідно:
1) Взяти число нових випадків інфекції за останні 14 днів. Ці дані є у відкритому доступі завдяки ЦГЗ та НСЗУ. Оскільки наша модель передбачає період з 31 серпня по 6 вересня, ми взяли статистику інфікування за період з 16 по 30 серпня.
2) Помножити його на певний коефіцієнт «невиявлення» хвороби. Це робиться для того, щоб встановити більш-менш реальну кількість інфікованих у районі. Ми множили на 3, спираючись на результати епідеміологічного моделювання від Київської школи економіки. Їхня оцінка свідчить, що Україна в цілому виявляє 30% нових випадків. Ця цифра співставна як із середніми значеннями по світу, так і з коефіцієнтами, які використали американські моделювальники. Проте варто підкреслити, що це значення є усередненням по всій країні, і на рівні окремих районів ситуація з виявленням нових випадків COVID-19 може бути іншою.
3) Розділити на кількість людей, котрі мешкають у цьому районі. Для цього показника ми взяли цифри, які регулярно наводить Держстат. На превеликий жаль, в Україні вже майже 20 років не проводили регулярного перепису населення, тому неможливо встановити, наскільки достовірними є ці дані.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
08:00, 26 листопада
14:41, 27 листопада
11:40, 2 грудня
19
08:45, 27 листопада
live comments feed...
Коментарі