
19:00, 17 березня 2013 р.
Тернополянин знайшов у апельсинах личинки плодових мух
Придбані в місцевому супермаркеті апельсини надовго відбили бажання куштувати цей екзотичний фрукт у тернополянина. У середині гарних, твердих, великих плодів він знайшов, як йому здалось, паразитів. Тепер чоловік обиратиме фрукти прискіпливіше.
Вражений та обурений чоловік спершу хотів піти та повернути гроші, та потім вирішив застерегти інших від такого сюрпризу.

- Повертаючись додому після роботи, купив апельсини у старому «Сільпо» на «Сонячному», - розповідає 20 хвилин тернополянин Юрій Заброцький. – Я, до речі, часто там купую і раніше нічого такого не було. А тут приніс додому, почистив, розкрив і своїм очам не повірив - в апельсині глисти, черв’яки. Не знаю, як їх назвати.
Перша думка у чоловіка виникла про те, що потрібно назад відвезти у магазин. Втім, передумав. Адже їхати за якихось 10 гривень власним авто ввечері через усе місто – не варто.
- У мене нема особливих претензій до цього магазину, - каже він. – Купити такий продукт можна і деінде. Але хочу застерегти тернополян , адже це могла б з’їсти маленька дитина. Тому перш, ніж дати фрукт дитині, зазирніть у нього.
Після звернення чоловіка ми поїхали у той же супермаркет та придбали такі ж апельсини. Однак придбані нами виявились без будь-яких паразитів, шкідників. У принесених чоловіком у редакцію, окрім того одного плоду, теж не було.
У закордонних апельсинах – "закордонні" мухи
Із знахідкою чоловіка ми звернулись до кандидата біологічних наук, доцент кафедри зоології Степана Подобівського. Після огляду у лабораторії, науковець пояснив – у апельсині личинки шкідливих комах.
- Звичайно, що визначити до виду, неможливо, каже він. - Швидше за все, це личинки якихось плодових мух. Бо личинки безголові, безногі. Щоб сказати, яких саме, треба знати звідкіля їх привезли . Найчастіше до нас їх привозять із Ізраїлю, Єгипту і Тунісу, Марокко.
На перетворення личинок на лялечки за словами науковця, потрібно від двох тижнів до місяця. Це залежить знову ж таки від місця, де виростили плоди та умов їх зберігання. Потім лялечки, за днів п’ять-шість, перетворюються на мух.
- Розвиток личинок у плодах прямо пов’язаний з температурою зберігання цих плодів у холодильниках, - каже він. - При цьому розвиток плодових мух може затягуватись на значно довші терміни. Личинки за низьких температур просто ціпеніють, і далі не розвиваються. А потрапили у тепло - і процес відновлюється.
Фрукт мало обробили хімією
Потрапляють у апельсини вони так само просто, як у звичайний фрукт. Плодові мухи відкладають яйця на фрукти, вилуплюються личинки, які проникають у фрукт через шкіру і живляться ними. Або й мухи можуть відкласти свої яйця ще на стадії цвітіння.
- Це рідкісний випадок, що ми таке побачили у апельсинах, - каже пан Подобівський. – Бо їх, як правило, на час вирощування систематично обробляють різноманітними хімічними засобами захисту. Очевидно, десь вони щось пропустили.
Виявити заражений фрукт – важко. Якщо там як серед тонни - 10 заражених, то знайти їх неможливо. Тож, навіть якби на кордоні у лабораторії їх перевіряли, все рівно б нічого не знайшли. Відтак, купуючи екзотичні фрукти, потрібно спершу їх оглянути, додає науковець.
- Якщо б дитина з’їла такий фрукт, то розлад кишечника уже гарантований, - каже пан Подобівський. - Адже та личинка живе, випорожнюється, виділяє продукти обміну, сечовину. А там же вона - не одна. Тому треба бути обережними з тими цитрусовими.
Окремо: Перевіряють кожну партію при ввезенні в Україну
Несистемним та поодиноким випадком називають ситуацію із чоловіком й у «Сільпо». Втім, вибачаються за отримані покупцем неприємні враження від покупки.
- Усі імпортовані фрукти, які продаються в мережі «Сільпо», проходять жорсткий карантинний контроль при ввезенні на територію України, - кажуть у прес-службі мережі «Сільпо». - З кожної партії фруктів, яка приходить на кордон, береться вибірка продукції з поставки і перевіряється на вміст підкарантинних організмів. Якщо у цій вибірці нічого не знайдено, товар пропускають. Якщо ні – всю партію вважають бракованою і не допускають навіть її ввезення на територію України.
За останній період у «Сільпо» не надходили аналогічні скарги від інших покупців. Тому цей випадок можна трактувати, кажуть тут, як несистемний і поодинокий. Також зазначають, що личинки фруктових мух безпечні для людини і викликають негатив лише естетичний – так само, як неприємно надкушувати червиве яблуко.
- Звісно, нам шкода, що покупець отримав неприємні враження від покупок і ми перепрошуємо за це, - додають у прес-службі. - Радимо всім покупцям звертатися безпосередньо в магазин, якщо є незадоволення якістю товарів – в мережі діє спрощена система повернення товарів. Також хочемо додатково закликати всіх покупців повідомляти «Сільпо» свої скарги чи побажання – завдяки зверненням споживачів ми щодня вдосконалюємо якість послуги.
Також фахівці із зв’язків із ЗМІ запевнили, що у «Сільпо» звертають увагу на кожне звернення – електронною поштою, через сайт, на гарячу лінію чи безпосередньо в магазин.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:33, 8 квітня
12:46, 16 квітня
10:38, 14 квітня
12:55, 16 квітня
10:37, 14 квітня
live comments feed...