12:30, 21 вересня 2020 р.
У Вишнівецькому палаці на Тернопільщині відкрили експозицію портретів його засновників (ФОТО)
Колись у старовинному палаці в містечку Вишнівці на Збаражчині зберігалася величезна колекція творів живопису, серед яких і більше 600 портретів. Але історія не була надто прихильною до палацу. Зараз музейні працівники, науковці та митці відроджують колишній шарм і славу неймовірно красивої пам’ятки. У палаці відкрили нову експозицію – копії портретів із славнозвісної колекції.
Невеликий Вишнівець відомий насамперед як родинне гніздо відомого українського роду князів Вишневецьких. Саме звідси походить легендарний засновник Запорізької Січі Дмитро Вишневецький (Байда), У воєнних лихоліттях місцевий палац неодноразово руйнували та грабували. Вже в 50-х роках 19 століття багато творів із колекцій Вишневецького палацу було вивезено за кордон.Частина портретів повернулася до палацу у вигляді мистецьких копій. На виставці представлено 15 полотен, на яких зображені представники князів Вишневецьких. Виконала портрети художниця-реставраторка Вишнівецького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля» Вікторія Присяжнюк. Талановита випускниця Львівської академії мистецтв за десятиліття своєї роботи в установі створила близько трьох десятків копій портретів історичних постатей, які прикрашають відновлені інтер’єри Збаразького замку та Вишневецького палацу.
Кропіткій роботі над полотнами передували пошуки в архівах, бібліотеках, музеях і на мистецьких сайтах. Лише представникам роду Вишневецьких у палацовій колекції колись належали 27 портретів. На жаль, сьогодні більшість портретів перебувають за межами Українки 11 з них – у фондах Національного музею історії України.
Вікторія Присяжнюк, працюючи в різних техніках, вміло освоїла і класичну манеру виконання багаторазового живопису в техніці старих майстрів. Поетапність нанесення фарби дозволяє їй досягти дивовижних відтінків та ефектів, оскільки кожен шар при нанесенні просвічується через попередній.
У майстерності художниці може пересвідчитися кожен шанувальник мистецтва і старовини та побачити в інтер’єрах Вишневецького палацу копії портретів відомих історичних особистостей, які залишили глибокий слід в історії України та Європи. Це, зокрема, портрети лицаря-козака Дмитра (Байди) Вишневецького, фундаторів Кременецького колегіуму Януша Антонія та Михайла Серватія Вишневецьких, захисників православ’я Михайла та Раїни Вишневецьких, короля Речі Посполитої Міхала Корибута Вишневецького, засновниці театру в Білорусі Урсули-Франциски Вишневецької та багатьох інших. Відновлення інтер’єрів Вишневецького палацу та поповнення їх портретами родових дідичів – це ще один вагомий крок до повернення пам’ятці слави значного культурного осередку держави.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:03, 26 листопада
12:45, 4 грудня
12:09, Вчора
18:08, 5 грудня
09:23, 26 листопада
live comments feed...