Які нововведення та ризики очікують тернопільських випускників на ЗНО-2013?

Днями завершилась реєстрація на основну сесію незалежного оцінювання-2013. Майже 7,5 тисячі абітурієнтів з Тернопільщини виявили бажання випробувати свої знання на тестових завданнях, запропонованих Міністерством освіти.

Втім структура учасників виявилась дуже несподіваною. Навіть досвідчені організатори не чекали такої активності абітурієнтів у частині окремих предметів. Про тенденції ЗНО-2013, нововведення та ризики розповів відповідальний за організацію ЗНО в Тернопільській області Юрій Шайнюк.

Іспанську здаватимуть діти заробітчан?

5 березня завершилась реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання-2013. Відтак абітурієнти подолали перший етап до вступу у «виш». Два наступні кроки полягають у самому тестуванні, подачі документів у навчальний заклад та конкурсі сертифікатів.

– Офіційно подача документів на участь у ЗНО закінчилась 5 березня. Наразі завершуються останні підрахунки кількості охочих взяти участь у тестуванні. Відомо, що станом на 7 березня в Тернопільській області зареєструвалося 7486 абітурієнтів. Це на 150 осіб менше, ніж у минулому році, однак підрахунок ще триває, тому ми сподіваємось, що нам вдасться досягнути минулорічного показника. Велика кількість учасників із числа зареєстрованих – це випускники минулих років. Уже зараз їх нараховується більше тисячі. Ці учасники, як правило, реєструвалися на один-два предмети. Також у них є сертифікати попередніх років з інших предметів, якими вони можуть користуватися при вступі у 2013 році. Найбільш популярними серед запропонованих предметів є традиційно українська мова та література – 7384 учасники, історія України – 4721, математика – 4356, – розповідає Юрій Шайнюк.

Цього року організаторів тестування приємно вразила активність учасників у частині природничих наук, а саме: географії, біології, фізики та хімії. На біологію та географію зареєструвалась приблизно однакова кількість учасників – понад 2 тисячі осіб. Дещо менше учасників виявили бажання складати ЗНО з фізики та хімії – 1465 та 1325. А ось на нові для учасників предмети – всесвітню історію та світову літературу (останній цього року учасники складатимуть уперше – авт.) ажіотажу немає. Кількість охочих ледь дотягує до трьох сотень з кожного предмета, хоча організатори зазначають, що така цифра для них є несподівано великою.  Не втрачає актуальності для випускників тестування з англійської мови. Цього року його складатимуть 1865 учасників. Усього четверо осіб спробують свої сили у незалежному оцінюванні з іспанської мови. Враховуючи те, що у навчальних закладах області іспанська мова не вивчається, ці учасники, мабуть, є дітьми наших заробітчан, які проживають за кордоном, але хочуть отримати освіту в Україні, каже Юрій Шайнюк. Доволі мало учасників зареєструвалось на тестування з французької мови – 11 учасників, з німецької – 181, російської – 43.

Сама процедура проведення ЗНО, у порівнянні з 2012 роком, практично не змінилася, за винятком реєстрації, яка вже завершилась. Тоді абітурієнти обирали мову тестування, у нашій області це зазвичай українська. Раніше поряд із зошитом, надрукованим мовою, обраною учасником, додався аналогічний зошит, надрукований українською мовою. Цього року учасник отримає лише один набір документів. Така норма дозволить зекономити значну суму коштів. На Сході учасники, як правило, мовою тестування обирають російську, а видавати таку велику кількість зразків документів українською мовою немає потреби. Також під час вступної кампанії учасники можуть використовувати сертифікати, починаючи з 2008 року.

Часткових змін зазнала і змістова частина тестів, зокрема, з історії України та всесвітньої історії. Тепер замість 60 питань учасники отримають лише 55. Водночас зменшується тривалість тестування зі 150 хвилин до 135 хвилин.  Поменшало завдань і в екзаменаційному зошиті з фізики – з 36 до 34, однак тривалість тестування не змінилася. При чому кількість завдань змінилась у частині закритих тестів, які передбачали одну відповідь із кількох запропонованих. Їх замінили відкритими тестами, які передбачають написання власної короткої відповіді. Таким чином відсоток завдань, відповідь на які можна вгадати, зменшився.

Серед учасників – вісім вихованців колонії

– Тестування розпочнеться 3 червня і триватиме до 27 червня. Найбільш затребувані предмети, а саме – українська мова та література, історія України та математика, проводитимуться у два дні. Першими учасники складатимуть тести, які містять відкриту форму тестових завдань – українська та іноземні мова. Це пов’язано з тим, що для їх перевірки потрібен час. Наприклад, для перевірки звичайних тестів достатньо всього 5-7 днів, а відкритих тестів – 12-14. Паралельно з ЗНО на сайті центру оцінювання якості освіти з’являтимуться результати учасників з предметів, які вони уже склали. Додаткова сесія триватиме з 4 по 11 липня. Уже зараз на неї зареєструвалося 8 абітурієнтів – вихованці Бережанської виправної колонії, – пояснює Юрій Шайнюк.

Під час тестування на пунктах до учасників ЗНО знову використовуватимуть

металопошукові пристрої. Їх в області є достатньо, а практика попередніх років говорить про те, що така процедура є дієвою. Торік під час тестування у такий спосіб було виявлено та вилучено 10 мобільних телефонів, якими учасники могли скористатися у якості підказки. А ось про камери відеоспостереження, які обіцяло Міносвіти, говорити ще рано. Це доволі клопітка у технічному плані процедура, яка потребує значних витрат. Одних лише камер для організації процесу спостереження замало. Необхідні працівники, які зможуть налаштувати мережу спостереження.

Ще у перші дні реєстрації учасників раз у раз з’являлася інформація про фірми-посередники, які за визначену суму готові допомогти абітурієнту зареєструватися на ЗНО. Сама процедура реєстрації є безкоштовною, тому таку діяльність у центрі оцінювання якості освіти називають шахрайством.

– Перед початком реєстрації усі навчальні заклади області, а їх є понад 300, отримали програмні диски, за допомогою яких абітурієнти можуть зареєструватися на ЗНО. Також роздані буклети, у яких детально описана ця процедура. Для тих, у кого навіть при використанні роздаткових матеріалів виникали труднощі з реєстрацією, у Тернополі на базі ТНТУ ім. І. Пулюя працював безкоштовний пункт реєстрації. Учаснику достатньо було принести туди пакет документів, і відповідальні особи проводили реєстрацію. Нам також доводилося чути про випадки шахрайства. Для їх уникнення регіональний центр проводив широку інформаційну кампанію. Учасники були попереджені. Не виключено, що невдовзі такі ж фірми пропонуватимуть абітурієнтам відповіді та тестові завдання, тому ми дуже просимо бажаючих взяти участь у ЗНО, не піддаватися на такі афери. У випадку виникнення таких ситуацій необхідно звертатися на телефон гарячої лінії, – каже Юрій Шайнюк.

До речі, кількість дзвінків на гарячу лінію з метою консультацій цього року значно зменшилась. Організатори припускають, що це пов’язано з обізнаністю населення та детальним роз’ясненням з боку регіонального центру. Втім протягом реєстраційної кампанії понад сотню учасників таки отримали відмову. Причиною, як правило, ставали надання неповного пакета документів, помилка в оформленні тощо.

Номер один
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
ДТП трапилась після 21.00 на "Сонячному" масиві. Про інцидент повідомив у Facebook Святослав Журовський. "Щойно, пр. Злуки-15 Квітня. Так буває, коли з лівого ряду хочеш повернути праворуч і ще й в по дзеркалах не дивишся. Уявляю, що пережили пасажири в маршрутці", - йдеться в дописі.
Суспільство
Тернопільські рятувальники попереджають про мокрий сніг та навіть ожеледицю. У зв’язку з проходженням активних атмосферних фронтів над Скандинавією та вторгненням холодної повітряної маси 24 – 25 жовтня очікуються несприятливі погодні умови: пориви північно-західного вітру 17 – 22 м/с, 24 жовтня вдень місцями 25 – 28 м/с; зміна фази опадів – дощ з переходом в мокрий сніг; зниження температури повітря – впродовж доби 24 жовтня 2 – 7° тепла, 25 жовтня вночі...
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 23.10.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Чалдаєва, 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, вул. Генерала Тарнавського, 2, 4. - 23.10.18р. з 14.30 год. до 16.00 год. за адресами: вул. Лесі Українки, 16, 18, 18а, вул. Протасевича, 14, 16а, 16б.
Суспільство
Не лише відбудовувати військові частини, а й покращувати умови перебування та служби наших військовослужбовців-контрактників – саме таке амбітне завдання визначила держава своїм вектором руху. На це з державного бюджету спрямували значні фінансові ресурси, зокрема на зведення 184 гуртожитків для військових по всій Україні виділили близько 2,6 млрд. грн.   У Тернопільській області триває будівництво семи гуртожитків для 875 військовослужбовців. А це – 2 гур...
Суспільство
Правоохоронці Тернопільського відділу поліції встановлюють особу невідомого, який скоїв крадіжку товарів у магазині на вулиці Винниченка. Правопорушення трапилося 9 жовтня. Камери відеоспостереження зафіксували підозрюваного. Якщо ви впізнали дану особу або знаєте її місцеперебування, телефонуйте за номерами у Тернополі 27-11-70, або на лінію "102".
Суспільство
22 жовтня світова громадськість відзначає Міжнародний день людей, що заїкаються. Принагідно 20-річний тернополянин Віталій Шевчук розповів про проблеми, з якими він зіштовхувався через своє заїкання. Психологи запевняють, що ця проблема існує в людей здебільшого лише на психологічному рівні. Заїканням називається порушення мови, яке характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів і слів, а також частими зупинками у мовленні. Серед знам...
Пригоди
Сьогодні (22 жовтня) на вулиці Протасевича 64-річний чоловік закрився у квартирі та погрожував її підірвати. Сусіди твердять, що вже неодноразово стикалися із неадекватною поведінкою чоловіка. "Він вибіг на вулицю у халаті. У руках мав ніж – спочатку подряпав одну автівку, а потім побачив нас і  кинувся наздоганяти. Я з дружиною та сином заховалися у авто", – розповідає Сергій Матушевський на сім’ю якого сьогодні напали.   Пан Сергій поспішив викликати пол...
Екологія
Пан Володимир з Тернополя ще 20 вересня впіймав рибину, якій би позаздрив кожен рибалка. Чоловіку вдалося впоратися із 8-кілограмовим коропом. Чоловік на радощах провів з рибою фотосесію і зважив її, щоб поділитися з громадськістю фактами про своє досягнення. Однак після всіх цих процедур щасливий рибалка відпустив коропа назад у ставок у селі Буглів Лановецького району, де пан Володимир часто рибалить, бо має у селі дачу. Як повідомляє "20 хвилин", чому в...
Суспільство
Так, протягом останніх двох років в Тернополі діє проект «Рандей», учасники якого щосуботи збираються разом, щоб позайматися спортом та здійснити ранкові пробіжки. Любителів пробіжок не зупиняють навіть несприятливі погодні умови, такі як: дощ, сніг та тумани. Завдяки створенню клубу найсильніші спортсмени зможуть представляти область та Україну на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Повідомляє «Тернопільська область онлайн». Учасники «Рандей» заявляю...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!