18:32, 30 вересня 2020 р.
Супрун пояснила, як українцям можна безкоштовно обстежитися для раннього виявлення раку
Колишня в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун закликала українців регулярно проходити діагностику раку, яка є безоплатною. Адже щораніше пацієнти виявлять новоутворення, то мають вищі шанси на успішне лікування та одужання.
Про це Уляна Супрун написала у своєму Facebook. З її слів, у жінок нині найчастіше виявляють рак грудної залози, у чоловіків — рак легень та рак простати. Одним з найбільш поширених є рак товстої кишки, як серед чоловіків, так і серед жінок.
"Фактично кожну українську сім’ю в той чи інший час зачепив рак — хтось з близьких чи родичів наразі бореться з онкозахворюванням, хтось успішно пройшов лікування, хтось — все ж помер, дізнавшись про рак пізно, коли хвороба вже надто сильно прогресувала. Профілактика раку дає на 50% більше шансів не захворіти. Йдеться й про повноцінне та різноманітне харчування, відмову від алкоголю та куріння, також від раку можуть захистити деякі щеплення", - написала Супрун.
Супрун наголосила, що такі обстеження є безкоштовними, але для цього потрібно мати направлення свого сімейного чи лікуючого лікаря.
Пройти обмеження можна виключно у медзакладах, які уклали договір з Нацслужбою здоров'я. Наразі таких закладів 683, із них — 33 приватні.
Знайти їх можна на сайті НСЗУ за цим посиланням. У пошуку слід обрати потрібне дослідження і на мапі з'являться лише ті заклади, які мають контракт саме на цей пакет.
Для раннього виявлення раку пацієнти можуть зробити безкоштовно такі дослідження:
Мамографію грудних залоз (для виявлення раку грудей)
Гістероскопію (для виявлення раку матки та шийки матки)
Езофагогастродуоденоскопію (для виявлення раку шлунка та стравоходу)
Колоноскопію (для виявлення раку товстої кишки)
Цистоскопію (для виявлення раку простати та сечового міхура)
Бронхоскопію (для виявлення раку легень).
Зокрема, держава оплачує проведення самого дослідження, застосування анестезії за потреби, опис результатів та гістологічне дослідження матеріалу, взятого у пацієнта під час обстеження.
Супрун каже, що дослідження у разі підозри на рак можна провести в будь-якому віці, але традиційно, наприклад, мамографію призначають пацієнткам віком від 40 років, колоноскопію — пацієнтам від 50 років.
За даними Національного інституту раку, щорічно в Україні щонайменше 140 тисяч українців дізнаються, що мають рак. У близько третини з них хворобу виявляють на пізніх стадіях, коли шанси на повне одужання вже дуже низькі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...