• Головна
  • Коли ж працюючим тернополянам платитимуть стільки, як безробітним європейцям?
13:30, 20 березня 2013 р.

Коли ж працюючим тернополянам платитимуть стільки, як безробітним європейцям?

Держави, у яких є реальний середній клас громадян, вважають заможними. Експерти наголошують: українська економіка повинна розвиватися за прикладом європейської. Власне, середній клас допоміг Європі стати багатою.

Україна ж за роки незалежності так і не виплекала міцного «середняка». Наразі українці є одними з найбідніших серед європейських країн. Водночас, ідеться в дослідженні компаній «Knight Frank» і «Wealth-X», статки українських багатіїв примножуються найшвидшими темпами у Європі. Якщо торік в Україні налічували 397 осіб з активами більше $30 мільйонів, то у 2022 році їх чисельність, згідно з прогнозами, сягне 690, пише газета Свобода. 

Важливий факт: у списку найбагатших людей у світі, наприклад, скандинавів, швейцарців є небагато. Однак населення цих країн живе дуже достойно - завдяки середньому класу. Там бідності  нема взагалі.

Українців переконували, і всі в це вірили,  що, мовляв, родючі чорноземи й вигідне географічне розташування держави допоможуть вітчизняній економіці. Але на практиці цього не відбулося. Як пояснив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин,  сьогодні якість та кількість земель і географічне розташування країни вже не відіграють вирішальної ролі у розвитку економіки. Країни з міцнішим середнім класом мають стійкі й конкурентоспроможні економіки. Українська ж економіка є надто слабка. Внутрішній валовий продукт нашої держави складає менше одного відсотка ВВП Євросоюзу. Який ВВП, такий і добробут українця. Наразі заощадження наших співвітчизників менші за середньоєвропейські у 40-60 разів.

Зате податок на зарплату в Україні побив європейські рекорди - від складає 56 відсотків. У Швеції, яку зараховано до країн із найвищими податками у світі, цей показник сягає 46 відсотків. А в заможній Німеччині - лише 30 відсотків. З огляду на це, українським роботодавцям невигідно збільшувати своїм працівникам зарплату.

Чимало працюючих українців не мають навіть половини того, що отримують  безробітні європейці.

Приміром, у Німеччині, за даними економічного видання «Challenges», допомога з безробіття складає 60 відсотків від середньої зарплати. А для громадян, котрі мають дітей, - 67 відсотків. Максимальні розміри  виплат - 2215 євро у Західній Німеччині і 1940 євро - у Східній. На допомогу безробітні німці можуть розраховувати від 6 до 24 місяців.

В Італії термін виплат триває 240 днів, а для людей, котрим більше 50 років, - 360. Якщо працівник отримував зарплату до 2014 євро на місяць, то, втративши роботу, він матиме 931 євро допомоги. А якщо платня перевищувала 2014 євро, то допомога з безробіття складатиме 1119 євро.

Безробітні іспанці можуть перебувати на утриманні держави від чотирьох місяців до двох років. Максимальний  розмір допомоги в Іспанії - 1397 євро.

У Данії безробітним допомогу можуть виплачувати два роки. Розмір виплат коливається у межах 2295 євро.

Бельгійці, втративши роботу, отримують допомогу у розмірі 65 відсотків від останнього заробітку протягом перших трьох місяців. Потім  розмір допомоги  дорівнює 60 відсоткам. Виплати у Бельгії не можуть перевищувати 1541 євро на місяць.

В Австрії безробітні отримують допомогу, яка дорівнює 55 відсоткам від середньої зарплати. Максимальний розмір платні, на основі якої вираховують суму допомоги австрійцям, складає 4020 євро. Тривалість виплат залежить від віку і терміну відрахувань. У деяких випадках термін виплати допомоги з безробіття в Австрії може сягати дев’яти років.

У Франції розмір виплат дорівнює 57,4 відсотка від середньої зарплати у період перед звільненням. Зважаючи на різницю платні у керівного складу і в підлеглих, у країні встановили стелю виплат - 6161 євро на місяць. Франція  фінансово підтримує своїх безробітних громадян від чотирьох місяців до двох років. А звільнені працівники, котрим більше 50 років, отримують допомогу протягом трьох років.

Нідерланди підтримують безробітних від трьох до 38 місяців із максимальним розміром допомоги  144,75 євро на день. Так, саме на день, а не на місяць. За місяць набіжить доволі значна сума.

У Швейцарії максимальний розмір допомоги з безробіття складає 6986 євро на місяць. Здійснюють виплати залежно від віку і терміну відрахувань. Безробітного швейцарця держава підтримуватиме від 200 до 520 днів.

Коли ж працюючий українець отримуватиме стільки, як безробітний швейцарець або хоча б як «бідний» італієць?

Зазначимо, за даними Держкомстату України, в січні 2013 найвищий рівень середньої зарплати зафіксований у Донецькій області - 3485 гривень. Найнижча середня зарплата залишається у Тернопільській області - 2091 гривня на місяць.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
Чи будуть заморозки у травні: попередження від синоптиків
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...