
17:30, 20 березня 2013 р.
Тернопільські студенти розповіли про своє відношення до куріння «плану»
У наш час не викликає здивування крик на вулиці підлітків на підпитку. Старше покоління спостерігає і лише прохоплюється фразами типу: «Куди котиться цей світ?». Здавалося б, що ще може бути? До чого ще тягнуться хлопці і дівчата, навіть ще не повнолітні? Якби це страшно не звучало, але тягнуться вони вже й до наркотичних речовин.
- Час від часу можу покурити якусь травку, типу марихуани, коноплі, - розповідає студент першого курсу Роман. - Не бачу в цьому чогось надзвичайно, тим більше, якщо я не курю цигарок, які є набагато шкідливіші. І знайомих багато пробувало, навіть дівчата, і немає в нікого ніякої залежності.
Не розгубився хлопчина і при питанні детальніше описати, як у нього з друзями виникає ідея покурити «план».
– Ну, зазвичай, кожен дає певну кількість гривень (якщо п’ятеро, то по 25-30 гривень), «пробиваємо» «коробок», а там дальше справа техніки, - сміється парубок, - обрізати пляшки, скласти і правильно і «натянути». А дальше, що називається «понеслося». Відчуття у кого які, хто тупить, хто «рже» безперервно, у кого паніка починається. А коли починає «попускати», то починає пробивати на «хавку» . Але в загальному це круто, коли після того як курнув, пересихає в роті, то це була «сильна» трава.
Студент запевняє, що курити так званий «план» не тільки не є шкідливим, але й навпаки, приносить задоволення. Інший юнак Андрій каже, що після куріння не відчуває реальності.
- Курю план вже близько пів року, часто (три рази на день), думаю кидати. Просто інколи не розумію де межа між реальним світом і глюками. Мене «ковбасить» навіть від сигарети. Сиджу дома і боюся грати ігри на компі, бо «напастой» якісь накрути, щось типу, що мене затягне в гру і я там буду жити, - ділиться своїми відчуттями Андрій.
Щоб підтвердити чи заперечити його слова журналісти звернулися до психотерапевта, лікаря-нарколога Івана Гойдана.
- На жаль, сучасні підлітки захоплюються легкими наркотиками і не розуміють, що зрештою це може позначитися на їхньому здоров’ї. Крім того, досить сумним є те, що з кожними роком цікавість до таких речовин зростає. З часом молоді особи пробують більш сильні наркотики, -каже Іван Гойдан. Прийом подібних речовин, немає значення в який спосіб, завжди має серйозні наслідки. Порушується нормальна мозкова діяльність, виникають психічні і поведінкові розлади. Відкладення чи то гашишу, чи марихуани в організмі дуже небезпечні, оскільки накопичуються переважно на жирових тканинах, вражають легені, печінку, селезінку і мозок.
Щоб вивести наркотики з організму, потрібно кілька років, - додає нарколог . - І ці препарати викликають залежність, більше психологічну, аніж фізичну. Якщо їх можна припинити вживати без появи абстинентного синдрому (фізична залежність), то от психічної залежності позбавитися набагато важче.
*Імена молодих людей у тексті змінені.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...