• Головна
  • Мобільний телефон і коронавірус: скільки живе COVID-19 на поверхні пристрою
19:05, 12 жовтня 2020 р.

Мобільний телефон і коронавірус: скільки живе COVID-19 на поверхні пристрою

Мобільний телефон - пристрій без якого неможливо уявити сучасну людину. Але чи часто ви його дезинфікуєте, і чи дезинфікуєте взагалі? 

Аналітики  дослідницького центру уряду Австралії, дійшли висновку, що на склі, банкнотах і нержавіючій сталі коронавірус живе аж 28 днів. Результати досліджень аналітики опублікували в журналі Virology Journal.
 Для дослідження аналітики обирали предмети, які найбільш поширені в громадських місцях. Дослідидили також і предмети із лікарняних палат і громадського транпорту. Предметои дослідження став і найчастіше використовуваний пристрій - мобільний телефон.

Предмети тестували при температурі 20°C, 30°C и 40°C. Результати шокували.

"Вони показали, що SARS-CoV-2 може залишатися живим і заразним протягом більш тривалого часу, ніж вважалося до цього", – йдеться у журналі.
 Вчені дійшли висновку, що чим більше пристрій чи матеріал нагрівали, тим меншим ставав термін придатності вірусу.

Дослідження показало, що вірус все ще був активний 28 днів по тому, як був нагрітий до 20°C на склі, пластикових купюрах, нержавіючій сталі, паперових грошах. А на матеріалах виготовлених із бавовни до прикладу, вірус жив лише 9 днів. 

Термін перебування вірусу скоротився до 7 днів на нержавіючій сталі, пластикових банкоматах і склі, нагрітому до 30°C і до 3 днів на бавовняній тканині.

При 40°C вірус зберігався значно менше, до 48 годин, включаючи всі поверхні, крім бавовни, на якій не було ніяких слідів вже після 24 годин.Ці результати заперечують висновки попередніх досліджень, опубліковані в журналі Lancet, тоді вважали, що вірус може жити до 6 днів на поверхнях з нержавіючої сталі або пластику і до 3 днів на банкоматі і склі.

 Цього року, у квітні, вчені при Університеті Гонконгу, заявляли, що вірус може жити аж 7 днів на медичних масках.
Для перевірки живучості SARS-CoV-2 п’ять мікролітрів вірусної культури за допомогою піпетки наносили на різні поверхні при відносній вологості повітря близько 65%. Так вчені з’ясували, що коронавірус більш стійкий на гладких поверхнях.

На санітарно-гігієнічному папері і серветках його не знаходили вже через три години. З обробленої деревини і тканин, зокрема одягу, вірус зникав на другий день, з банкнот і скла – тільки на четвертий.

У свій час, Гарвардська медична школа заявляла, що на пластмасі і нержавіючій сталі коронавірус може перебувати лише до трьох днів.

"Усі дослідження показують те, що елементарне миття рук і їх дезинфекція, дуже важливо. І потрібно обробляти не лише руки, а й поверхні із якими часто контактує людина" – зазначив провідний дослідник австралійського дослідження Шейн Рідделл.
До слова, усі дослідження проводили у темряві. Чому? Для того, щоб уникнути впливу ультрафіолету. Бо раніше дослідження показали, що прямі сонячні промені, здатні взагалі вбити вірус.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #дослідження #мобільний_телефон
Оголошення
live comments feed...