• Головна
  • Покрова Пресвятої Богородиці - свято весіль, матері, воїнів і прощення
08:43, 14 жовтня 2020 р.

Покрова Пресвятої Богородиці - свято весіль, матері, воїнів і прощення

Покрова Пресвятої Богородиці - свято весіль, матері, воїнів і прощення

Щороку 14 жовтня православні віруючі відзначають велике свято - Покрову Пресвятої Богородиці. Покров, або Покрова, є одним з найважливіших свят православ'я. В Україні цей день є вихідним і саме сьогодні відзначають День захисника України. Між цими святами є історичний зв'язок.

Історія свята

Покров символізує заступництво Діви Марії за всіх Її чад перед Господом. Згідно з переказами, в 910 році Богородиця явилася схиленою в молитві у Влахернському храмі в Константинополі. Люди просили звільнення від ворогів, які оточили місто. Діва Марія почала благати Бога за християн і покрила людей в храмі своїм омофором на знак того, що бере їх під свою опіку.
Вважається, що завдяки захисту Богородиці буря розкидала кораблі супротивника і врятувала жителів Константинополя.

В Україні цей день має особливе історичне значення. Покрову Пресвятої Богородиці особливо шанували козаки. Вони будували храми на її честь і вважали Матір Божу своєю заступницею і покровителькою. Цей день був обраний для святкування Дня захисника України. Завдяки козацтву виник новий тип Ікони – “Козацька Покрова”, де під омофором Богородиці зображаються українські єрархи, гетьмани і козаки. На хоругвах січовики також любили зображувати Покрову Богородиці, розпростерту над козаками… Недаремно сьогодні багато сіл носять назви ”Покровка”,” Покровське”,” Новопокровка”…


Традиції і заборони на Покрову

До Покрови завершується хліборобський цикл робіт і все багатство урожаю дбайливо розкладено і приготовлено на зиму. Оскільки з основними роботами було закінчено, з Покрови починалася пора весіль.

Віруючі християни починають святкувати свято напередодні, 13 жовтня ввечері, зі Всенощного чування. Вранці 14 жовтня прийнято відвідувати Божественну літургію. Також саме в цей день прийнято просити допомоги у Богородиці. Незаміжнім дівчатам, які шукають свою пару, варто прийти до церкви до початку служби і поставити свічку Богородиці. У неї просять здоров'я, підтримки, і захисту, і покровительства в сімейному житті.

Кажуть, якщо на Покрови багато снігу на Покрову – буде багато весіль в наступному році, а якщо зіграти весілля на Покрову – молоді будуть жити душа в душу.

Окрім цього, 14 жовтня в Україні відзначають День захисника, День українського козацтва, а також День створення Української повстанської армії.

Що не бажано робити на Покрову Пресвятої Богородиці

Як і на всі великі свята, цього дня не вітається серйозна робота – як сільськогосподарська, так і хатня. Не треба шити, різати, колоти, білити і фарбувати тощо, прасування, прання, миття також не організовуються.

Готувати страви на Покрову краще заздалегідь, у саме свято кришити, відбивати, пекти, смажити і чистити також не бажано. Не вживають алкогольні напої, не лихословлять, не сваряться.

Прийнято бажати рідним і близьким добра і молитися про небесне заступництво для них і для себе. Якщо до дівчини завітали свати – гарна нагода щасливо вийти заміж, бо відмовляти у цей день небажано: три роки доведеться чекати нових сватів.

Гроші також не позичають, щоб удома водилися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#покрова #день_українського_козацтва #день_захисника_україни #свято #традиції
Оголошення
live comments feed...