• Головна
  • Коронавірус може спричинити раптову втрату слуху - дослідження
11:07, 14 жовтня 2020 р.

Коронавірус може спричинити раптову втрату слуху - дослідження

Експерти Великої Британії виявили, що новий тип коронавірусу COVID-19 може спричиняти раптову та постійну втрату слуху.

Про це із посиланням на оприлюднене у журналі BMJ Case Reports дослідження пише The Guardian.
Вчені визначили, що коронавірус впливає на дуже багато органів, і безліччю способів впливає на сам організм - від втрати смаку та запаху до пошкодження органів. Проте експерти роблять шокуючу заяву, і стверджують, що корнавірус може й впливати на слух.
У своєму дослідженні посилаються на історію пацієнта, якому було 45 років, він хворів астмою, і потрапив на лікарняне ліжко із підтвердженим діагнозом - COVID-19. Лікувався пацієнт, зокрема, "Ремдисивіром" та внутрішньовенними стероїдами.

"Через тиждень після виписки з реанімації у нього з’явився тинітус (дзвін у вухах), а потім - втрата слуху в лівому вусі", - йдеться у повідомленні.
Експерти зазначать, що усі призначені ліки не могли спричинити погіршення слуху, і саме з прийомом медикаментів такі наслідки пов'язувати неварто. Сам  же хворий проблем зі слуховими проходами чи барабанними перетинками раніше не мав.

Подальші дослідження показали, що у чоловіка спостерігалося сенсоневральне зниження слуху в лівому вусі. З частковим успіхом це лікували стероїдами.
Такий випадок є першим у Великій Британії, але експертам надходять відомості про інших пацієнтів з різних країн світу. 
Експерти наголошують на тому, що порушення слуху у пацієнтів із COVID-19 потребує раннього виявлення та термінового лікування, бо поки невідомо, як саме коронавірус впливає на ці органи чуття.

Доктор Стефанія Кумпа припускає, що SARS-CoV-2 "потрапляє до клітин внутрішнього вуха і спричиняє їхню загибель, або змушує організм виділяти цитокіни, що можуть бути токсичними для внутрішнього вуха".

Тим часом американська фармкомпанія Eli Lilly зупинила клінічні випробування вакцини від COVID-19 "з міркувань безпеки". Раніше аналогічне рішення ухвалили у Johnson & Johnson. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #слух #втрата_слуху #дослідження
Оголошення
live comments feed...