• Головна
  • Ліки з доставкою додому: аптеки відтепер зможуть працювати онлайн
11:30, 15 жовтня 2020 р.

Ліки з доставкою додому: аптеки відтепер зможуть працювати онлайн

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який врегульовує електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами. А це означає, що ліки можна буде придбати онлайн із доставкою додому.

Як  повідомляє пресслужба офісу президента, Верховна Рада ухвалила закон ще  17 вересня. Закон врегульовує правовідносини у сфері онлайн-торгівлі ліками й забезпечити захист покупців від ризиків придбати неякісні або фальсифіковані препарати.
Закон також має врегулювати випадки самолікування українців, забезпечити фармацевтичну опіку споживачів та обмежити незаконне втручання сервісів і сторонніх людей у процес доставлення ліків.

Тепер ліки стануть доступнішими для громадян, бо "навіть у віддалених районах буде можливо замовити медичні препарати до відділення пошти". Також закон гармонізує чинне законодавство у сфері дистанційної торгівлі ліками із законодавством Європейського Союзу.

Для торгівлі медикаментами онлайн аптеки мають отримати необхідні ліцензії. Вони будуть підтвердженням того, що препарати, які українці замовлятимуть через інтернет, належно зберігаються та перевозяться.

Заборона стосуватиметься, зокрема, ліків, які видаються в аптеці за рецептом лікаря. Однак якщо є електронний рецепт, купувати можна. Медикаменти з наркотичним складом, психотропні речовини й прекурсори також не продаватимуть, якщо у виробника не буде спеціальної ліцензії.

Під забороною також сильнодійні, отруйні, радіоактивні та імунобіологічні ліки, які заборонено й у звичайних аптеках продавати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аптека #онлайн #ліки #пошта #інтернет
Останні новини
Оголошення
live comments feed...