• Головна
  • Тернопільський юрист радить водіям, які пошкодили авто через поганий стан доріг, позиватися до суду
14:30, 25 березня 2013 р.

Тернопільський юрист радить водіям, які пошкодили авто через поганий стан доріг, позиватися до суду

Українські дороги в жахливому стані. Про це говорять усі: водії,  пасажири автобусів чи маршрутних таксі, чиновники. Через незадовільний стан автомобільних доріг щодня в Україні відбувається велика кількість дорожньо-транспортних пригод.

Яким чином водії, які пошкодили авто через незадовільний стан доріг, можуть відшкодувати матеріальну і моральну шкоду? Відповісти на це запитання ми попросили директора Тернопільської філії приватного підприємства "Юридична компанія "ЛІДЕР" Назарія Редькву та юриста цієї компанії Ігоря Ліберного.

- Отже, відповідно до статей 22, 23, 1166, 1167 Цивільного кодексу України особа має право на відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав, - розповідає Назарій Михайлович. -Майновою шкодою є втрати, яких особа зазнала у зв'язку з пошкодженням її майна, а також витрати, які вона мусить зробити для відновлення свого порушеного права.

Моральна шкода полягає у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї інших осіб. Моральна шкода відшкодовується, в тому числі, грішми.

У випадку, коли водій транспортного засобу потрапив у ДТП, внаслідок незадовільного стану автомобільної дороги, він повинен вчинити наступні дії.

Викликати на місце ДТП представників ДПС, які повинні скласти акт обстеження місця ДТП. Також має бути складено протокол огляду та перевірки транспортного засобу,  а також протокол з поясненнями учасників ДТП, свідків.

Водієві необхідно також в ДПС ДАІ  отримати довідку про механічні пошкодження автомобіля.

Наступним кроком водія має бути проведення автотоварознавчої експертизи, яка має бути складена ліцензованим органом, в  якій має бути вказана вартість відновлювального ремонту автомобіля.

Крім того, на місці події необхідно зафіксувати наявність чи відсутність встановлення дорожніх знаків 1.12 «Вибоїна», 3.29 «Обмеження максимальної швидкості». Якщо цих знаків не встановлено, то також необхідно вимагати щоб про це було зазаначено в акті обстеження місця ДТП.

Водіям радимо, на свої фото-, відеокамери, мобільні телефони зафіксувати наявність чи відсутність цих дорожніх знаків, місце, де сталося ДТП.

У випадку дотримання всіх цих правил, Ви маєте можливість захистити свої права в суді і відшкодувати завдану матеріальну і моральну шкоду.

Як свідчить судова практика, при поданні в суд вищезгаданих доказів, водіям відшкодовуються завдана матеріальна і моральна шкода.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...