• Головна
  • Студент виготовив копію Тернопільського замку із 3000 сірників (фото)
10:00, 26 березня 2013 р.

Студент виготовив копію Тернопільського замку із 3000 сірників (фото)

Старовинні замки, сучасні стадіони та навіть музичні інструменти виготовляє із сірників тернопільський студент Мар'ян Вархолік

Тернопільський замок із сірників виготовив студент технічного університету Мар'ян Вархолік. На копію історичної споруди хлопець потратив понад 3000 сірників і два тижні часу.

- Тернопільський замок я відтворив точнісінько так, як він виглядає зараз, - розповідає Мар'ян Вархолік. - Але перед замком планую створити ще в'їзну браму, яка була кілька століть тому.

Копію архітектурної пам'ятки студент виготовив у двох кольорах — білому та чорному.

- Випалюю сірники у духовці, і тоді вони чорніють, - ділиться своїми секретами Мар'ян. - Таким чином, з'являється можливість використовувати два основних кольори. Для виготовлення Тернопільського замку мені знадобилося два тижні. Загалом я працював над замком десь близько 100 годин. Пригадую, що дві ночі не спав, так захопився роботою.

У Мар'яна є задум виготовити із сірників копії найбільш відомих замків Тернопілля. Наразі він уже зробив копію Тернопільського та Бережанського замків.

До речі, Бережанський замок є однією з найбільших робіт Мар'яна. Для його виготовлення хлопцеві знадобилося 6300 сірників. Розміри цього сірникового замку 50х45 сантиметрів.

Якою буде третя робота, хлопець іще не визначився.

- Це, мабуть, буде Теребовлянська фортеця або Збаразький замок, - розповідає Мар'ян. - Копії я виготовляю на основі ескізних креслень. Залежно від того, ескіз якої споруди роздобуду швидше, над тим і почну працювати.

У хлопця є мрія організувати виставку сірникових замків Тернопілля. До червня він планує виготовити ще 5-6 замків.

Мар'ян захопився сірниковим “будівництвом” чотири року тому. Його першою роботою був невеличкий замок із церквою. Потім він виготовив копію церкви святого Юра, яка розташована у його рідному селі Товстолуг.

Технологію виготовлення виробів із сірників Мар'ян продумав сам і тепер щоразу вдосконалює її. Спочатку складав сірники і склеював їх. Тепер він робить рами із шашличних паличок і обклеює їх сірниками. Така технологія пришвидшує процес виготовлення сірникових виробів, яких у його колекції вже кілька десятків.

Минулого року Мар'ян виготовив копії трьох стадіонів, на яких відбувалися матчі “Євро-2012” - “Олімпійського”, який розташований у Києві, донецької “Донбас-Арени” та одного із польських стадіонів. Ще три стадіони Мар'ян виготовив за власними ескізними проектами.

Окрім того, у доробку Мар'яна п'ять сірникових гітар. Розміри найбільшої - 75Х45 сантиметрів. Для її виготовлення хлопцеві знадобилося 7400 сірників, а це - 74 коробки. Особливість цих гітар ще й у тому, що вони мають струни і на них можна виконувати простенькі мелодії.

- Кожна гітара має свій звук, - розповідає хлопець. - Цей звук залежить від розмірів інструменту. Три гітари я передав у Канаду. Там моя мама перебуває на заробітках. Ми планували, що вона подарує їх тим людям, у яких працює на роботі. Але коли вона побачили ці вироби, то сказала, що такі чарівні речі залишить у себе.

Після того, як вдасться реалізувати проект із виготовлення серії замків Тернопілля, хлопець планує повернутися до роботи над музичними інструментами.   

Студент виготовив копію Тернопільського замку із 3000 сірників (фото), фото-1

 1135651

 1135649

 1135650

 1135652

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...