У Тернополі землю під будівництво багатоповерхівки на території церкви виділили незаконно?

Уже два місяця місто «гудить» про церкву св. Володимира і Ольги, що на “Дружбі” (вул.Пилипа Орлика), на території якої спочатку масово почали вирубувати дерева, а згодом, вирішили ще й дев’ятиповерхівку будувати.

22 березня мешканці з вулиць, що належать до виборчої дільниці, по якій був обраний М.Окаринський, були на прийомі в депутата. Відбулася розмова щодо незаконності комерційного будівництва на ділянці, наданій міськрадою релігійній громаді ще у 1999р. для будівництва храму.

Едуард Міляновський розповів  про ситуацію, що коїться навколо побудови багатоповерхівки на території церкви на вулиці Орлика і, що обговорювали на зустрічі.

- Я був одним з чотирьох людей, що зустрічалися з Михайлом Окаринським 22 березня. Зустріч тривала півтори години і була напрочуд конструктивною і продуктивною. Михайло зобов’язався з’ясувати долю наших подань у міськраду (відповіді на деякі з них ідуть до нас вже більше місяця), та витребувати від свого імені копії всіх дозвільних документів, які надані органами влади для будівництва згаданої Вами багатоповерхівки. Слова Михайла про небажання обговорювати моральну сторону питання значною мірою означали його готовність обговорювати прагматичний аспект питання, тобто його можливу допомогу, а не моральні якості священика. Наші стосунки з депутатом дійсно складні, але демонізувати його постать зовсім без потреби.

І останнє – прикро, що жодна з газет, яка зацікавилася цим питанням не спромоглася на серйозну аналітику ситуації. Зрозуміло, що політичний аспект питання домінує в силу його цікавості читачам. Але нам в нашому випадку було б значно цікавіше прочитати про формальну законність того, що відбувається. Всі якось відразу і без жодних сумнівів погодилися з тим, що документи на забудову в повному порядку. Однак, на нашу думку, містобудівні умови на житловий будинок видані релігійній громаді незаконно, тому що вона має право лише і виключно на громадську забудову. Ми про це постійно говоримо, але друкують лише про те, який Окаринський поганий. Для прикладу – коментар на сторінці “Вулиця Орлика” одного з ведучих сторінки про зустріч з Михайлом – лише декілька речень, а наші звернення, роз’яснення, юридичні обговорення займають багато сторінок.

Для інформації додаю наше бачення ситуації з точки зору законності (з вказанням законів та їх статей).

17 лютого 2013 року розпочалася незаконна підготовка до будівництва житлового багатоквартирного будинку на території релігійної громади «Парафія церкви Святих Володимира і Ольги». Відбулися суттєві порушення чинного законодавства релігійною організацією та установами, що надавали дозвіл на дане будівництво. Просимо припинити здійснені порушення:

1) Відбулося порушення Статті 92 пункт 2 в) Земельного Кодексу України та Статті 17 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», де йдеться, що земля у постійне землекористування надається релігійним організаціям «виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності». Згідно містобудівних умов та обмежень № 185, виданих міським управління містобудування, архітектури і кадастру 10.09.2012 року офіційна назва будівлі звучить як «багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення». Відбувається будівництво на території релігійної організації і замовником виступає релігійна організація. Як забезпечує її діяльність комерційна багатоповерхівка?

2) Відбулося порушення Наказу № 548 від 23.07.2010 Державного комітету України із земельних ресурсів «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель», де під землі житлової забудови передбачено Розділ 02. «Землі житлової забудови (землі, які використовуються для розміщення житлової забудови (житлові будинки, гуртожитки господарські будівлі та інше); землі, які  використовуються для розміщення гаражного будівництва)», де для багатоквартирної забудови передбачено Підрозділ 02.03. «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Земля, яка надається релігійній організації в постійне користування, відноситься до Розділу 03.«Землі громадської забудови (землі, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (готелів, офісних будівель, торговельних будівель, для публічних виступів, для музеїв та бібліотек, для навчальних та дослідних закладів, для лікарень та оздоровчих закладів), об’єктів загального користування)», а саме до Підрозділу 03.04. «Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій».

Поза жодним сумнівом, що призначення землі в Державному акті на постійне землекористування, який наданий релігійній громаді «Парафія церкви Святих Володимира і Ольги» (Державний акт 1-ТР № 000663 від 28.04.1999 ро­ку, виданий згідно рішення восьмої сесії 23 скликання Тернопільської міськради від 31 березня 1999 року), що по вул. Орлика, визначається Підрозділом 03.04., і він вказаний як класифікатор в цьому Державному акті. Класифікатор 03.04. не передбачає житлової забудови на виділеній землі. Фактично відбулося самочинна зміна цільового призначення землі, яка мотивується змінами в Статуті, які в свою чергу є незаконними, — право будувати «житлові будинки для парафіян», як це записано в додатку до Статуту релігійної громади від 15 липня 2008 року, не передбачене класифікатором 03.04, тому що житловий будинок не є об’єктом громадської забудови, як це передбачає Розділ 03.

3) Відбулося порушення Статті 17 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно якої релігійні організації не мають права на підприємницьку діяльність. Водночас побудова багатоквартирного житлового будинку із залученням комерційного інвестора та наступним розпродажем квартир є ні чим іншим як підприємницькою діяльністю. Виробничу і господарську діяльність релігійної організації регулює Стаття 19 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», яка передбачає заснування підприємств релігійної організації.

4) Відбулося порушення Статті 19 пункту 7 та Статті 21 пункту 1 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно яких проект (матеріали) детального плану території, яка надається під забудову, оприлюднюється «на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у місцевих друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу». Детальний план території обов’язковий для міст з чисельністю населення понад 50 000 осіб (Стаття 17 пункт 2 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»). За словами голови церковного комітету п. Чепіля (запис на офіційному сайті греко-католицької єпархії) детальний план території, на якій планується забудова, навіть не розроблений і відповідно його проект офіційно не оприлюднений. Тому надання релігійній організації містобудівних умов на будівництво є незаконним.

5) Відбулося порушення Статті 21 пункт 2 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»: «Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої  документації забороняється». Однак наданню містобудівних умов на побудову багатоквартирного житлового будинку на території, наданій релігійній громаді церкви Святих Володимира і Ольги у постійне землекористування, не передувало оприлюднення детального плану території (а він входить в перелік документів, передбачених пунктом 1 Статті 21) і не проводилися  жодні громадські слухання, без яких надання містобудівних умов є незаконним.

Просимо припинити беззаконня, що чиниться і з’ясувати роль місцевої влади, зокрема заступника начальника управління містобудування, архітектури та кадастру п. Чепіля у цих порушеннях, зокрема відсутність детального плану території та громадського обговорення перед затвердженням містобудівних умов, які видало його управління. Крім того, п. Чепіль неодноразово публічно стверджував (у тому числі і у ЗМІ), що після побудови будинку його мешканці створять ОСББ і вилучать землю для своїх потреб з території релігійної громади. Тобто земля, яку міська влада виділила безкоштовно і без жодних тендерів на потреби релігійної громади, таким нехитрим способом перетворюється на землю абсолютно світської комерційної багатоквартирної житлової забудови, яка згідно закону має проходити тендерні процедури.

Просимо відкликати незаконно видані Управлінням містобудування, архітектури і кадастру містобудівні умови на будівництво житлового багатоквартирного будинку на землі, призначеній для громадської забудови.

Погляд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Вартість батьківської плати у Тернопільському ліцеї №21-спеціалізованій мистецькій школі імені Ігоря Герети погодили у міській раді. Відповідне рішення прийняли під час чергового засідання виконавчого комітету. – Просимо погодити з 1 жовтня 2018 року батьківську плату в класах з поглибленим вивченням мистецьких предметів Тернопільського ліцею №21-спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети Тернопілської міської ради Тернопільської області у розмірі...
Кримінал
Штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років загрожує жителю обласного центру 1974 року народження.  Працівники Тернопільського відділу поліції довели причетність чоловіка до злочину який він вчинив в одному супермаркетів. Крадій скористався заклопотаністю одного із покупців. Він непомітно поцупив гаманець тернополянки, який вона залишила на прилавк...
Кримінал
До працівників Тернопільського відділу поліції звернулася жителька обласного центру. Жінка зазначила, що потерпіла від рук крадія, який завдав їй збитків на суму майже 30 000 гривень. У ході спілкування з потерпілою поліцейським вдалося дізнатися, що подія трапилася в четвер, 13 грудня, в вечірню пору. За словами жінки, коли вона спільно з працівниками розвантажували товар з її транспортного засобу, невідомий чоловік впав неподалік іномарки.  Допоки вони с...
Суспільство
13 грудня через важку хворобу відійшов у вічність Гоча Шалвович Давитаи, який служив в рядах Тернопільських артилеристів (водій взводу підвезення боєприпасів). Про це повідомляє громадська організація "Спілка артилеристів України". Нещодавно чоловік звільнився з лав Збройних сил у зв'язку із хворобою (рак печінки). На жаль, лікування позитивного результату не дало, осиротіли діти, вдовою залишилася дружина. Усіх, хто знав Гочу, просять помолитися за упокій...
Суспільство
У листопаді розпочалася реконструкція готелю "Тернопіль". Змінить вигляд головний вхід у будівлю.  Як повідомляють "Тернополяни", завершити роботи планують у червні 2019-го року. Розробив проект реконструкції Тернопільська обласна організація Національної спілки архітекторів України "Тернопільархпроект". Нагадуємо, що готель "Тернопіль" відкрився у 1962 році.
Пригоди
Заява в поліцію про те, що невідомі незаконно вносять зміни в реєстр нерухомого майна підприємства надійшла 13 грудня від керівника приватної установи. Чоловік розповів, що хтось намагається внести зміни у їхні документи.  Даний факт слідчі внесли в ЄРДР за статтею 190 частина 3 ККУ - шахрайство, вчинене у великих розмірах. Про це повідомляють у відділі комунікацій поліції в області.  У ході перевірки стало відомо, що між керівниками підприємства (теперішн...
Суспільство
У Тернополі найближчим часом хочуть облаштувати соціальну пральню. Вона з'явиться на місці старої пральні в КП "Еней". Наразі проводиться робота над планом її створення та кошторисом, повідомляє 20 хвилин. — В КП "Еней" є приміщення старої пральної із старою технікою, — розповідає директор Іван Зінь. - — До мене звернулись з міської ради, щоб на базі КП створити соціальну пральню. Але це ще поки, так сказати, сира ідея. Мені дали доручення, щоб дізнатись с...
Кримінал
Поліцейський, що заволодів чужим майном на залізничному вокзалі м. Тернополя, постане перед судом. Прокуратурою Тернопільської області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно поліцейського, що, зловживаючи службовим становищем, у липні цього року заволодів мобільним телефоном малолітньої особи у приміщенні поліцейської станції «Залізничний вокзал» Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області, повідомляє пре...
Бізнес
Щомісяця в нашій країні відчиняють свої двері до десятка нових маркетів «АТБ». За темпами розширення ця мережа є беззаперечним лідером серед підприємств усієї галузі. Кожен новий магазин – це не тільки нові приміщення, нові постачальники та нове обладнання, це також нові робітники. Тільки за минулий рік компанія створила понад 7 тисяч нових робочих місць! Необізнана у галузевих питаннях людина може замислитися: де мережа бере стільки фахівців? Відповідь пр...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!