У Тернополі землю під будівництво багатоповерхівки на території церкви виділили незаконно?

Уже два місяця місто «гудить» про церкву св. Володимира і Ольги, що на “Дружбі” (вул.Пилипа Орлика), на території якої спочатку масово почали вирубувати дерева, а згодом, вирішили ще й дев’ятиповерхівку будувати.

22 березня мешканці з вулиць, що належать до виборчої дільниці, по якій був обраний М.Окаринський, були на прийомі в депутата. Відбулася розмова щодо незаконності комерційного будівництва на ділянці, наданій міськрадою релігійній громаді ще у 1999р. для будівництва храму.

Едуард Міляновський розповів  про ситуацію, що коїться навколо побудови багатоповерхівки на території церкви на вулиці Орлика і, що обговорювали на зустрічі.

- Я був одним з чотирьох людей, що зустрічалися з Михайлом Окаринським 22 березня. Зустріч тривала півтори години і була напрочуд конструктивною і продуктивною. Михайло зобов’язався з’ясувати долю наших подань у міськраду (відповіді на деякі з них ідуть до нас вже більше місяця), та витребувати від свого імені копії всіх дозвільних документів, які надані органами влади для будівництва згаданої Вами багатоповерхівки. Слова Михайла про небажання обговорювати моральну сторону питання значною мірою означали його готовність обговорювати прагматичний аспект питання, тобто його можливу допомогу, а не моральні якості священика. Наші стосунки з депутатом дійсно складні, але демонізувати його постать зовсім без потреби.

І останнє – прикро, що жодна з газет, яка зацікавилася цим питанням не спромоглася на серйозну аналітику ситуації. Зрозуміло, що політичний аспект питання домінує в силу його цікавості читачам. Але нам в нашому випадку було б значно цікавіше прочитати про формальну законність того, що відбувається. Всі якось відразу і без жодних сумнівів погодилися з тим, що документи на забудову в повному порядку. Однак, на нашу думку, містобудівні умови на житловий будинок видані релігійній громаді незаконно, тому що вона має право лише і виключно на громадську забудову. Ми про це постійно говоримо, але друкують лише про те, який Окаринський поганий. Для прикладу – коментар на сторінці “Вулиця Орлика” одного з ведучих сторінки про зустріч з Михайлом – лише декілька речень, а наші звернення, роз’яснення, юридичні обговорення займають багато сторінок.

Для інформації додаю наше бачення ситуації з точки зору законності (з вказанням законів та їх статей).

17 лютого 2013 року розпочалася незаконна підготовка до будівництва житлового багатоквартирного будинку на території релігійної громади «Парафія церкви Святих Володимира і Ольги». Відбулися суттєві порушення чинного законодавства релігійною організацією та установами, що надавали дозвіл на дане будівництво. Просимо припинити здійснені порушення:

1) Відбулося порушення Статті 92 пункт 2 в) Земельного Кодексу України та Статті 17 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», де йдеться, що земля у постійне землекористування надається релігійним організаціям «виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності». Згідно містобудівних умов та обмежень № 185, виданих міським управління містобудування, архітектури і кадастру 10.09.2012 року офіційна назва будівлі звучить як «багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення». Відбувається будівництво на території релігійної організації і замовником виступає релігійна організація. Як забезпечує її діяльність комерційна багатоповерхівка?

2) Відбулося порушення Наказу № 548 від 23.07.2010 Державного комітету України із земельних ресурсів «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель», де під землі житлової забудови передбачено Розділ 02. «Землі житлової забудови (землі, які використовуються для розміщення житлової забудови (житлові будинки, гуртожитки господарські будівлі та інше); землі, які  використовуються для розміщення гаражного будівництва)», де для багатоквартирної забудови передбачено Підрозділ 02.03. «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Земля, яка надається релігійній організації в постійне користування, відноситься до Розділу 03.«Землі громадської забудови (землі, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (готелів, офісних будівель, торговельних будівель, для публічних виступів, для музеїв та бібліотек, для навчальних та дослідних закладів, для лікарень та оздоровчих закладів), об’єктів загального користування)», а саме до Підрозділу 03.04. «Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій».

Поза жодним сумнівом, що призначення землі в Державному акті на постійне землекористування, який наданий релігійній громаді «Парафія церкви Святих Володимира і Ольги» (Державний акт 1-ТР № 000663 від 28.04.1999 ро­ку, виданий згідно рішення восьмої сесії 23 скликання Тернопільської міськради від 31 березня 1999 року), що по вул. Орлика, визначається Підрозділом 03.04., і він вказаний як класифікатор в цьому Державному акті. Класифікатор 03.04. не передбачає житлової забудови на виділеній землі. Фактично відбулося самочинна зміна цільового призначення землі, яка мотивується змінами в Статуті, які в свою чергу є незаконними, — право будувати «житлові будинки для парафіян», як це записано в додатку до Статуту релігійної громади від 15 липня 2008 року, не передбачене класифікатором 03.04, тому що житловий будинок не є об’єктом громадської забудови, як це передбачає Розділ 03.

3) Відбулося порушення Статті 17 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно якої релігійні організації не мають права на підприємницьку діяльність. Водночас побудова багатоквартирного житлового будинку із залученням комерційного інвестора та наступним розпродажем квартир є ні чим іншим як підприємницькою діяльністю. Виробничу і господарську діяльність релігійної організації регулює Стаття 19 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», яка передбачає заснування підприємств релігійної організації.

4) Відбулося порушення Статті 19 пункту 7 та Статті 21 пункту 1 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно яких проект (матеріали) детального плану території, яка надається під забудову, оприлюднюється «на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у місцевих друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу». Детальний план території обов’язковий для міст з чисельністю населення понад 50 000 осіб (Стаття 17 пункт 2 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»). За словами голови церковного комітету п. Чепіля (запис на офіційному сайті греко-католицької єпархії) детальний план території, на якій планується забудова, навіть не розроблений і відповідно його проект офіційно не оприлюднений. Тому надання релігійній організації містобудівних умов на будівництво є незаконним.

5) Відбулося порушення Статті 21 пункт 2 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»: «Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої  документації забороняється». Однак наданню містобудівних умов на побудову багатоквартирного житлового будинку на території, наданій релігійній громаді церкви Святих Володимира і Ольги у постійне землекористування, не передувало оприлюднення детального плану території (а він входить в перелік документів, передбачених пунктом 1 Статті 21) і не проводилися  жодні громадські слухання, без яких надання містобудівних умов є незаконним.

Просимо припинити беззаконня, що чиниться і з’ясувати роль місцевої влади, зокрема заступника начальника управління містобудування, архітектури та кадастру п. Чепіля у цих порушеннях, зокрема відсутність детального плану території та громадського обговорення перед затвердженням містобудівних умов, які видало його управління. Крім того, п. Чепіль неодноразово публічно стверджував (у тому числі і у ЗМІ), що після побудови будинку його мешканці створять ОСББ і вилучать землю для своїх потреб з території релігійної громади. Тобто земля, яку міська влада виділила безкоштовно і без жодних тендерів на потреби релігійної громади, таким нехитрим способом перетворюється на землю абсолютно світської комерційної багатоквартирної житлової забудови, яка згідно закону має проходити тендерні процедури.

Просимо відкликати незаконно видані Управлінням містобудування, архітектури і кадастру містобудівні умови на будівництво житлового багатоквартирного будинку на землі, призначеній для громадської забудови.

Погляд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
«Хтo мiг знaти, щo у бaтькa стiльки бoргiв», – вaжкo зiтхaє вiдвiдувaчкa редaкцiї. Їй з вигляду рoкiв п’ятдесят. Зi смaкoм oдягнутa. Вишитий oрнaмент пaльтo, декoрoвaнa у нaцioнaльнoму стилi сумкa нaвoдять нa думку – жiнкa мaє стoсунoк дo мистецтвa. Тaк вoнo i є – худoжниця. «Знaєте, я дaлекa вiд усiляких юридичних чи фiнaнсoвих тoнкoщiв. Aле кoли у бaтькoвoму стoлi нaдибaлa цiлий стoс листiв вiд бaнкiв з претензiями, дoбре, щo стiлець був пoряд, iнaкше зв...
Суспільство
Павло Банніков живе за 10 кілометрів від Бережан, що на Тернопільщині, на хуторі, у напівкруглому будинку без гострих кутів. Чудернацька споруда ось вже 8 років слугує чоловікові домом. Як повідомляє "Медіатор", дім у формі купола на подвір’ї пана Павла з’явився за місяць. Для будівництва знадобилася одна машина дров, а для утеплення – солома, яку привіз друг. "Тут була стара хата, ну думаю ремонтувати, взяв розрахував будинок-юрту, ця дешевше вийшла"- роз...
Суспільство
Коли потрібно обов'язково мити руки та як це робити правильно, пояснила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Правила вона розмісти на своїй сторінці у Facebook. "Нам потрібні чисті руки. Адже через брудні руки передається безліч хвороб, кишкові інфекції та грип. А якщо торкатися брудними руками обличчя – можуть виникнути проблеми зі шкірою. 15 жовтня був Світовий день чистих рук. Ще одна нагода нагадати про важливість дотримання цієї простої процед...
Культура
26-річна Ірен Гриців отримала три "так" від журі дев'ятого сезону шоу "Х-фактор", кастинг якого проходив у Чернівцях.  Про кастинг на шоу "Х-фактор", враження, емоції та свою музичну кар'єру тернополянка розповіла 20 хвилин.  В ефір каналу "СТБ" епізод з виступом тернополянки вийшов у суботу, 13 жовтня. Виступ Ірен не залишив байдужими Настю Каменських, Олега Винника та Дмитра Шурова. Андрія Данилка, як жартували журі, викрали інопланетяни. Тернополянка от...
Суспільство
…Женька змалечку любив кіно. Особливо йому подобались кадри з дівчатами. Хоча здавалось би, що тут дивного, хлопчина – все ж таки маленький чоловік.Коли подорослішав, почав збирати відеодиски з фільмами. Одного разу, прибираючи у сина в кімнаті, мати випадково дістала коробку з відеотекою, автоматично почала переглядати назви й… почервоніла: навіть нефахівцю було б зрозуміло, що юнак полюбляє “полуничку”, до того ж не кращого ґатунку.Час спливав, Євген дор...
Суспільство
Тернопільський гуморист з команди «ВІП Тернопіль» Віктор Гевко розповів у своїх сторіс, як їх команда провидить «день справжнього лондонця».  Для початку вони розпочали трапезу із справжнього англійського сніданку: бекон, тост із смаженим яйцем, ковбаски гриль, гриби та соус. Далі поїхали до палацу королеви. Вона кликала їх «на плеченько, але ми рішили не йти, бо нема часу, - жартує Гевко, - Треба подивитись місто. Ну, королева… ну, на плеченько… ну, Госпо...
Пригоди
На об’їзній Тернополя, поблизу "білого замку" – ДТП. Зіткнулись дві автіки Lanos та Toyota. У позашляховику спрацювали подушки безпеки. Від удару автівки відкинуло на узбіччя і вони перекрили одну із смуг шляху. Через що утворився величезний затор, від «Берегині» до кільцевого мосту, пише МедіаТОР.  На місці події працюють патрульні.
Кримінал
У вчиненні крадіжки співробітники Бережанського відділу поліції підозрюють  26-річну жительку райцентру. Як встановили правоохоронці, підозрювана приїхала у гості до своєї знайомої. Скористалася моментом, коли господині не було в кімнаті, викрала її мобільний телефон. Потерпіла зникнення майна виявила не одразу. Спочатку сама намагалася знайти мобільний, проте після невдалих спроб звернулася за допомогою до правоохоронців. Співробітники поліції встановили,...
Кримінал
Вам телефонують нібито із банку і повідомляють, що вашу картку заблоковано, просять пройти ідентифікацію, підтвердити дані, запам’ятайте –  це одна із схем шахрайства.  У випадку отримання такого дзвінка, негайно припиняйте розмову. Самого від такої афери потерпів 65-річний житель Борщівського району. До нього зателефонував незнайомець, який представився працівником банку і сказав, що картка пенсіонера заблокована. Для її розблокування чоловіку необхідно б...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!