• Головна
  • На Тернопільщині циркулюють відразу кілька штамів коронавірусу: лікарка про те, чи можна їх розпізнати
17:15, 10 листопада 2020 р.

На Тернопільщині циркулюють відразу кілька штамів коронавірусу: лікарка про те, чи можна їх розпізнати

На Тернопільщині циркулюють відразу кілька штамів коронавірусу: лікарка про те, чи можна їх розпізнати

Перебіг COVID-19 при повторному інфікуванні може бути і у важкій, і у легкій формі. Річ у тім, що на Тернопільщині, як і в усій Україні, циркулюють кілька штамів коронавірусу, про які можна здогадуватися на основі існування повторних заражень і зміни симптомів перебігу.

Як інформує "Molbuk", про це сказала в інтерв’ю лікарка-пульмонолог, завідувачка інфекційним відділенням "Київської міської клінічної лікарні №17" Світлана Гук, яка сама двічі перехворіла на коронавірус.

"Зараз на території України циркулюють кілька штамів. Геном коронавірусу містить 30 000 нуклеотидів, послідовностей амінокислот. І випадкова заміна цієї послідовності при реплікації вірусу вже дає можливість розвитку нового штаму. Новий штам може бути менш або більш агресивним, якісь мутації роблять його нежиттєздатним тощо. Є ціла інтерактивна карта розповсюдження варіантів коронавірусу. Їхня кількість нестабільна, вони постійно мутують.

Так, штамів багато, я вже хворіла на COVID-19 двічі – з усіма ознаками, і між захворюваннями 4 місяці минуло. Тобто це не той випадок, коли щось недообстежили і недолікували. Мабуть, вдруге (у жовтні) мені трапився інший штам", - розповіла Гук.

За її словами, вперше вона хворіла класично – з високою температурою, сильною слабкістю. Вдруге значно легше, оскільки перехресний імунітет "все ж таки існує".

"Може, навіть не звернула б уваги, якби нас на роботі не тестували кожні два тижні. І коли отримала результат, поміряла температуру, виявила 37,6. А доти вважала, що то я просто втомилася.

Але, на жаль, чула й про випадки, коли повторне зараження протікало гірше, ніж перше. Дуже багато факторів беруть у цьому участь. Впливають властивості організму, вірусу і його вражаюча доза, поведінка пацієнта у перші дні після зараження. Лікарі просто йдуть за ситуацією й аналізують", - зазначила лікарка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #різні_штами #симптоми
ТОП новини
"Цих 100 000 чоловіків чекають у ТЦК прямо з 18 травня, названо ознаки потенційних мобілізованих": повістки і відстрочки
"Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди": де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?
"Ці чоловіки масово втратять відстрочки через кілька днів, мобілізація людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання
"Водії не чекали таких радикальних заходів від ТЦК, автомобілі масово перевірятимуть": мобілізація, повістки і покарання
Оголошення
live comments feed...