Навіть під час посту тернополяни рятуються від зла у… злі

Християни переступили поріг Великого посту, який є особливим часом духовного очищення. Так, як природа нині прокидається зі сну, так і людська душа через покаяння і покуту пробуджується до нового життя.

Піст — це не лише утримання від певної їжі, а передусім заглиблення у внутрішній світ. Змінюються цінності, сьогодення дає нові виклики, з’являються нові спокуси... Тож над чим варто задуматися і працювати нинішньому християнину, аби досягти духовної рівноваги серед швидкоплинності часу, інформаційної «атаки» та непростих духовних кореляцій? З таким запитанням Нова Тернопільська газета звернулася до доктора догматичного богослов’я, пароха тернопільського храму Всіх святих українського народу отця Володимира Гринди. У бесіді ми закцентували увагу на так званих чеснотах українців, які тримають нашу духовність і які варто вдосконалювати, і на вадах сучасного суспільства, які втягують нас у гріх і з якими треба боротися.

Треба  вдосконалювати 

 Вміння бачити свій гріх

— Головний критерій посту — щоб людина переосмислила своє життя, побачила свій гріх, збудила щирий жаль, постановила поправитися, покаялася і спокутувала за вчинене. Це, власне, є п’ять умов доброї сповіді, — зазначає отець-доктор Володимир. — Кожна людина має біологічний, соціальний і духовний рівні. На біологічному рівні проявляються базові інстинкти — потреба у їжі, відпочинку, безпеці, соціальний рівень — це аналіз своєї поведінки, соціальні потреби, а духовний рівень — дотримання моральних принципів. Такими принципами для християн є десять заповідей Божих, які вказують, що можна, а що — ні, їх відчуваємо навіть підсвідомо. Перед Великим постом церква роздумує над притчею про блудного сина, який вибирає гріховне життя, доходить до певної межі і опиняється над прірвою. Переосмисливши свій занепад, кається, вирішує перемінитися, перепрошує батька і спокутує. Люди часто зводять своє існування до біологічного рівня, занедбуючи соціальний і духовний, а саме 40 днів посту є нагодою до вдосконалення. 

Духовність закладена у генах

— Незважаючи на різні вади суспільства, українці мають високу духовність і моральність, що, можна сказати, передається генетично. Ми більш духовна нація порівняно з європейськими країнами та Америкою. У нас нема таких жорстоких убивств, як на Заході, згадаймо хоча б, як нещодавно американський юнак розстріляв школярів. Такі речі у нас контролюються не лише органами правопорядку, а й суспільною думкою. Ми не такі розгнуздані, як Європа, яка через сексуальну революцію впала у прірву бездуховності і невідомо, чи зможе повернутися, бо Господь карає за гріх. 

Подружня жертовність

— В Україні споконвіків існує чудова родинна модель, побудована на рівності чоловіка і жінки із взаємною жертовністю і взаємо-допомогою, а також на повазі дітей до батьків. Саме тому у нас збереглося бажання мати сім’ю. Якщо ж глянути на Європу, то там через феміністичні тенденції розвалилося багато родин, бо жінці нав’язують думку, що вона не повинна терпіти чоловіка. Українські жінки не мають потреби боротися за права у сім’ї, бо вони і так фактично керують у своїх родинах, адже у нас матріархальний устрій. Але наші жінки розумні — вони багато чого вирішують і водночас поважають чоловіків. Натомість через моральне зіпсуття у Європі чоловіки почуваються пригніченими, більше того — не хочуть створювати сім’ю, бо, зіткнувшись з феміністичною зверхністю, починають цуратися сімейних обов’язків. У європейському світі втратилося поняття жінки як подруги, недаремно церква називає сімейні стосунки — подружжям, вказуючи, що у сім’ї не має бути зверхності чи зневаги, а лише дружба, рівні стосунки, закладені на любові.

Чужа проблема — не чужа

— Наш народ — щирий і відкритий до спілкування. Натомість у заможних країнах люди гостро відчувають самотність. Якщо у наших селах мало не всі родичі, то Європа втратила родинне коріння. Урбанізація стерла зв’язок поколінь. Знаємо, наприклад, якщо у США ти прийшов до рідних без попередження, тебе навіть не запросять до столу, а у нас — завжди раді гостям. Українці переживають одні за одних, завжди готові прийти на допомогу. На Заході, на жаль, це нівелювалося, а тому й втратилося родинне виховання. Ювенальна юстиція, яку нам нині просувають, дозволяє дитині поскаржитися на батьків до суду у будь-яких випадках. Для нас це шок! Невже діти — сумнозвісні Павлики Морозови, здатні видати батька? А в Європі це норма, діти «здають» батьків через дрібниці, які можна вирішити в сім’ї. А держава ще й може «захистити» цих дітей — віддати родині… нетрадиційної орієнтації. Чомусь замовчуються дані, що майже третина судових рішень у Європі позбавила батьків власної дитини, даної їм Богом.

Треба подолати

Загроза релігійного хаосу

— Занепад християнства в європейських країнах призвів до панування мусульманства. Але Європа побудована на християнських цінностях, тому інша мораль, у даному випадку — мусульманська, викликає конфлікт у середині соціуму, тому виникають різні соціальні групи, які Європа пережила після Другої світової війни, а саме неофашистські партії. Там, де мусульманство було споконвіків, там воно природне, а у нас — ні. Скажімо, мусульманин може мати кілька дружин, для християн це гріх. Католицька віра стає однією із безлічі релігій. Ми прямуємо до того, що християни перестануть розуміти, де правдива церква. Нав’язують думку, що є різні начебто правдиві дороги до Бога, католицька церква — лише одна із них, через це християни починають блукати, виникає релігійний хаос. У Європі нині безвір’я, нема покликань. Наймолодший священик в одній з іспанських єпархій має 54 роки, у духовній семінарії навчаються четверо студентів, у селах пустують храми, словом, духовний занепад.

Прогрес витісняє духовність

— Кажуть, що прогрес нині вперто витісняє духовність, а отже, й Бога, що розум переважає над духовністю. Справді, ми швидкими темпами рухаємося вперед у плані матеріального забезпечення, пристосували світ до себе, але це не означає, що змінилася базова природа людини. Мораль не змінюється. Якщо п’ять тисяч років тому людина розуміла, що погано, то й сучасники це визнають. 

Ми «підігнули» світ до своїх потреб і отримали більшу нагоду до гріховності. Божок прогресу пропонує пересуватися з небаченою швидкістю, задовольняє усі матеріальні потреби, не забороняє насолоджуватися життям, навіть начебто піднятися до могутності Бога. Нам пропонують «вигідну» релігію, сповідь підмінюють бесідою з психологом. Але у цій споживацькій гонці замовчується, що людина складається не лише з тіла, а й з душі, а отже, матеріальні блага — це лише один бік медалі. 

 Більший доступ до гріха

— Через телевізор, комп’ютер, пресу маємо більший доступ до гріха. Скажімо, посидівши день біля телеекрана, людина може вивчити з п’ять способів убивства, реклама з антинаркоманії навчить колотися, антиснідівська пропагує розпусту... У кожному фільмі мусить бути бодай п’ять хвилин розпусти, дошлюбні стосунки, гомосексуалісти, наркомани. Така модель подається молодому несформованому поколінню, як норма. Наше суспільство замість того, аби боротися з гріхом, пропагує його. А молоді люди, батьки яких часто за кордоном, неперебірливо, як губка, втягують все це. Якщо дитина чогось не знає з реального життя, то без проблем навчиться з віртуального. Але ми розуміємо, що цією пропагандою править великий капітал, якому байдуже до людських цінностей. 

— Парадокс нинішнього світу у тому, що люди рятуються від зла у… злі. Зіткнувшись із сатанинським світом, люди просять помочі у… ворожок, екстрасенсів. Звідки людина може знати чиюсь долю або де знаходиться зникла людина чи загублений перстень? Злі сили можуть підказати, але чим доведеться пожертвувати людині задля цих «знань»? Звісно, душевним спокоєм. А ще гірше, коли вдаються до пороб іншій людині. Але є одна річ: сатана ніколи не був сильніший від Бога, і якщо людина ходить до церкви і щиро молиться, то жодне ворожбитство не може їй нічого зробити. Людина сама вибирає: або Бог, або диявол. Звідти й наслідки: раз звернувшись до нечистого, людина дає йому право володіти нею. Люди часто виправдовуються, що їх змушує безвихідь, і не усвідомлюють, що іноді просто треба прийняти хрест, як Христос, і освятитися, а не продатися дияволу, адже він не в силі забрати вашого хреста, хіба що зробить його ще важчим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
На пішохідному переході бус збив чоловіка. Постраждалого у важкому стані забрали в університетську лікарню Тернополя. Як розповів пасажир буса, перед ними різко загальмувало інше авто, його намагались об'їхати і збили чоловіка. За словами пасажира, на момент ДТП перехід не освітлювався і пішохода водій не бачив. Детальніше у відео Тернопіль1.
Суспільство
Вони молоді, красиві, розумні та амбітні. Вони — це 16 учасниць конкурсу "Міс Тернопіль 2019", який вже 29 березня вдесяте відбудеться у нашому місті. Як повідомляють "Тернополяни", наймолодшій з учасниць всього 16 років, найстаршій — 22. Сьогодні дівчата посилено готуються до конкурсу краси, проводять години на репетиціях, а також мають щоденні випробування і навчання: акторське мистецтво, сценічна мова, дефіле, позуванню на фото, тренінги, майстер-класи,...
Суспільство
У Тернополі розшукують 16-річну Пашко Анастасію–Діану Василівну. Дівчина вийшла з дому 7 березня близько 17 год. і досі не повернулася. Як повідомляє "Медіатор", куди пішла неповнолітня – рідним невідомо, як і теперішнє її місце знаходження.  Прикмети: на вигляд 18-20 років, зріст 160-165 см., середньої статури, обличчя овальне, очі сіро-голубі, волосся під каре, світло-русявого кольору, родинки: над лівою бровою та нижньою губою з правої сторони, є декіл...
Суспільство
На Тернопільщині люди з інвалідністю зможуть реалізувати своє виборче право. Дня них готують спеціальні скриньки, щоб проголосувати вдома. Буде можливість також проголосувати безпосередньо на виборчих дільницях. Про це інформує "За Збручем" з посиланням на повідомлення експерта Тернопільського обласного осередку Комітету виборців України Ігоря Ковалика. "Виборчі дільниці мають бути забезпечені пандусами. Також важливим є залучення в день голосування волонт...
Суспільство
29 амбулаторій загальної практики сімейної медицини області отримали новенькі автівки марки «Renault Duster». Вони придбані за кошти Державного бюджету, вартість одної –  437 тисяч гривень. Ключі від машин вручав голова облдержадміністрації Степан Барна у вівторок, 26 березня. «Зараз Тернопільщина перебуває в умовах динамічного розвитку. Проте, без створення умов для лікування, профілактики хвороб серед людей, ця динаміка не буде елементом гідного прогрес...
Кримінал
Правоохоронці Тернопільського відділу поліції документували два факти крадіжок з транспортних засобів. У більшості випадків причиною є недбалість самих краян. Із заявою до працівників поліції звернувся місцевий мешканець. 38- річний тернополянин припаркував автомобіль поблизу закладу громадського харчування, а повернувшись виявив зникнення дороговартісних інструментів.  Зловмисники не залиши осторонь й іномарку ще одного краянина. Вони привласнили автомагн...
Кримінал
Жахлива трагедія у Чорткові: 14-річний хлопчик живцем згорів в електрощитовій. Нещасний випадок стався близько 18:00 вечора на території недіючої хімчистки. Як ми повідомляли раніше, саме там шестеро учнів сьомих-восьмих класів вирішили зіграти у хованки. Хлопчика вдарило струмом. Через тіло школяра пройшла висока напруга, тому він загинув на місці нещастя. У цій справі правоохоронці відкрили кримінальне провадження – умисне вбивство. "На сьогоднішній ден...
Кримінал
Хоча незнайомець переконував жертву, що каблучка з чистого золота і тернополянин вірив, що здійснив вигідний обмін… аж поки не заніс «золото» до ломбарду - звідти подався до відділення поліції. Зі слів тернополянина серед білого дня на перехресті сіл Біла та Чистилів Тернопільського району його транспортний засіб зупинив невідомий чоловік, найімовірніше ромської національності. Незнайомець благав виручити, мовляв, немає грошей, аби заправити авто, а дорога...
Суспільство
ПриватБанк запустив онлайн-продаж автобусних квитків у Privat24 для iPhone. Сервіс дає можливість легко вибрати найбільш зручний маршрут, час поїздки та перевізника – уся необхідна інформація доступна на екрані. Оплатити квитки можна карткою будь-якого банку. Автобусні каси в мобільному Privat24 працюють у розділі «Транспорт». Квитковий сервіс банку дає можливість придбати автобусні квитки більшості провідних перевізників України: Ecolines, «Автолюкс», «Гю...
Новини по темі
Цього тижня з'ясується ім'я переможниці конкурсу краси "Міс Тернопіль 2019"
У Тернополі розшукують зниклу 16-річну дівчину (ФОТО)
Як голосуватимуть на Тернопільщині люди з інвалідністю?
Степан Барна: Перші 29 автомобілів із 134-ох уже відправили у сільські амбулаторії (Фото, відео)
ПриватБанк запустив продаж автобусних квитків у iPhone
Тернопільські освітяни завоювали одинадцять медалей (ФОТО)
"Кинув мене на асфальт і почав бити ногами": тернопільський велосипедист розповів, як на нього накинувся водій буса
У Тернополі безкоштовно вакцинуватимуть проти сказу домашніх улюбленців (графік)
На водоймах Тернопільщини з 1 квітня стартує весняно-літня нерестова заборона
В день виборів Україна перейде на літній час
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!