Наявність вакцини від коронавірусу не допоможе: лікарка вказала на небезпечну звичку українців

Наявність вакцини від коронавірусу не допоможе: лікарка вказала на небезпечну звичку українців, Дмитро Бондаренко

В Україні із вакцинацією від коронавірусу може бути проблема через низьку прихильність серед населення до таких видів профілактики хвороб.

Таку думку висловила лікарка-епідеміологиня національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк в ефірі телеканалу "Україна 24". За її словами, люди не хочуть вакцинуватися навіть від таких відомих інфекцій, як кір та краснуха, передає УНІАН.

"Якщо ми отримаємо вакцину наступного року і, можливо, будуть нові штами коронавірусу — може це (масова вакцинація — ред.) стане більш актуальним, як з грипом. Тут ще не всі нюанси відомі, але в будь-якому разі, це зазначається з усіх боків, у нас (в Україні - ред.) дуже низька прихильність до вакцинації, навіть від тих відомих інфекцій, які є — кору, краснухи... Було б дуже непогано проводити вакцинацію, профілактувати інфекцію. Але чомусь багато людей бояться і не роблять цього. Тому побоювання у людей будуть, тим більше що це новий вірус (COVID-19 - ред.), нова інфекція", — заявила лікарка.

Вона також закликала вакцинуватися проти сезонного грипу.

"Я закликаю вакцинуватися від грипу, тому що захворіти й грипом, і COVID-19 буде набагато складніше і гірше для організму. Тому те, що ми можемо займатися профілактикою, попередити, обов'язково потрібно попереджати за допомогою вакцинації. Вакцина від грипу не є небезпечною для здоров'я, у неї мінімальні ускладнення. Тому краще провакцинуватися. Звичайно, це особливо важливо для групи ризику", - зазначила Сояк.

вакцина коронавірус ковід
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі