• Головна
  • Відкриття нового цвинтаря у Тернополі відкладається
18:00, 29 березня 2013 р.

Відкриття нового цвинтаря у Тернополі відкладається

Нове кладовище не відкривають через зміни в законодавстві та поки не буде розпорядження Кабміну, стверджують у міській раді. Коли вдасться це зробити, прогнозувати навіть не беруться. Натомість у «Ритуальній службі» говорять, що місць для поховань на діючих цвинтарях вистачить лише на кілька місяців

Відкриття нового цвинтаря у Тернополі, обіцяне міською владою приблизно на кінець березня-початок квітня, відкладається.

Затримка – через зміни в законодавстві, стверджують чиновники. Хоча на місцевому рівні, запевняють, – все можливе зроблене. Тепер потрібно чекати розпорядження Кабміну.

Днями відбулась зустріч між всіма причетними до відкриття нового цвинтаря структурами, – каже заступник начальника відділу земельних ресурсів міськради Віктор Білецький. – Затримка з відкриттям – через зміни у законодавстві. Адже через це довелось дооформляти пакет документів.

Коли ж відкриють новий цвинтар у Тернополі, чиновники прогнозувати не беруться. Тим часом комунальне ритуальне підприємство змушене вишукувати на переповнених діючих цвинтарях місця для поховання, пише 20 хвилин.     

Місця для поховання на міських кладовищах ще є, хоча їх обмаль, повідомив начальник СКП «Ритуальна служба» Сергій Тлумацький. – Є резервні місця на цвинтарі у Підгородньому (доховують біля родичів – прим. ред.), небагато залишилось на цвинтарі на вул. Микуленецькій. Поки новий цвинтар не відкрили, ми просто змушені знаходити місця на  Микулинецькому кладовищі.

Місць для поховання вистачить максимум на 4-5 місяці, каже Сергій Тлумацький. За цей час необхідно відкрити та впорядкувати нове кладовище. Навіть якщо сьогодні виділили б ділянку під новий цвинтар, ніхто територію не облаштовував би, поки лежить сніг. 

Нове кладовище потрібно обгородити, розбити на сектори, впорядкувати територію для поховань, – розповів Сергій Тлумацький. – Робити все будемо поетапно. Адже 40 га – надто велика територія, яка потребує серйозних коштів. Міський бюджет одразу таку суму не потягне. Спочатку облаштуємо найнеобхідніше, згодом щороку все дороблятимемо.   

Саме поховання через відкриття нового цвинтаря може дещо подорожчати, припускають комунальники. Вартість основних ритуальних послуг залишиться незмінною, однак може подорожчати транспортне обслуговування. Адже його вартість залежить від кілометражу. А нове кладовище розташоване за 7 км від міста – в районі іподрому на Львівській трасі, навпроти с. Довжанка.  

Наразі плануємо закупити ще один катафалк, аби забезпечити при потребі одночасне поховання на всіх цвинтарях, – каже Сергій Тлумацький. – Окрім того, діюча техніка досить стара і постійно ламається. Наразі у нас є 2 катафалка і 1 автобус, який може і небіжчика перевозити, і людей.

З відкриттям нового цвинтаря збільшиться кількість працівників. Потрібно взяти на роботу 5 копачів могил, 2 прибиральника та 1 охоронця.  

У Тернополі протягом останнього місяця щодня ховали 1-2 померлих. Однак, зазвичай навесні, особливо у великі свята, цифра значно збільшується, кажуть комунальники. У 2012 році на міських цвинтарях поховали понад дві тисячі тернополян.   

Коментар

Сергій ТЛУМАЦЬКИЙ, начальник СКП «Ритуальна служба»:

Цьогоріч з міського бюджету виділили 800 тис. грн. на утримання міських кладовищ (це зарплата працівників + впорядкування цвинтарів – прим. ред.) та 200 тис. грн. на ремонтні роботи. У 2012 р. ця цифра була на третину меншою - 680 тис. грн. Цього було дуже мало і ми ледь виживали. Адже у Тернополі є 6 цвинтарів – Микулинецький, у Підгородньому, в Кутківцях і Поронятині. З них два – закритих: одне – у Кутківцях, друге – єврейське на вул. Микулинецькій. Навіть закриті цвинтарі потрібно впорядковувати та прибирати. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...