• Головна
  • Українські школярі розробили "розумну маску", яка виявляє коронавірус
08:24, 1 грудня 2020 р.

Українські школярі розробили "розумну маску", яка виявляє коронавірус

Українські школярі розробили "розумну маску", яка виявляє коронавірус

Дніпровські школярі-винахідники створили унікальний проєкт Smart mask, винахід допоможе зменшити навантаженість на лабораторії. Маска обладнана датчиками, що діагностують показники легень та серця, частоту дихання та пульс, а також температуру тіла.

Маска діагностує головні симптоми COVID-19

Розробники переконані, що таким чином маска може виявити ознаки коронавірусної хвороби. Далі інформація передається користувачу через блютус на додаток у телефоні.
"Наша команда не могла сидіти, склавши руки і дивитися, як люди помирають. Основна задача YOVi team полягає в тому, щоб розвинути цю галузь в нашій державі. Дуже добре, що ми в цій справі не самі і існують такі проєкти, як STEM is FEM, які допомагають молоді, і зокрема дівчатам, почуватися впевненіше в науковому світі та сфері робототехніки",– зазначила учасниця команди розробників Марія Калініченко.

Зі своїм винаходом школярі планують взяти участь у всесвітніх змаганнях з робототехніки – FIRST Robotics Competition, які відбудуться у США. Проте, команді не вистачає коштів на виготовлення прототипу, що є обов'язковою умовою участі у конкурсі. Наразі команда шукає спонсорів, які бажають допомогти українській команді представити нашу країну на всесвітньому чемпіонаті.

Потрібність маски

Розробка є дійсно цікавою, адже навантаження на медичні системи світу наразі значне, лабораторії часто перевантажені зразками аналізів людей, у яких підозрюють COVID-19, а чекати результатів тесту доводиться кілька днів. Є також експрес-тести, але вони не такі точні, як Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Наприклад, українські лабораторії за час пандемії провели 4 528 772 ПЛР-тестувань для виявлення коронавірусу SARS-CoV-2.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #пандемія #маска #винахід
ТОП новини
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Штам "Дельта" нещадно веде до інтоксикації, падають з ніг цілі родини": лікарі про зростання агресивності вірусу (ФОТО)
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...