• Головна
  • Коронавірус через ніс потрапляє у мозок: результати дослідження
13:00, 1 грудня 2020 р.

Коронавірус через ніс потрапляє у мозок: результати дослідження

Інфекція SARS-CoV-2 може потрапляти в головний мозок людини через ніс. Це відкриття допоможе пояснити появу неврологічних синдромів при COVID-19 і знайти підхід до боротьби з ними.

У новому дослідженні автори вивчили слизову оболонку носогорла і певні області головного мозку 33 людей, які померли від COVID-19, пише 24 канал з посиланням на Nature Neuroscience.

Потрапляння коронавірусу у мозок

Носогорло – верхня ділянка горла, яка з'єднаний з носовою порожниною. Воно вважається місцем потрапляння вірусу в організм. Вчені виявили в ній як цілісні віруси, так і їхні частини – РНК і білки. Їхня найбільша кількість була в частині слизової, яка відповідає за нюх. Чим менше тривала хвороба у людини, тим більше вірусів виявлялося.

Автори дослідження також виявили шиповидний білок коронавірусу в клітинах слизової, які перебувають в безпосередній близькості від нервових закінчень, що потенційно дає їм можливість потрапити в головний мозок. Вони знайшли докази того, що нюхові нейрони, а також відділ мозку, що відповідає за нюх, можуть бути інфіковані.
При подальшому дослідженні науковці виявили шиповидний білок коронавірусу в деяких інших частинах головного мозку, включаючи довгастий мозок, який, крім іншого, відповідає за контроль дихання та кровообіг.

Вчені вказують, що для визначення всіх можливих механізмів проникнення коронавірусу в головний мозок будуть потрібні подальші дослідження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #дослідження #мозок #нервова_система
Останні новини
Оголошення
live comments feed...