Деякі тернополяни переконані, що імунізація вбиває дітей

Безжальна імунізація вбиває наших дітей, переконує частина тернополян. Тому щороку збільшується кількість відмов від щеплень. Проте є мами, які обома руками "за" вакцинацію. На їхню думку, вона рятує малечу від небезпечних хвороб. Медики підтримують таких батьків.

Батьки сьогодні мають сумніви щодо якості вакцин, а тому все частіше шукають причини, аби відмовитися від обов’язкових дитячих щеплень, пише 20 хвилин.

Відповідальність за вакцинацію батьки дитини несуть самі. Тому саме вони повинні вирішити, чи потрібні маляті щеплення. Адже нас постійно оточують інфекції, які передаються різними шляхами (кір, дифтерія, поліомієліт). Деякі з них "живуть" навіть у ґрунті (правець). І щеплення – єдиний спосіб захиститися від такої біди. Проте ми все частіше чуємо про негативні наслідки вакцинації, які призводять до інвалідизації і навіть смерті дитини. Не дивно, що тернополяни, як і всі українці, розділилися на два табори:  "за" та "проти" щеплень.

- Безжальна імунізація поступово вбиває наших дітей, - переконує тернополянка Іванна Мартиненко (прізвище та ім’я змінене на прохання жінки – прим. ред.). – Я не дозволила робити своїй дитині жодного щеплення й іншим не рекомендую. Наші медики дуже добре вміють приховувати компрометуючу інформацію. Усю відповідальність вони перекладають на плечі батьків.

Тернополянка переконана, що лікарі не надають вичерпної інформації про щеплення. Більше того, вони самі її не знають. Утім, не всі такі категоричні. Є у Тернополі батьки, які вважають щеплення необхідним. Варто лише дослухатися до порад медиків.

"Своїм щеплень не роблять…"

- Розумні лікарі своїм дітям щеплень не роблять, - продовжує вона. – Вони знають про тяжкі наслідки непотрібної вакцинації. Але, працюючи на державній роботі, змушені виконувати накази. От і "захищають" нас від хвороб, отруюючи ще із самого дитинства.

Пані Мартиненко називає дві головні причини своєї відмови від обов’язкової імунізації: сумнівна якість вакцини і погана кваліфікація дільничних педіатрів.

- Дивлюся на обшарпані поліклініки та умови, у яких оглядають дітей, і сумніваюся, що вакцина зберігається належним чином, - каже вона. – Враховуючи корупцію та безлад, який діється в країні, особисто я вже мало кому довіряю.

Продовжуючи, мама нарікає на неналежне виконання медичними працівниками професійних обов’язків. Мовляв, навіть дільничний педіатр тепер не переймається самопочуттям дитини.

- Мої вагання з приводу щеплень остаточно зникли, коли наш педіатр сказала робити вакцинацію в період, коли в моєї донечки полізли зуби, - додає Іванка Мартиненко. – Дитина постійно плакала, погано спала, навіть температура час від часу піднімалася, а медик казала, що протипоказань для щеплень немає. Хоча для того, аби направити на вакцинацію, вона мусить бути на 100% бути впевненою, що дитина - здорова.

У знайомих нашої співрозмовниці після щеплення дівчинка оглухла на обидва вуха. Їй тоді ще й року не було.

- Як завжди, лікарі не винні. Усю вину переклали на родичів, - каже жінка. – Хоча батьки впевнені, що їхня дитина до щеплення була абсолютно здоровою. Замовляли експертизу в Києві, навіть у Німеччині. І закордонні медики підтвердили: глухість трапилася через вакцинацію. Ви не уявляєте, як плакав тато, не знаючи, як допомогти своїй донечці.

Операція із відновлення слуху на одному вусі коштує більше 10 тисяч доларів. Таких грошей, як каже тернополянка, у родини немає. Отже, дитина залишиться інвалідом. Подружжя Мартиненків твердо вирішило, що "колоти" свою дитину не дозволять. Усю відповідальність за здоров’я маленької донечки вони взяли на себе.

- Краще ми не будемо ходити в садок, ніж я дозволю ставити під загрозу життя дитини, - наголошує жінка.

Сумніви щодо вакцинації мала й тернополянка Мар’яна Винниченко.

- Я спочатку перечитала купу літератури, - розповідає вона. – Одні знайомі та родичі говорили, що щеплення робити потрібно, інші казали: "І не думай!". Врешті я погодилася. Але перед щепленням розпитала лікарів про саму вакцину, які має побічні дії, чи були якісь негативні реакції. Стежила за станом малюка.

Якщо син пані Винниченко застуджувався чи у нього лізли зуби, щеплення відкладали.

- Мене ніхто ні до чого не змушував, - додає вона. - Просто батьки мусять самі зробити вибір. Але досить часто мами, опираючись на негативну інформацію в пресі, самі придумують "протипоказання".

Вакцинація – захист для дитини

Радить робити щеплення інша мама Тетяна Штаблава.

- Ми маємо всі щеплення, - каже вона. – Дякувати Богу, із дитиною все добре. Коли ми були маленькими, нам також робили щеплення. Про відмови тоді ніхто й не думав. А тепер кожен кричить своє. Але, якщо добре подумати, ускладнення після вакцинацій були й раніше, просто тоді це не афішували.

На тому, що робити щеплення потрібно, наполягає і лікар-педіатр Ольга Гаврищак.

- Звичайно, ніхто не в змозі змусити батьків вакцинувати дитину, - каже вона. – Однак лікарі дуже категоричні у рекомендаціях – щеплення необхідне! Навіть якщо вакцина не захистить дитину повністю, то зведе до мінімуму ускладнення від захворювань.

Згідно із Календарем профілактичних щеплень, затвердженим Міністерством охорони здоров’я (МОЗ), у тернопільських поліклініках проводять вакцинацію від найбільш розповсюджених дитячих хвороб: дифтерії, кашлюку, правця, туберкульозу, гепатиту В, кору, краснухи, поліомієліту та гемофільної інфекції.

- Такі маніпуляції проводять тільки здоровим дітям, - каже лікар. - Якщо дитя має вірусну інфекцію чи інші хвороби, імунізацію переносять.

Перед тим, як робити щеплення, педіатр обов’язково оглядає дитину, міряє температуру. Якщо виникають якісь підозри щодо стану здоров’я малечі, лікар може призначити певні аналізи та консультації в інших спеціалістів.

- Якщо ж дитина має якісь захворювання або в неї була негативна реакція на щеплення, питання подальшої вакцинації вирішує спеціальна комісія лікарів, - додає фахівець.

Педіатр запевняє, що вся вакцина, яку використовують у дільничній поліклініці, сертифікована МОЗ і зберігається належно. Лікар радить робити щеплення в призначені для цього терміни. Адже тоді – вищою є їх профілактична ефективність. Якщо вакцинацію відтерміновують через відсутність вакцини чи з інших причин, наступну дату щеплення лікар визначає дитині індивідуально.

- Нині в нас немає жодної вакцини, - акцентує пані Гаврищак. – Тому графік щеплень для кожного пацієнта ми розробляємо окремо. Деякі батьки хочуть самі купувати вакцину в аптеках. Але вони повинні взяти у нас спеціальну холодову сумку, щоб транспортувати медичний препарат до поліклініки.

Окрім того, в аптеці мають дати копію сертифікату якості та чек із чітко вказаними днем і годиною придбання вакцини. Тільки впевнившись у нормальній якості препарату, медичні працівники, можуть зробити щеплення.

- Маніпуляцію проводять тільки в межах поліклініки, - наголошує  лікар. - Також не можна відразу після щеплення віддавати дитину до дошкільного закладу. Протягом двох-трьох днів у малечі може спостерігатися незначне підвищення температури, млявість, дратівливість. Тому краще їй побути вдома.

До того ж, важливо обмежити в ці дні будь-які спортивні змагання, заняття в басейні, екскурсії та взагалі перебування в багатолюдних місцях. Краще, як вважає лікар, це все робити через п’ять-десять днів після вакцинації.

- Щоб запобігти появі температури або дратівливості у дитини після щеплення, можна на ніч поставити малечі вібурколову свічку, - каже медсестра кабінету профщеплень педіатричного відділення №4 Світлана Шушкевич. - Щоб запобігти почервонінням і набряку у маленьких діток, на місце вакцинації можна покласти теплу пеленку.

Батькам вона радить уважно стежити за станом дитини після щеплення. Висока температура, судоми, втрата свідомості, алергія – привід для негайного звернення до медиків.

Вакцина буде вже цього тижня!

Починаючи з цього тижня, у міські педіатричні відділення надійде вакцина, тож діти зможуть отримати необхідні щеплення, говорить заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма. Є наказ МОЗ, згідно із яким вакцину розподілять між усіма поліклінічними відділеннями області.

Серед отриманих можна назвати такі вакцини:

- від туберкульозу: БЦЖ (РОсія) та БЦЖ-м (Росія);

- від поліомієліту: "Іновакс Поліо";

- від кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції – "Пентаксин" (Франція);

- від гемофільної інфекції – "Хіберікс ТМ" (Бельгія);

- від кору, паротиту та краснухи – "Тримовакс" (Франція);

- для профілактики поліомієліту – ОВП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Днями на товаристві з обмеженою відповідальністю «Спецавтоінвест» у селі Острів, Тернопільського району трапився нещасний випадок. Трагедія забрала життя 34-річного працівника виробництва. Наразі розслідування ще триває. Комісія обласного управління держапраці з’ясовує всі обставини та причини трагедії. Цьогоріч це вже десята смерть на робочому місці в нашій області, повідомляє Інтб
Суспільство
Студентські команди програмістів ТНТУ - найкращі в Україні. Вони перемогли у фіналі Всеукраїнської олімпіади з програмування ACM 2018, яка проходила 10 - 12 жовтня в місті Одеса. Команда студентів кафедри програмної інженерії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя TNTU_YeahBoi у складі Бармака Ігоря, Заяця Володимира, Заярного Миколи отримала диплом I ступеня, а команда TNTU_TNT у складі Борівця Богдана, Зашка Богдана, Прив...
Суспільство
З 1 січня 2019-го року на пенсію у 60 років зможуть вийти тільки ті, хто заробив не менше 26 років стажу. Іншим доведеться трудитися до 63 і навіть 65 років. З 2019 року всі, хто заробив менше 15 років стажу, не можуть претендувати на пенсію. Як повідомляють "Новини України сьогодні", 60-річні українці, які в наступному році матимуть лише 15 років стажу, зможуть вийти на заслужений відпочинок в 65 років. Ті, у кого від 16 до 25 років стажу – в 63 роки. Пос...
Пригоди
Сьогодні (19 жовтня), близько 15 години, на автодорозі М-19 (Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече) поблизу с. Вигода, Заліщицького р-ну, Тернопільської області, патрульні виявили нетверезого водія вантажного автомобіля. Як повідомляє прес-служба патрульної поліції, інспектори зупинили вантажівку за порушення правил дорожнього руху. Перевіряючи документи патрульні помітили у водія ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота,...
Спорт
Учасники осіннього чемпіонату Гусятинщини з міні-футболу на кубок "Вірні збірній!" серед дитячих команд 2004 р. н. і молодших (загалом змагалося вісім команд) відвідали матч Ліги Націй між збірними України і Чехії, який відбувся 16 жовтня у Харкові. 104 особи вирушили у 2 спецвагонах з Тернополя у Харків і назад у потязі під назвою "Вірні збірній!". Віталій Остафійчук голова Федерації футболу Гусятинського району поділився враженнями: "Велике спасибі голов...
Суспільство
За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств Тернопільщини, грошові витрати на харчування в середньому за місяць на одне домогосподарство в 2017 році збільшились на 12,1% у порівнянні з 2016 роком і становили 3268 грн. Вартість харчування в середньому на одну особу склала 37 грн на добу. Про це повідомляють в Головному управлінні статистики у Тернопільській області. На купівлю м’яса та м’ясопродуктів домогосподарства спрямували 18,5% коштів,...
Кримінал
За минулу добу правоохоронці зареєстрували три крадіжки двоколісних  транспортних засобів в обласному центрі. Злодії викрали два ровери з під’їздів та один з вулиці. Велосипед вартістю 10 тисяч гривень викрали у 27-річного тернополянина. Свій засіб пересування чоловік на ніч залишив на сходовій клітці у під’їзді. Вже зранку його не було. У безпеці свого двоколісника був впевнений 39-річний житель Тернополя. Чоловік теж на ніч  залишив велосипед у під’їзді,...
Суспільство
Ще днями Тетяна Песик розповідала на своїх сторінках в соцмережах, як вона та її друзі з команди «ВІП Тернопіль» прогулювались вуличками Лондона, відпочивали у британських пабах та як «палко» вона цілувала «Бреда Піта». Та, сьогодні, на зовні проявилась справжня правда її життя – вона просто завзята і роботяща українська жінка. «Ось вони реалії життя… Вчора ти був у Лондоні, а сьогодні…ти знаходишся в селі…в Тернопільській області… і йдеш … обривати ябка…...
Кримінал
Черговою жертвою телефонних шахраїв стала 60-річна жителька обласного центру. Повіривши у вигадану незнайомцем історію, жінка втратила 20 тисяч гривень. Поліцейські встановили, що кошти були зняті в Київській області. Зі слів потерпілої, на мобільний їй зателефонував незнайомий чоловік і повідомив, що в неприємну ситуацію потрапив її син. Аби вирішити проблему, потрібні кошти – 20 тисяч гривень. Жінка замість того, аби набрати номер сина і переконатися, чи...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!