Деякі тернополяни переконані, що імунізація вбиває дітей

Безжальна імунізація вбиває наших дітей, переконує частина тернополян. Тому щороку збільшується кількість відмов від щеплень. Проте є мами, які обома руками "за" вакцинацію. На їхню думку, вона рятує малечу від небезпечних хвороб. Медики підтримують таких батьків.

Батьки сьогодні мають сумніви щодо якості вакцин, а тому все частіше шукають причини, аби відмовитися від обов’язкових дитячих щеплень, пише 20 хвилин.

Відповідальність за вакцинацію батьки дитини несуть самі. Тому саме вони повинні вирішити, чи потрібні маляті щеплення. Адже нас постійно оточують інфекції, які передаються різними шляхами (кір, дифтерія, поліомієліт). Деякі з них "живуть" навіть у ґрунті (правець). І щеплення – єдиний спосіб захиститися від такої біди. Проте ми все частіше чуємо про негативні наслідки вакцинації, які призводять до інвалідизації і навіть смерті дитини. Не дивно, що тернополяни, як і всі українці, розділилися на два табори:  "за" та "проти" щеплень.

- Безжальна імунізація поступово вбиває наших дітей, - переконує тернополянка Іванна Мартиненко (прізвище та ім’я змінене на прохання жінки – прим. ред.). – Я не дозволила робити своїй дитині жодного щеплення й іншим не рекомендую. Наші медики дуже добре вміють приховувати компрометуючу інформацію. Усю відповідальність вони перекладають на плечі батьків.

Тернополянка переконана, що лікарі не надають вичерпної інформації про щеплення. Більше того, вони самі її не знають. Утім, не всі такі категоричні. Є у Тернополі батьки, які вважають щеплення необхідним. Варто лише дослухатися до порад медиків.

"Своїм щеплень не роблять…"

- Розумні лікарі своїм дітям щеплень не роблять, - продовжує вона. – Вони знають про тяжкі наслідки непотрібної вакцинації. Але, працюючи на державній роботі, змушені виконувати накази. От і "захищають" нас від хвороб, отруюючи ще із самого дитинства.

Пані Мартиненко називає дві головні причини своєї відмови від обов’язкової імунізації: сумнівна якість вакцини і погана кваліфікація дільничних педіатрів.

- Дивлюся на обшарпані поліклініки та умови, у яких оглядають дітей, і сумніваюся, що вакцина зберігається належним чином, - каже вона. – Враховуючи корупцію та безлад, який діється в країні, особисто я вже мало кому довіряю.

Продовжуючи, мама нарікає на неналежне виконання медичними працівниками професійних обов’язків. Мовляв, навіть дільничний педіатр тепер не переймається самопочуттям дитини.

- Мої вагання з приводу щеплень остаточно зникли, коли наш педіатр сказала робити вакцинацію в період, коли в моєї донечки полізли зуби, - додає Іванка Мартиненко. – Дитина постійно плакала, погано спала, навіть температура час від часу піднімалася, а медик казала, що протипоказань для щеплень немає. Хоча для того, аби направити на вакцинацію, вона мусить бути на 100% бути впевненою, що дитина - здорова.

У знайомих нашої співрозмовниці після щеплення дівчинка оглухла на обидва вуха. Їй тоді ще й року не було.

- Як завжди, лікарі не винні. Усю вину переклали на родичів, - каже жінка. – Хоча батьки впевнені, що їхня дитина до щеплення була абсолютно здоровою. Замовляли експертизу в Києві, навіть у Німеччині. І закордонні медики підтвердили: глухість трапилася через вакцинацію. Ви не уявляєте, як плакав тато, не знаючи, як допомогти своїй донечці.

Операція із відновлення слуху на одному вусі коштує більше 10 тисяч доларів. Таких грошей, як каже тернополянка, у родини немає. Отже, дитина залишиться інвалідом. Подружжя Мартиненків твердо вирішило, що "колоти" свою дитину не дозволять. Усю відповідальність за здоров’я маленької донечки вони взяли на себе.

- Краще ми не будемо ходити в садок, ніж я дозволю ставити під загрозу життя дитини, - наголошує жінка.

Сумніви щодо вакцинації мала й тернополянка Мар’яна Винниченко.

- Я спочатку перечитала купу літератури, - розповідає вона. – Одні знайомі та родичі говорили, що щеплення робити потрібно, інші казали: "І не думай!". Врешті я погодилася. Але перед щепленням розпитала лікарів про саму вакцину, які має побічні дії, чи були якісь негативні реакції. Стежила за станом малюка.

Якщо син пані Винниченко застуджувався чи у нього лізли зуби, щеплення відкладали.

- Мене ніхто ні до чого не змушував, - додає вона. - Просто батьки мусять самі зробити вибір. Але досить часто мами, опираючись на негативну інформацію в пресі, самі придумують "протипоказання".

Вакцинація – захист для дитини

Радить робити щеплення інша мама Тетяна Штаблава.

- Ми маємо всі щеплення, - каже вона. – Дякувати Богу, із дитиною все добре. Коли ми були маленькими, нам також робили щеплення. Про відмови тоді ніхто й не думав. А тепер кожен кричить своє. Але, якщо добре подумати, ускладнення після вакцинацій були й раніше, просто тоді це не афішували.

На тому, що робити щеплення потрібно, наполягає і лікар-педіатр Ольга Гаврищак.

- Звичайно, ніхто не в змозі змусити батьків вакцинувати дитину, - каже вона. – Однак лікарі дуже категоричні у рекомендаціях – щеплення необхідне! Навіть якщо вакцина не захистить дитину повністю, то зведе до мінімуму ускладнення від захворювань.

Згідно із Календарем профілактичних щеплень, затвердженим Міністерством охорони здоров’я (МОЗ), у тернопільських поліклініках проводять вакцинацію від найбільш розповсюджених дитячих хвороб: дифтерії, кашлюку, правця, туберкульозу, гепатиту В, кору, краснухи, поліомієліту та гемофільної інфекції.

- Такі маніпуляції проводять тільки здоровим дітям, - каже лікар. - Якщо дитя має вірусну інфекцію чи інші хвороби, імунізацію переносять.

Перед тим, як робити щеплення, педіатр обов’язково оглядає дитину, міряє температуру. Якщо виникають якісь підозри щодо стану здоров’я малечі, лікар може призначити певні аналізи та консультації в інших спеціалістів.

- Якщо ж дитина має якісь захворювання або в неї була негативна реакція на щеплення, питання подальшої вакцинації вирішує спеціальна комісія лікарів, - додає фахівець.

Педіатр запевняє, що вся вакцина, яку використовують у дільничній поліклініці, сертифікована МОЗ і зберігається належно. Лікар радить робити щеплення в призначені для цього терміни. Адже тоді – вищою є їх профілактична ефективність. Якщо вакцинацію відтерміновують через відсутність вакцини чи з інших причин, наступну дату щеплення лікар визначає дитині індивідуально.

- Нині в нас немає жодної вакцини, - акцентує пані Гаврищак. – Тому графік щеплень для кожного пацієнта ми розробляємо окремо. Деякі батьки хочуть самі купувати вакцину в аптеках. Але вони повинні взяти у нас спеціальну холодову сумку, щоб транспортувати медичний препарат до поліклініки.

Окрім того, в аптеці мають дати копію сертифікату якості та чек із чітко вказаними днем і годиною придбання вакцини. Тільки впевнившись у нормальній якості препарату, медичні працівники, можуть зробити щеплення.

- Маніпуляцію проводять тільки в межах поліклініки, - наголошує  лікар. - Також не можна відразу після щеплення віддавати дитину до дошкільного закладу. Протягом двох-трьох днів у малечі може спостерігатися незначне підвищення температури, млявість, дратівливість. Тому краще їй побути вдома.

До того ж, важливо обмежити в ці дні будь-які спортивні змагання, заняття в басейні, екскурсії та взагалі перебування в багатолюдних місцях. Краще, як вважає лікар, це все робити через п’ять-десять днів після вакцинації.

- Щоб запобігти появі температури або дратівливості у дитини після щеплення, можна на ніч поставити малечі вібурколову свічку, - каже медсестра кабінету профщеплень педіатричного відділення №4 Світлана Шушкевич. - Щоб запобігти почервонінням і набряку у маленьких діток, на місце вакцинації можна покласти теплу пеленку.

Батькам вона радить уважно стежити за станом дитини після щеплення. Висока температура, судоми, втрата свідомості, алергія – привід для негайного звернення до медиків.

Вакцина буде вже цього тижня!

Починаючи з цього тижня, у міські педіатричні відділення надійде вакцина, тож діти зможуть отримати необхідні щеплення, говорить заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма. Є наказ МОЗ, згідно із яким вакцину розподілять між усіма поліклінічними відділеннями області.

Серед отриманих можна назвати такі вакцини:

- від туберкульозу: БЦЖ (РОсія) та БЦЖ-м (Росія);

- від поліомієліту: "Іновакс Поліо";

- від кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції – "Пентаксин" (Франція);

- від гемофільної інфекції – "Хіберікс ТМ" (Бельгія);

- від кору, паротиту та краснухи – "Тримовакс" (Франція);

- для профілактики поліомієліту – ОВП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Міністерство внутрішніх справ нагадує виборцям, що в день президентських виборів на дільницях вони не мають права робити селфі або демонструвати свій бюлетень з голосом за того чи іншого кандидата. За такі дії мешканцям Тернопільщини може загрожувати обмеження волі. Як інформують "Тернополяни", запровадження таких заборон було необхідним для недопущення підкупу виборців. Раніше виборці вже робили фотозвіти для того, щоб отримати гроші за продаж свого голос...
Пригоди
23 березня о 08:40 на номер екстреного виклику "101" надійшло повідомлення про пожежу, що виникла в одній з квартир на п’ятому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку на вул.Карпенка, 24, в м. Тернопіль. Як інформує прес-центр ДСНС України в Тернопільській області, до місця події вирушили черговий караул 2-ї державної пожежно-рятувальної частини, відділення частини спеціальної пожежної техніки АРЗ СП, на автодрабині та співробітники оперативно-координац...
Суспільство
Обірвалося життя Юлії Шафранської, 32-річної тернополянки, матері двох дітей, яка протистояла страшній хворобі. У 2017 році на  сімнадцятому тижні вагітності у жінки діагностували онкологічне захворювання. Завдяки лікарям Юлія зуміла виносити і народити здорову дитину, а також позбутися пухлини. Однак невдовзі хвороба повернулася та почала стрімко прогресувати. В оголошеннях, які поширили друзі Юлії в будинку, де та раніше мешкала, зазначено, що панахида з...
Суспільство
В учнів молодших класів з'явилася нова шкільна форма: колоритна і актуальна водночас, вона збирає все більше позитивних відгуків серед громадськості. Як інформує "Реально" з посиланням на повідомлення начальниці управління  освіти в Тернопільській ОДА Ольги Хоми, Тернопільське училище сфери послуг та туризму розробило форму для учнів молодших класів Нової української школи.  Нагадуємо, що "Нова українська школа" (НУШ) – це реформоване середнє шкільництво,...
Кримінал
Оперативники відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними із торгівлею людьми, ГУНП в Рівненській області розшукують за підозрою в організації порностудій Тімура та Марію Хамдамових. Остання є уродженкою Тернопільщини. 20 лютого працівники відділу БЗПТЛ Рівненщини із залученням кіберполіцейських, спецпризначенців та за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області викрили злочину діяльність чотирьох порностудій у Рівному та Дніпрі. Як інформує о...
Пригоди
У Тернополі вчора (22 березня), пізно ввечері, намагався покінчити з життям 27-річний місцевий мешканець. Хлопець встромив собі ножа просто у живіт. Як повідомляють "Тернополяни", інцидент трапився у його помешканні на вул. Довженка. Про спробу суїциду у "швидку" сповістили очевидці. Лікарі забрали потерпілого у медзаклад. Молодика доправили в Тернопільську обласну комунальну клінічну психоневрологічну лікарню. У нього діагностували непроникаюче ножове пор...
Спорт
У Чехії завершився Міжнародний турнір з греко-римської боротьби "Grand Prix Chomutov 2019". На змаганнях першість виборола збірна команда, серед учасників якої є і тернополяни. Як повідомляє "За Збручем", "Grand Prix Chomutov 2019" – популярні змагання, на яких Україну представляли спортсмени з Тернополя, Києва, Вінниці, Мукачева, Стрия. Збірну команду формували серед кадетів 2002 – 2004 років народження. Наші земляки здобули першість. "У місті Хомутов, що...
Суспільство
Торік пенсії в Україні зросли від 2 до 61,5%, розповів Олексій Дорошенко, голова Національної ради економічного розвитку. "Виплати підвищили військовослужбовцям. У січні 2018-го у середньому вони отримували 2898 гривень. Цьогоріч – 4682 гривень. Це пов’язано з підвищенням заробітної плати військовим. Найменше зросли пенсії по інвалідності – на 2%. У 2018-му становили 1952 гривні. Зараз – 1995 гривень", – каже Дорошенко. Як повідомляє "Газета.ua", переважна...
Пригоди
Тернопільська блогерка Наталя Литвин вирішила урізноманітнити свої мандри, тому цього разу відвідала Індію.  Про перебіг поїздки вона написала у своєму блозі в мережі Instagram: "Привіт з Індії. Або, як тут вітаються, намастé!⠀Просто одного вечора вирішили, що хочемо чогось цікавішого, ніж море чи all inclusive. А Саша давно мріяв про Тадж-Махал (одне з чудес світу). Сьогодні ми в Делі. Перші враження... Ми в шоці від реакції на білих людей! Йдемо по вулиц...
Новини по темі
Тернополян попереджають: за "селфі" з виборчим бюлетенем громадянам загрожує обмеження волі
Обірвалося життя тернополянки Юлії Шафранської: без матері залишилося двоє дітей (ФОТО)
У Тернополі презентували нові моделі шкільної форми (ФОТО)
До уваги тернополян: з'ясувалося, скільки українців мають пенсію більшу за 10 000 гривень
"100 кілометрів пробігу за дві гривні": тернопільський студент виготовив унікальний електричний велосипед (ФОТО)
40 відер вареників приготував колектив тернопільського університету для українських військових (ФОТО)
На Тернопільщині громада села Героя Небесної сотні підтримала перехід до ПЦУ (ВІДЕО)
Провокації влади не допоможуть їй приховати корупцію та спроби фальсифікувати вибори, – заява
У селі Біла Тернопільського району згорів дорогий будинок (ФОТО)
Валерій Чоботар: За п’ять років війни Україна здобула імунітет і цей імунітет – Збройні сили України
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!