• Головна
  • В Україні створили карту, де можна перевірити наявність ліків від COVID-19
13:45, 1 грудня 2020 р.

В Україні створили карту, де можна перевірити наявність ліків від COVID-19

Національна служба здоров’я України створила інтерактивну карту, на якій можна відстежити наявність ліків, що входять в перелік лікарських засобів, які необхідні при лікуванні коронавірусу.

Про це повідомляє Українська правда. Життя. Станом на 29 листопада відзвітували про залишки 114 форм лікарських засобів 588 лікарень.
У ТОП-3 українських лікарень, в яких найбільша кількість ліків для стаціонарного лікування увійшли:
- Городенківська ЦРЛ (Івано-Франківська область)
78 лікарських засобів за 57 МНН (міжнародне непатентоване найменування);- Гощанська ЦРЛ (Рівненська область)
65 препаратів за 43 МНН;
- Закарпатський обласний клінічний фтизіопульмунологічний лікувально-діагностичний центр 61 препарат за 56 МНН.

Також на дашборді за кожним найменуванням можна побачити не тільки поточний залишок у певній лікарні, а його приріст за добу, середній залишок за сім днів, кількість закладів, де є певний препарат у наявності та інше.Щодо наявності залишків, необхідних для боротьби з COVID-19, в аптеках, то відзвітували 2 570 аптечних закладів.
У них наявні 143 форми ліків 45 МНН. Перелік аптечних мереж із залишками таких препаратів також можна побачити на дашборді НСЗУ.

Передбачається, що така карта дозволить пацієнтам і лікарям стежити за ситуацією із наявністю тих чи інших ліків, які допомагають при коронавірусній хворобі, в реальному часі.

Окрім того, відстежити за наявністю безкоштовних ліків можна за допомогою нового чат-боту "Медсестра Іванка". Активісти Антикорупційного штабу створили такий додаток, який дозволяє перш ніж купити призначені ліки в аптеці перевірити, чи є вони в наявності в лікарні.
"Медсестра Іванка" дозволяє підписатися на будь-яку лікарню та отримувати оновлення щодо її закупівель, залишити скаргу чи повідомити про корупцію, дізнатися про інші медичні товари, які купили у вашій лікарні.Бот працює в Telegram і Viber.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карта #дашборд #онлайн #ліки #лікарня
Останні новини
Оголошення
live comments feed...