• Головна
  • Петриківський дитячий будинок-інтернат на Тернопільщині готують до трансформації (ФОТО)
10:16, 4 грудня 2020 р.

Петриківський дитячий будинок-інтернат на Тернопільщині готують до трансформації (ФОТО)

Петриківський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат для дітей із інвалідністю, розташований неподалік Тернополя, незабаром зазнає суттєвої трансформації.

Про трансформацію дитячого-будинку інтернату для дітей з інвалідністю йшлося під час засідання міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей при обласній державній адміністрації. Про це повідомляють на сторінці у Facebook Тернопільської ОДА.

Під час засідання презентували проєкт трансформації інтернатного закладу. Попередньо представивши його комплексну оцінку.
Петриківський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат для дітей з інвалідністю утворений ще у 1967 році.

"Наразі інтернаті проживає 88 осіб. Це підопічні з 4 областей України, а саме Волинської, Херсонської, Чернівецької та Тернопільської областей, - зазначає заступник голови Віктор Устенко. – Ми маємо на меті трансформувати інтернатний заклад щоб забезпечити в найкращий спосіб потреби вихованців та підготувати їх до дорослого життя".


Згідно із запропонованим проєктом, дитячий будинок планують перетворити в клієнтноорієнтований Центр спеціалізованих послуг для дорослих осіб з помірно розумовою або розладами психіки, в якому створені гідні умови життя та можливості повернення в громаду.

Центр має діяти як комунальне некомерційне підприємство соціально-медичного спрямування. Призначення якого буде: забезпечення тимчасового та довготривалого перебування повнолітніх дівчат, жінок з помірною розумовою відсталістю та/або розладами психіки; надання комплексу послуг для забезпечення їм гідного значущого життя; створення можливостей для збереження родинних зв'язків, реінтеграції в сім'ю, громаду.

Нагадаємо, що у Тернопільській області триває "Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей" у рамках Проєкту Міністерства соціальної політики України "Модернізація системи соціальної підтримки населення України" консорціумом Оxford Policy Management (Великобританія), до складу якого входять Партнерство "Кожній дитині", Український фонд "Благополуччя дітей" та СОС Кіндердорф Інтернешнл (Австрія), за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Метою якого є зменшення кількості дітей в інтернатах. Тернопільщина – одна з чотирьох областей в Україні, де реалізовується пілотний проєкт про реформування інтернатних закладів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дитячий_будинок #інтернат #рефорування #заклад #ода

Коментарі

ТОП новини
"Навіть не розраховуйте на це": причини, які помилково вважають підставою відстрочки від мобілізації
"Скоро пенсія різко змінить розмір у цієї категорії людей": в Україні підготували зміни, коли українцям чекати на нові суми
"Жахливий снігопад завалить ці області України вже через кілька днів, холод прийде в цей регіон": синоптики про сніг
"Лютий мороз суне в ці області України, шалений снігопад замете цілий регіон": синоптики попередили про сильний холод
Оголошення
live comments feed...