• Головна
  • Експерти говорять про можливу хвилю повернення тернопільських заробітчан. Хто вирішить проблему робочих місць?
19:00, 1 квітня 2013 р.

Експерти говорять про можливу хвилю повернення тернопільських заробітчан. Хто вирішить проблему робочих місць?

Через економічну кризу в Європі, експерти вже говорять про можливість повернення українських заробітчан до рідної країни.

Вони також наголошують про передумови повернення українців до власних домівок – їм потрібно створювати відповідні економічні та психологічні умови – серед них першочерговим є питання створення робочих місць. 

– Зараз економічна криза в Європі. Кажуть, що заробітчани є найбільшими інвесторами нашої області, але криза корегує життєві обставини. Є така передумова, що люди будуть вертатися, особливо з Європи, а в Канаді, Америці ситуація ще більш-менш нормальна. Людина, яка прожила 8-10 років за кордоном, коли приїде сюди, ніби як морж потрапляє у 40 градусів морозу, як людина, яка не пристосована до моржування і поринає в холодну воду. Так само ті люди, які будуть повертатися, будуть потрапляти в таку ситуацію. Для повернення людей треба створювати робочі місця. Спрямовувати, допомагати їм розпочати свій власний бізнес. Не раз чув думки про те, що заробітчани будуть інвесторами. Це ще правдоподібно про тих українців, які приїдуть з Америки, з Канади, а люди, які повертаються з Європи – з Італії, Іспанії, Греції, Португалії та з інших країн – це їх не стосується. Зароблені ними гроші вже давно вкладені в квартири, в будинки, машини, в дітей. Вони приїдуть і починатимуть усе з нуля, тому що постійно відправляють посилки до України. Запасу в них нема, так що інвесторів зі сторін заробітчан з грошима нема. Це можуть бути одиниці, – зазначив голова Тернопільської обласної спілки працюючих за кордоном Микола Сернецький.

“Є певні проекти, які передбачають створення робочих місць для заробітчан. Зрозуміло, що привілеями вони не будуть користуватися, але треба врахувати психологічні складнощі людини, яка трохи в цивілізації прожила і повертається сюди,” – додав Микола Зіновійович.

У Тернопільській обласній державній адміністрації повідомляють, що є державна програма, яка передбачає надання допомоги українським заробітчанам.

– На державному рівні треба підтримати трудових емігрантів української діаспори, або українців, які проживають за кордоном. Є державна програма, яка прийнята постановою Кабінету Міністрів і під керівництвом Верховної Ради  минулого року, а в нас є розпорядження голови Тернопільської ОДА В. Хоптяна, де є регіональна програма підтримки “Українці за кордоном ”. Сподіваюся, що на найближчій сесії ця програма буде підтримана обласною радою. Вона розрахована на три роки і ми зможемо (оскільки левова частка українців саме з Тернопільщини) дати якусь допомогу. Буде здійснена інформаційна допомога, саме тим нашим землякам, які проживають за кордоном, – каже начальник управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Тернопільської ОДА Василь Кравець. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...