• Головна
  • Священики заохочують тернополян приступити до Святої Сповіді та Причастя
08:30, 2 квітня 2013 р.

Священики заохочують тернополян приступити до Святої Сповіді та Причастя

Розпочався третій тиждень Великого посту. Священики заохочують людей приступити до Святої Сповіді та Причастя. Часто люди зволікають зі сповіддю і роблять це в останній тиждень Великого Посту, коли у церквах черги та й священнослужителі вже втомлені. Сповідатися треба тоді, коли людина відчуває потребу, це має бути щиро та з покаянням.

У Таїнстві Сповіді відбувається безпосередня зустріч людини з Богом, де Господь – знавець людського серця, через священика прощає щиро розкаяні гріхи. Сповідь це не обов'язок перед Богом, а Божий дар для людини. Під час сповіді, за умови щирого покаяння, прощаються усі гріхи. Однак, кажуть священослужителі, для християнина мало покаятись, треба пообіцяти Господу і собі на майбутнє не грішити, повідомляє тв4  

Отець Петро Пастух, сотрудник церкви Пресвятої Тройці та Покрови Пресвятої Богородиці в Зарваниці: "Треба покаянного настрою, усвідомлення, бачення тієї проблеми, яку робить гріх. Пережиття такої ситуації подібно як на морі, людина яка потопає, вона кричить: рятуйте, допоможіть, усвідомлює, що вона пропадає. Так само і християнинові в стані покаянному потрібно побачити той стан, що вона гине. І без Ісуса, без Його помочі неможливо зцілитися, неможливо звільнитися".   На Сповіді, головним є відчуття провини перед Богом, а Господь милостивий і вибачить навіть забуте або допоможе пригадати, якщо ви будете уважними до власного духовного життя. Чимало людей відтягують сповідь до останного тижня посту, стоячи у кількаметрових чергах. Священики кажуть, приходити до сповіді треба тоді, коли християнин відчуває у цьому потребу. А щоб гідно підготуватися до Великодня треба сповідатися на початку, в середині посту.   

Отець Петро Пастух, сотрудник церкви Пресвятої Тройці та Покрови Пресвятої Богородиці в Зарваниці: "Здебільшого чекають до останнього тижня ті люди, яких заставила мама піти посповідатися, або заставила жінка, під певною умовою. Це неправильний підхід. Тому так важливо вже з перших днів посту не чекати, а починати аналізувати свій стан. Сповідатися тоді, коли є розположення. В останній тиждень посту, як правило, сповіді дуже швидкі, дуже короткі, священик не може приділити людині стільки часу, тай і сам вже є втомлений".   Зрештою, кажуть священики, важливо не те, коли сповідатися: на початку Великого посту чи у Світлий понеділок. Головне, не просто "відбути сповідь", а пережити її як Тайну Примирення з Богом і ближніми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...