• Головна
  • Українців хочуть тестувати на антиген до коронавірусу: чим він відрізняється від інших тестів
15:32, 14 грудня 2020 р.

Українців хочуть тестувати на антиген до коронавірусу: чим він відрізняється від інших тестів

Українців хочуть тестувати на антиген до коронавірусу: чим він відрізняється від інших тестів

В Україні мають намір запровадити тестування на антиген до коронавірусу. Ці тести поступаються в точності ПЛР, проте ВООЗ рекомендує їх застосовувати в країнах, де з об'єктивних причин немає можливості проводити великі обсяги ПЛР-тестувань. Є і плюси - такі тести здатні видати результат на наявність COVID-19 швидше, ніж ПЛР-тест.Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

За словами епідеміолога Андрія Александріна, тести на антиген до коронавірусу значно дешевші, ніж ПЛР, і не потребують багато часу на його дослідження, однак до них залишається багато питань.

"При цьому незрозуміло, на що будуть впливати відповіді тестів на антиген. Наприклад, якщо тест на антиген покаже, що людина здорова, а за фактом у неї є симптоми ковіду, для підтвердження все одно буде потрібен ПЛР (так написано в стандартах). А якщо тест покаже, що людина хвора, але симптомів у неї нема, то в цьому випадку теж потрібно буде підтвердження ПЛР. Так може краще відразу робити ПЛР? Але в МОЗ, схоже, так не вважають", - зазначив медик.

Справа в тому, що спочатку чиновники хотіли впихнути тести на антиген взагалі всім (проект наказу опинився в розпорядженні "Апострофа"): тобто симптомним, безсимптомним, всім українцям, які повертаються з подорожей, пацієнтам, жителям і персоналу лікарень, установам для людей з інвалідністю, соціальним працівникам, персоналу в стоматологічних кабінетах, учням шкіл та студентам навчальних закладів, працівникам великих компаній. Однак ці правки не були прийняті.Цікаво, що в прийнятих поправках є пункт про тестування на антиген українців, які "повертаються з регіонів зі значним поширенням COVID-19". Такими районами, при щоденній статистиці в 10-12 тисяч хворих, є практично вся територія України, а значить, в перспективі тестами на антиген можуть бути охоплені всі жителі країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тестування #коронавірус
Оголошення
live comments feed...