Що робити, якщо вам відмовили надавати послугу українською: поради мовного омбудсмена

Що робити, якщо вам відмовили надавати послугу українською: поради мовного омбудсмена, Тата Когут

Із 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування має перейти на українську мову при спілкуванні з клієнтами й відвідувачами, хіба що ті попросять звертатися до них іншою мовою.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь пояснив, що робити, якщо вам відмовлять надавати послугу українською мовою. Про це він розповів у  мережі Facebook.

Мовний омбудсмен радить:

Спробуйте владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою.
У разі відмови працівника зверніться до керівництва закладу або на "гарячу лінію" установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.
У разі відмови або не забезпечення надання інформації (послуг) державною мовою зафіксуйте факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб'єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб'єкта).
Подайте скаргу до Уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, e-пошту [email protected] або заповніть відповідну форму на сайті Уповноваженого. У скарзі обов’язково має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги, який саме суб'єкт/працівник суб'єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника.
Рекомендують також додати докази на підтвердження.
Письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати.В електронній скарзі також необхідно вказати електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.
Підпис під час надсилання електронного звернення не обов’язковий.
Скарги потрібно подавати Уповноваженому протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення.

мова закон штраф обслуговування скарга
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі