• Головна
  • 10 ознак того, що ви вже перехворіли на коронавірус і маєте імунітет на 5 місяців
13:01, 17 січня

10 ознак того, що ви вже перехворіли на коронавірус і маєте імунітет на 5 місяців

10 ознак того, що ви вже перехворіли на коронавірус і маєте імунітет на 5 місяців

Люди, які перехворіли на COVID-19, з великою ймовірністю будуть мати імунітет до нього протягом  п’яти місяців щонайменше. Але є докази того, що люди з антитілами все ще можуть переносити і поширювати вірус.

Як інформує "УП", за результатами дослідження науковців із Public Health England (PHE), повторні інфекції у людей, у яких є антитіла до COVID-19 від перенесеної інфекції, вкрай рідкісні. Науковці виявили всього 44 випадки серед 6614 раніше інфікованих в дослідженні. Однак, виявлений імунітет до коронавірусу не дає підстави нехтувати правилами безпеки, які можуть захистити інших.

Є щонайменше 10 ознак того, що ви перехворіли коронавірусом безсимптомно, тому що навіть у тих, хто переніс інфекцію в легкій формі може бути Long Covid, довготривалі наслідки цього захворювання.

1. Втрата пам’яті і туман в голові

Попереднє дослідження, опубліковане наприкінці жовтня 2020 року, припускає, що люди, які інфіковані COVID-19, можуть мати когнітивні проблеми, які тривають місяцями, особливо якщо вони важко перехворіли і потребували госпіталізації. Проаналізувавши результати широко доступного когнітивного тесту, дослідники виявили, що COVID-19 спричинив старіння мозку деяких пацієнтів приблизно на 10 років.

"У людей, які одужали, зокрема у тих, у кого більше не було симптомів, спостерігали значні когнітивні порушення", – написали автори дослідження.

Тому багато пацієнтів, які одужали від коронавірусної хвороби повідомляють про складність в обробці інформації та втрату пам’яті впродовж місяців після одужання.

2. Коронавірусний язик

Деякі експерти в області охорони здоров’я підозрюють, що коронавірус може безпосередньо інфікувати кровоносні судини і порушити приплив крові до ясен, зубів і язика, спричиняючи біль і пошкодження. Тепер з’являється все більше повідомлень про те, що інфекція може вплинути на здоров’я порожнини рота.

Після діагнозу COVID-19 і одужання люди діляться історіями про те, як стан їхніх зубів або ясен погіршувався. Якщо ви маєте якісь дивні нові відчуття на язиці, це може бути через те, що у вас був COVID-19, або у вас є одне з ряду інших захворювань, які можуть бути наслідком поганої гігієни порожнини рота, куріння або нездорової дієти.

3. Біль в животі

Деякі пацієнти з коронавірусною інфекцією страждають від болю в шлунку впродовж тижнів після зараження. Діарея є одним із можливих симптомів коронавірусної інфекції. Мікробіом кишківника може грати важливу роль у боротьбі організму з цим захворюванням та запобіганні важкому перебігу СOVID-19.

У кожної людини в кишківнику є унікальний асортимент бактерій, які відіграють різноманітну роль, зокрема в модуляції імунної відповіді, йдеться у публікації в журналі British Medical Journal. Дослідження Китайського університету Гонконгу показали, що люди, які перехворіли на COVID-19, мали “значно змінений” склад мікробіому. Тому, цілком можливо, що у тих, хто перехворівши, з госпіталізацією чи безсимптомно, біль в животі може продовжуватися.

4. Запалені очі

Цей симптом є відносно рідкісним, але все ще вважається, що він впливає приблизно на 3% мільйонів людей, які перенесли коронавірусну хворобу. Лікарі попередили, що інфекції очей можуть бути ще однією ознакою COVID-19. Інші люди повідомляли про такі симптоми, як кон’юнктивіт.

5. Втома 

Взимку багато людей можуть відчувати втому і легко сплутати її із коронавірусним симптомом. Проте хворі на цей загальний тривалий симптом COVID-19 порівнюють його більше із відчуттям виснаження, ніж із типовою втомою. Симптом може негативно вплинути на життя людей і перетворити найпростіші завдання на величезну боротьбу.

6. Утруднене дихання

COVID-19 може спричинити як тривалі, так і гострі труднощі з диханням. Звісно, якщо лікування коронавірусної хвороби відбувалося в лікарні з окситерапією чи підключенням до апаратів ШВЛ, то легке дихання не відновиться одразу після виходу з лікарні. Багато людей, які спочатку були безсимптомними, отримували проблеми з диханням протягом кількох місяців після зараження. Якщо вам важко перевести дух, або якщо ваш партнер помітив, що ви дихаєте важче, ніж зазвичай, тоді ви можете страждати на пошкодження легенів, пов’язане з коронавірусною інфекцією.

7. Втрата волосся

Доведено, що коронавірус потрапляючи в організм впливає на імунітет, який активізовує всі свої сили на боротьбу з вірусом, як наслідок у нього не залишається сил на іншу роботу. Хоча це не один із контрольних сигналів, за якими нам казали стежити під час пандемії, випадіння волосся може свідчити про наявність у вас коронавірусу.

8. Тривога і безсоння

Ще один симптом, який складно помітити, з огляду на загальне психічне напруження в суспільстві, але дослідники вважають, що COVID-19 може призвести до тривоги, депресії та безсоння. Вчені з Оксфордського університету проаналізували електронні медичні картки 69 мільйонів людей у ​​США, у тому числі понад 62 000 пацієнтів COVID-19. Їхні аналіз показав, що за три місяці після позитивного тесту COVID-19, кожен п’ятий вперше отримав діагноз тривожності, депресії або безсоння. За словами дослідників, це приблизно вдвічі частіше, ніж у людей без COVID-19.

9. Втрата слуху та шум у вухах

У листопаді було опубліковано дослідження, яке показало, що багато людей страждають від втрати слуху протягом декількох місяців після виявленої інфекції. Дослідники з Університету Англії Раскіна розглянули проблеми зі слухом, що стосуються пацієнтів із COVID-19, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. У ході дослідження група проаналізувала 3103 пацієнта з COVID-19 із шумом у вухах.  Аналіз показав, що у 40% учасників погіршився шум у вухах на тлі хвороби.

10. Запаморочення голови

Ще однією класичною ознакою Long Covid, яка, схоже, підкрадається до багатьох безсимптомних пацієнтів, є запаморочення. Відчуття раптової хиткості або нестійкості на ногах може бути ознакою того, що у вас є вірус, або ви перехворіли.

#Коронавірус #10_ознак_що_перехворіли
Оголошення
live comments feed...