• Головна
  • Перший український музей у Тернополі відзначає сторіччя з часу заснування
10:30, 9 квітня 2013 р.

Перший український музей у Тернополі відзначає сторіччя з часу заснування

8 квітня відкрилася виставка пейзажу з фондів обласного краєзнавчого музею. На ній представлені роботи як художників-вихідців з Тернопілля, так і знаних майстрів пензля з усієї України. Це один із культурно-мистецьких заходів, які організовуються з нагоди столітнього ювілею першого українського музею у Тернополі.

«У 1913 році 13 квітня з ініціативи товариства Народна школа у нашому місті постав краєзнавчий музей – Подільський музей він тоді називався. Це була ініціативи громади. І створювався музей задля вивчення історії рідного краю, – зазначив на урочистостях затупник голови обласної ради Олег Боберський. – У наш час варто по-новому подивитися на музейну справу. Музеї мають стати осередком культурного життя міста та області, місцем ознайомлення з величезними доробками нашої нації, її величним літописом. Усім нам спільно варто голосно розповідати світові та краянам про ті цінні експонати, які є в музеї, про їхню значимість, пропагувати нашу культуру та нашу історію».

Присутні наголосили і на тому, що  скульптури Пінзеля, які перебувають у краєзнавчому музею, створили справжній фурор у культурному житті світу на виставці у Луврі.  Отож, Тернопільський краєзнавчий музей має чим дивувати і тернополян, і світову громаду.

Відзначення 100-річчя музею тривати протягом усього 2013 року і включатимуть як найрізноманітні виставки, так і урочисті академії, науково-краєзнавчі конференції тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...