• Головна
  • Що сьогодні у жодному разі не можна робити у Тетянин день
09:14, 25 січня
1

Що сьогодні у жодному разі не можна робити у Тетянин день

Сьогодні відзначається Тетянин день і День студентства.

Сьогодні Церква вшановує пам'ять мучениці Тетяни Римської. Вона народилася в Римі в багатій і знатній родині. Подорослішавши, вона вирішила не виходити заміж і дотримуватися благочестя. При імператорі Марку Аврелії дівчину схопили і привели в храм Аполлона, де намагалися змусити її поклонитися цьому богу. Тетяна піднесла молитву Ісусу Христу, після чого виник землетрус і зруйнував храм. Після цього її піддавали тортурам. Її стратили разом з батьком.

Пам'ять Тетяни шанують 12 січня за юліанським календарем - або 25 січня за новим стилем. В 1755 році в цей день імператрицею Єлизаветою Петрівною був підписаний указ про відкриття Московського університету. Тетянин день став святкуватися щорічно як день народження цього університету, а пізніше - як день всього студентства.

У день Тетяни студенти виступали з хором у храмах, каталися на санях, розігрували студентів і влаштовували бенкети. Святій Тетяні моляться про успіх у навчанні.

Що сьогодні у жодному разі не можна робити у Тетянин день, фото-1

У народі в цей день було заведено пекти хліб і короваї. Хліб ламали руками і давали кожному члену сім'ї. З короваєм пов'язано кілька традицій дня: якщо хліб в середині піднявся горбком, то рік буде вдалим, якщо він повністю гладкий - рік буде спокійний, а якщо тріснув - на біду.

Дівчата ходили до річки, щоб вибивати килими, а хлопці допомагали їм нести килим. Чисті килими вивішували на паркані і дивилися, щоб на них не було ні порошинки - тоді дівчина стане хорошою господинею.

Прикмети погоди 25 січня
Зоряне небо віщує ранню весну.
Якщо сніг випав у великі замети - буде багато хліба.
Якщо сонце рано вийде - буде раннє потепління.
Сніг на Тетяну обіцяє дощове і сире літо.
Південний вітер - до маловрожайного літа.
Морозна і ясна погода - до хорошого врожаю; тепло і снігопад - до неврожаю.

#День Тетяни #звичаї #традиції #День студента

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
я
25 січня, 09:27
«Журналісти»- (якщо Вас так можна назавати). Стаття називається-Що не можна робити? Тема в статті так і не розкрита! Скопійована інформація з інтернету і все! Журналісту за роботу (яку він не виконав) -двійка!
Оголошення
live comments feed...