• Головна
  • Двоє жительок Тернополя рятували міських кажанів (ФОТО, ВІДЕО)
11:16, 23 лютого 2021 р.

Двоє жительок Тернополя рятували міських кажанів (ФОТО, ВІДЕО)

Двоє жительок Тернополя рятували міських кажанів (ФОТО, ВІДЕО)

Родина тернополянки Наталії Журавель зробила хороу справу - рятувала кажанів, які прокинулися зі сну взимку.

Про це повідомляє Суспільне. Одного з них вони знайшли в своєму під’їзді.
"Чоловік вийшов на сходову клітку, приходить до хати і каже: «Ой, там кажан літає». Ми всі вибігли, а він тут літав-літав і, напевно, перелякався бідний нас, і зачепився за дріт від лампочки", – розповіла тернополянка Наталія Журавель.

Донька Наталії зателефонувала волонтерам реабілітаційного центру рукокрилих, що в Харкові. Вони дали поради, як поводитися з кажанами.
Для підгодівлі тварини дівчина купувала личинки комах. Поїли кажана зі шприца.

"Вони можуть переносити різні небезпечні захворювання. Тому ми намагалися поводитися з ним дуже обережно, брати його лише в рукавицях, щоб він нас не вкусив", – каже Марта Журавель.Іншого кажана дівчина знайшла в місцевому парку під корою зрубаного дерева. До приїзду волонтерів двох кажанів помістили в картонні коробки.

За словами аспіранта кафедри зоології ЛНУ ім. І. Франка Юрія Чайки один із кажанів – це «Нетепер середземноморський». Цей вид, як і всі кажани фауни України, занесений до Червоної книги. Один нетепер може з’їсти за одну ніч 800 тисяч комарів.

Взимку кажанів бажано не чіпати. Якщо вже знайшли кажана, потрібно звертатися до спеціалістів, щоб його відгодувати і влаштувати штучну зимівлю до весни. Волонтери є майже у всіх містах."Інший вид називається «Лилик двохколріний». Це є типовий житель міст", – каже Юрій Чайка.
Родина Наталії Журавель передала двох рукокрилих волонтерам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кажан #порятунок #сім'я #миші #шприц
live comments feed...