"Депресія, міокардити та періодичні болі" : лікар розповів про масові ускладнення після коронавірусу

Пацієнти, які перехворіли коронавірусом часто стикаються із відсутністю нюху, смаку та депресіями. Особливо часто проблеми із здоров'ям стають відчутними не під час перебігу хвороби, а після неї. 

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів головний лікар Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко.

"Із найчастіших наслідків коронавірусу – це, коли людина тільки починає хворіти, то вона може втратити нюх та смак. У нас були хворі, у яких нюх та смак був відсутній впродовж 4-5 місяців після того, як вони одужали від коронавірусу. І тільки згодом ці відчуття починають поступово відновлюватися", - пояснив медик.

Лікар наголошує, що після коронавірусу можуть з'явитись періодичні болі та швидка втомлюваність.

"Інші хворі мають зміни з боку серцево-судинної системи у вигляді міокардитів, які можуть тривати до двох-двох із половиною місяців. Є ще низка хворих, які мають ураження з боку нижніх кінцівок. Це – періодичні болі, утруднення ходьби. Також є значна частина хворих, у яких спостерігається астенічний синдром: вони не мають настрою, швидко втомлюються, порушена функція сну", - сказав Сергій Федоренко.

Нагадаємо, в Україні вже є випадки, коли люди повторно інфікувались коронавірусом. Утім, у разі нового зараження хвороба минає швидше та простіше.

Коронавірус covid19 карантин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі