Бережанське скло може знову з’явитися на прилавках магазинів (ФОТО)

Були часи коли Бережанський склозавод був лідером із виготовленням скла та скло виробів. З 2011 року завод закритий. І ось через 10 років у Бережанах може відновитися виготовлення виробів зі скла.

"Це не ідея відновлення самого Бережанського склозаводу, це ідея створення мануфактури по виготовленню скла та скляної продукції", – написав на своїй сторінці в Facebook Бережанський міський голова Ростислав Бортник.
Ініціативу відродження склодувної традиції Бережан, мер жартома назвав "Бережанське скло, або пробудження Фенікса", а, заодно, поцікавився чи ще є люди, які працювали на заводі: склодуви, майстри по печах, порізці та загартуванні скла, інші спеціалісти та фахівці, які б були зацікавлені у такому відроджені.Варто зазначити, що за часів СРСР бренд "Бережанське скло" був відомий далеко за межами України.
Бережанський склозавод був заснований в 1961 році. Спеціалізувався на виробництві посуду, розсіювачів для побутових світильників, кахелю тощо. Основним способом виробництва було ручне видування й декорування.
В асортименті підприємства було близько 500 видів продукції. Вироби експортувалися до Німеччини, Болгарії, Молдови, Росії, Латвії та інших країн.
І хоч завод припинив роботу в 2011 році, набори склянок та фужерів з Бережан ще досі можна знайти у сервантах дбайливих господинь, і навіть, придбати на онлайн-аукціонах.

скло склозавод бережани мануфактура міський_голова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі