207-му річницю від дня народження Тараса Шевченка вшанували у Тернополі

Сьогодні, 9 березня, у Тернополі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування 207-ої річниці від дня його народження.

До заходу долучилися голова Тернопільської районної ради Віктор Козорог, міський голова Тернополя Сергій Надал, голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко та голова ТОДА Володимир Труш.

Урочистості розпочалися з пісні «Реве та стогне Дніпр широкий». Згодом священники провели богослужіння.

«У ці дні 9-10 березня ми вшановуємо великого українця, справжнього патріота своєї землі, генія України. За усі своїх 47 років життя Тарас Шевченко 24 роки був в кріпацтві, 10 — на засланні, а решту — під наглядом жандармів. Та це не зламало генія української творчості, а навпаки дало наснагу та впевненість у боротьбі за вільну та незалежну Україну, за популяризацію української мови, пісні, звичаїв та традицій, - зазначив Віктор Козорог. – Тарас Шевченко у своїй творчості відобразив саме ті думки й настрої, які були важливими в житті українців його часу. Про те, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, свідчить те, що в другій половині XIX — на початку XX століття чи не єдиною книжкою в більшості сільських хат України був «Кобзар», вірші з нього вчили напам'ять, за ним училися читати».

Міський голова Сергій Надал наголосив на актуальності творів Шевченка і сьогодні і важливості вивчення його творчості для молоді.
"Слова Великого поета залишаються актуальними і сьогодні. А поруч з Біблією на книжковій полиці кожного українця можна знайти «Кобзар». Це ті джерела, до яких ми звертаємося у час роздумів, скрути, пошуку правильного вибору.
Шевченко дає прості і, водночас, дієві стратегії перемоги.
Це єдність українців, коли Кобзар кличе нас забути чвари і обійняти «найменшого брата». Про єдність маємо пам’ятати зараз, коли нас хоче ділити зовнішній ворог. А для нас єдиним аргументом має бути оцінка дій на користь чи проти України.

Це повага до себе і своєї нації, бо «...хто матір забуває, того Бог карає». Без поваги до себе, своєї культури, історії — ніколи не буде поваги сусідів. Про це маємо пам’ятати, коли зазіхають на наші традиції, мову, віру.

Це віра у перемогу, коли «оживе добра слава, Слава України». Про цю віру маємо пам’ятати, коли ворог переконує нас, що ми не можемо бути господарями на своїй землі, а Україна не може бути успішною.

Шевченка треба читати кожному і сьогодні, у складний час змін, реформ, перетворень. У час, коли українці вчаться бути державницькою нацією.

Бо мудра порада Кобзаря дасть терпіння. Дасть сили для того, щоб здолати негаразди. Дозволить нам усім збудувати Україну нашої мрії!" - зазначив міський голова.

тарас_шевченко святкування вірш пам'ятник
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі