Росія понад три місяці не віддає тіло загиблого українця після стрілянини на кордоні

Родина загиблого внаслідок стрілянини на кордоні України та Росії українця Євгена Голубєва вже понад три місяці не може повернути його тіло на батьківщину. У Росії затримку репатріації тіла мотивують слідчими діями.

Про це проєкту Радіо Свобода "Донбас Реалії" розповіла дружина загиблого українця Сабіна Голубєва, передає ТСН.ua. Контакт із жінкою підтримує посольство України в Російській Федерації.
"Я особисто дзвонила, посольство мені встановило контакт, слідчому Бєлгородської області. Коли я консультувалася, коли і як я можу отримати тіло чоловіка, то він мені сказав, що тіло Голубєва знаходиться в морзі. І поки що ніякої інформації мені повідомити не можуть. Потім, коли я зідзвонювалась з завідувачем бюро бєлгородського моргу, то він мені сказав, коли я запитала, як і коли я можу забрати тіло чоловіка, він сказав: приїжджайте хоч зараз. Тільки вам потрібен дозвіл слідчого, який веде цю справу", – розповіла дружина загиблого Євгена Голубєва Сабіна Голубєва.

Пізніше жінці повідомили, що справу з Бєлгорода передали в Москву, в Головне слідче управління Слідчого комітету РФ. В українському МЗС проєкту "Донбас Реалії" повідомили, що, попри численні запити посольства України в Російській Федерації до Міністерства закордонних справ РФ та інших компетентних органів Росії щодо офіційного підтвердження факту загибелі Євгена Голубєва та обставин його загибелі, офіційна відповідь російської сторони до української дипломатичної установи не надходила.
"Водночас, за інформацією посольства України в РФ, тіло Євгена Голубєва наразі знаходиться на зберіганні в Обласній державній бюджетній установі охорони здоров’я "Бєлгородське бюро судово-медичної експертизи" до окремого розпорядження органу досудового розслідування. Кримінальне провадження, порушене за фактом смерті Євгена Голубєва, здійснює Головне слідче управління Слідчого комітету РФ. За словами російських слідчих, дозвіл на видачу тіла загиблого для поховання буде надано після отримання остаточних результатів судово-медичної експертизи" – йдеться у відповіді українського МЗС на запит видання.

Згідно з документами російського слідства, стріляв в українця військовослужбовець Прикордонного управління ФСБ Росії по Бєлгородській та Воронезькій області підполковник Дмитро Пєшехонов. З ним у наряді також були старший лейтенант Єгор Єрмолаєв і прапорщик Юрій Чиж. "Я особисто дзвонила, посольство мені встановило контакт, слідчому Бєлгородської області. Коли я консультувалася, коли і як я можу отримати тіло чоловіка, то він мені сказав, що тіло Голубєва знаходиться в морзі. І поки що ніякої інформації мені повідомити не можуть. Потім, коли я зідзвонювалась з завідувачем бюро бєлгородського моргу, то він мені сказав, коли я запитала, як і коли я можу забрати тіло чоловіка, він сказав: приїжджайте хоч зараз. Тільки вам потрібен дозвіл слідчого, який веде цю справу", – розповіла дружина загиблого Євгена Голубєва Сабіна Голубєва.

Пізніше жінці повідомили, що справу з Бєлгорода передали в Москву, в Головне слідче управління Слідчого комітету РФ. В українському МЗС проєкту "Донбас Реалії" повідомили, що, попри численні запити посольства України в Російській Федерації до Міністерства закордонних справ РФ та інших компетентних органів Росії щодо офіційного підтвердження факту загибелі Євгена Голубєва та обставин його загибелі, офіційна відповідь російської сторони до української дипломатичної установи не надходила."Водночас, за інформацією посольства України в РФ, тіло Євгена Голубєва наразі знаходиться на зберіганні в Обласній державній бюджетній

установі охорони здоров’я "Бєлгородське бюро судово-медичної експертизи" до окремого розпорядження органу досудового розслідування. Кримінальне провадження, порушене за фактом смерті Євгена Голубєва, здійснює Головне слідче управління Слідчого комітету РФ. За словами російських слідчих, дозвіл на видачу тіла загиблого для поховання буде надано після отримання остаточних результатів судово-медичної експертизи" – йдеться у відповіді українського МЗС на запит видання.

Згідно з документами російського слідства, стріляв в українця військовослужбовець Прикордонного управління ФСБ Росії по Бєлгородській та Воронезькій області підполковник Дмитро Пєшехонов. З ним у наряді також були старший лейтенант Єгор Єрмолаєв і прапорщик Юрій Чиж.

росія тіло репатріація стрілянина слідчі_дії родина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі