"Раптовий дзвінок врятував дитину": 1,5-річний малюк грався із телефоном і випадково набрав номер лікаря

"Раптовий дзвінок врятував дитину": 1,5-річний малюк грався із телефоном і випадково набрав номер лікаря, Георгій Шевчук

У сусідній області 1,5-річний малюк на ім'я Марко врятував своє життя, випадково зателефонувавши до свого лікаря під час гри із маминим телефоном. Після даного дзвінка дитину записали на огляд до медиків, під час котрого було виявлено кісту легені.

Як інформує "ТСН", у момент, коли дитина зателефонувала, лікарка, завідувачка II хірургічного відділення львівської міської дитячої лікарні Галина Курило була на операції, а вже по її закінченню, вона помітила на телефоні пропущені дзвінки, серед яких був і дзвінок від мами Марка. Хлопчик народився з вродженою вадою легені і був під спостереженням медиків.

Лікарка подумала, що стан дитини погіршився, і зателефонувала матері хлопчика. Утім жінка відповіла лікарці, що вона їй не телефонувала, і що це, мабуть, її син випадково натиснув кнопку, граючись мобільним.

У розмові з мамою лікарка розпитала про стан дитини і порадила приїхати на обстеження, бо з такою вродженою патологією, як у Марка, за легенею треба регулярно спостерігати, щоб переконатися, що кіста не росте.

Мати хлопчика розповіла, що ще до народження сина знала, що у нього проблеми з легенями. На 18 тижні вагітності на УЗД побачили, що у хлопчика у легенях є кісти різних розмірів і серце трохи зміщене.

"Та коли я народила сина, ліва легеня була вже здорова, серце стало на місце, а ось кісти у правій легені залишилися. З обласного перинатального центру у Львові, де я народжувала, мене скерували у міську дитячу лікарню. Лікарі перинатального сказали мені, що скеровують мене до лікаря, який обов’язково витягне мою дитину з непростого стану. Я повірила і не помилилася", – розповідає мати дитини.

Після народження хлопчик деякий час провів у лікарні, а далі за станом дитини лікарі спостерігали. Батьки з району час від часу приїжджали на обстеження.

"Марко росте дуже рухливим, активним хлопчиком, я не помічала за ним, щоб йому було важко дихати під час бігу чи ігор, тож останній рік ми не їздили на обстеження. Збиралися це зробити, коли потепліє і коронавірус, може, відступить. Аж тут дзвінок лікаря… І ми поїхали до Львова на початку березня", – розповідає жінка.

Попри те, що Марко був активним і мав здоровий вигляд, результати обстеження на комп’ютерній томографії (КТ) показали, що стан дитини критичний. Кіста значно збільшилася за розмірами і нагадувала м’яч, вона зайняла майже всю праву легеню.

Дитину почали терміново готувати до операції, до якої долучились і інші лікарі.

"Минулого року вся наша сім’я підхопила якийсь вірус, ми всі важко перехворіли, і Марко також. Це, мабуть, і дало поштовх росту кісти", – розповідає мама хлопчика.

Лікарка розповіла, що у хлопчика була вроджена кістозна трансформація правої легені. І коли його взяли на операційний стіл, ситуація вже була дуже напруженою.

"Ще трохи і могла статися біда. Кіста роздулася і стиснула здорові частини правої легені, стиснула вона і ліву легеню. За розмірами кіста була як м’яч, вона росла швидше, ніж дитина. Такі кісти можуть тріснути і викликати пневмоторакс. Якби це сталося в селі, могли б і не встигнути", – зазначає лікарка Галина Курило.

Дитячим хірургам вдалося врятувати 1/3 правої легені, решту видалили. Хлопчик після операції дуже швидко почав одужувати. Він неповну добу був в реанімації, а на третій день після операції вже бігав коридором лікарні.

"Аналізуючи все, що відбулося з нами за останній час, я думаю, що Марко отим випадковим дзвінком лікарю врятував своє життя. Бо якби Галина Курило нам не подзвонила, ми б приїхали на консультацію лише влітку, а тоді вже могло б бути запізно. Тож дякую Богу і лікарям, що все склалося саме так", – каже мати малюка.

15 березня мама з сином поїхали додому.  

Дзвінок_врятував_малюка кіста_легені лікарка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі