"Не 8 тисяч": в Офісі президента повідомили розмір нової компенсації підприємцям за локдаун

Нещодавно ми повідомляли, що Уряд має намір відновити виплати компенсацій у разі повного локдауну. Нова компенсація українським підприємцям, які через посилення карантину у "червоних" зонах змушені тимчасово припинити роботу, буде розраховуватися у межах середньої зарплати в регіоні.

Виплата буде знову здійснюватися через "Дію", а профінансують цю програму місцева і центральна влада разом. Про це розповів радник керівника Офісу президента Андрія Єрмака та ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі одного з українських телеканалів. Милованов уточнив, що сума виплати підприємцям буде залежати він рівня середньої зарплати у конкретних містах і може відрізнятися в залежності від регіону.

"Там не 8 тисяч, а середня зарплата. Повинно бути в межах середньої зарплати в регіоні, тому що допомога повинна бути адаптована до середньої зарплати, рівню цін у конкретних містах. Хтось може навіть отримати більше, ніж у Києві, таке теж можливо", - висловився він. За словами Милованова, програма підтримки бізнесу буде працювати за таким алгоритмом: місцева влада області "червоної" зони повинна розробити пакет підтримки і показати його центральній владі. Після цього центральна влада додасть до тих коштів, які готова надати місцева влада, ще 100%.

"Таким чином намагаємося всі разом допомогти, місцева і центральна влада навпіл, 100% + 100%. Це і відповідь, де взяти гроші: разом, я думаю, буде легше знайти кошти, ніж політично вибирати одну сторону, яка повинна підтримати всіх", - пояснив радник голови ОП.

Утім, в областях, де складна фінансова ситуація, Милованов каже, що слід офіційно звертатися до центральної влади, і вона буде вирішувати ситуацію.

"Є регіони, де просто складна фінансова ситуація, вони тоді звертаються до центральної влади, і вона буде вирішувати і робити винятки. Але має бути звернення, що вибачте, у нас не виходить, немає грошей. тоді центральна влада зможе допомогти. Якщо ви пам'ятаєте, коли видавалися ці 8 тисяч гривень, це робилося ще до локдауну. Механізм видачі через "Дію" і Пенсійний фонд працює. Одна з вимог програми, до речі, щоб виплати були через "Дію", тому що це дозволяє домогтися прозорості, швидкості та унеможливити зловживання", - додав Тимофій Милованов.

Нагадаємо, голова уряду Денис Шмигаль анонсував поновлення виплат українським підприємцям, які через посилення карантину у "червоних" зонах змушені тимчасово припинити роботу. Профільні міністерства мають розробити алгоритм виплати компенсацій.

компенсація гроші локдаун гривня кабмін повідомлення заява
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі