Пільги на проїзд для українців монетизують?

Міністерство соціальної політики планує монетизувати пільги на проїзд для українців. Відповідний механізм пропонується запровадити місцевій владі.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла міністр соцполітики Марина Лазебна.За її словами, міністерство розробило законопроект, який передбачає, що місцева влада своїми рішеннями визначить форми надання пільг на проїзд, у тому числі в монетизованому вигляді.

«Необхідно спонукати місцеві влади впроваджувати засоби обліку фактично наданих пільг», – каже Лазебна.

При цьому міністр зазначила, що цей процес поки що йде важко.«Але ми запропонуємо механізми, як монетизувати пільги на проїзд, хочемо дати громадам алгоритм, як це зробити. Є 2,4 мільйона осіб, які мають пільговий проїзд згідно із законодавством. Ми за те, щоб ці пільги залишалися», – заявила вона.

Мінсоцполітики вважають необхідним домовлятися з цього питання з головами громад.
«Ми працюємо з Асоціацією міст України, вони підтримують такий порядок денний, але все одно питання поки йде важко», – додала Лазебна.

Кабмін підготував новий порядок монетизації пільгового проїзду. Пільги по оплаті проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах хочуть надавати в готівковій формі в разі прийняття такого рішення місцевими органами влади.Відзначимо, в середньому за 2020 рік проїзд у міському транспорті подорожчав майже на 8% – з 5,1 до 5,5 гривень.

проїзд монетизація українці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі