• Головна
  • "Так можна залишитися і без лікарів": за рік Україну покинула вражаюча кількість медиків
14:07, 4 квітня 2021 р.

"Так можна залишитися і без лікарів": за рік Україну покинула вражаюча кількість медиків

Українська медицина на 30 році незалежності переживає далеко не найкращі часи. Професія, яка в усьому цивілізованому світі вважається престижною та високооплачуваною, виявилася не такою в Україні. Медики масово звільняються, а випускники вузів більше не поспішають працювати за обраною спеціальністю. 

Так, за даними Центру Разумкова у щорічному звіті "Україна 2020-2021: невиправдані очікування, несподівані виклики", від початку 2020 року Україну покинули більше 66 тис лікарів і медичних працівників. Ще понад 5 тис. лікарів спеціалізованої ланки і майже 34 тис. медпрацівників, більшість з яких пенсійного і передпенсійного віку, звільнилися", — йдеться в опублікованому на сайті 

За даними міністерства охорони здоровʼя України, в країні не вистачає майже 34 тисичі лікарів і понад 35 тисяч працівників середньої ланки. Також тривають масові звільнення медиків у межах медичної реформи. За даними Державного центру зайнятості України, у 2020 році в країні втратили роботу 73 тисячі медиків, а в січні 2021 року — ще 6 тисяч.

Головною причиною масового звільнення, за словами медиків, є відсутність обіцяних «ковідних» виплат на тлі незмінно низьких зарплат.

В той же час, тривають масові скорочення медиків у межах другого етапу медичної реформи. За даними Державного центру зайнятості України, в 2020 році в країні втратили роботу 73 тис. медиків, а в січні 2021 року - ще 6 тисяч.

Це пов'язано з новими правилами фінансування, коли держкошти отримують лише «ефективні лікарні» з певним переліком обладнання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медики #іміграція #звільнення #медицина

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Пацієнт без реформи
4 квітня 2021 р., 17:09
чому досьогодні не врегульовані зарплати медиків.Сімейний лікар отримує 10000-16000 грн. А спеціалісти окулісти, хірурги, неврологи, ортопедичні і інші 3000-4000 грн.  Одні є медиками і хочуть їсти а інші лохи і не мають права їсти. Придурки начудили а хворі в більшості йдуть саме до вузьких спеціалістів а не до сімейних які завжди зайняті і не є фахівцями лікування.  Де обіцяні гроші які йдуть за хворим.Адже в онколікарні Тернополя на операцію гроші хворий несе з дому та пенсію віддає. Де державні гроші які йдуть за хворим.
Nadal Pider
4 квітня 2021 р., 22:21
Слава Україні!!!
Оголошення
live comments feed...