• Головна
  • Тернопільська молодь поралася у дендропарку «Загребелля» (фото)
12:00, 21 квітня 2013 р.

Тернопільська молодь поралася у дендропарку «Загребелля» (фото)

Поки в парку ім. Т. Шевченка міська влада висаджувала катальпи, тернопільська молодь поралася у дендропарку «Загребелля».

Поліетиленовими мішками та рукавичками озброїлися не тільки представники різноманітних громадських організацій – «Пласт», «AISEC», «Файне місто» тощо, а й просто небайдужі юнаки та дівчата. Їм незнайомі слова «суботник», і традиційно-українське «толока», але близьке відчуття відповідальності за наш спільний дім.

Тому в День довкілля вони пожертвували годинкою зайвого сну, змогою «постирчати» в онлайні чи причепурити власний робочий стіл. Молоді люди прийшли з піднесеним настроєм, високими намірами, а дехто з дівчат – і на високих підборах (ніщо не повинне стати на заваді святу чистоти і природи!). За словами організаторів, сьогодні у Тернополі участь у Всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою» взяло близько 400 осіб, пише Тернопільська липа. «Зробимо Україну чистою!» – це аполітична та некомерційна громадська ініціатива в рамках Всесвітнього руху «Let’sdoit!».

Сонячна погода лише сприяла бадьорому настрою та ентузіазму добровольців. Волонтери завзято пакували на виніс цілі склади підгузків та рештки пікніків… Варто сказати, що за етикетками склотари можна було б вивчати асортимент горілчаних виробів…А ще напрошується висновок: наші люди дуже чистоплотні – в лісі ми знаходили купи вологих серветок та інших засобів особистої гігієни.

Взагалі, рейтинг знахідок вражає. Посеред різного огидного мотлоху лише одному волонтеру «поталанило» натрапити на:

унітаз

дві пари трусів (чоловічих)

жіночу туфлю

5 пар шкарпеток різного калібру і одну візерунчасту капронову

пустий гаманець

голову ляльки Барбі

пакет «Фуршет» (отже, целофан валявся тут далеко більше року)…

–       все це свідчить про активну життєдіяльність тернополян.

Студент технічного університету Андрій долучається до такої акції чи не вперше, зате – продуктивно: «Я вже встиг поприбирати на Микулинецькому кладовищі! Сьогодні у нас була перша пара, а звідти я одразу поїхав на Дружбу. Допоможу тут, зроблю корисну справу. Я сподіваюся, що в свідомості українців відбудуться якісь зміни, і наші співгромадяни не будуть більше свинями у людській подобі».

За три години волонтери вже залишали лісопарк із задоволенням від добре виконаної справи. Тепер приємно бачити зелені галявинки, де можна спокійно розміститися для відпочинку, без остраху натрапити на несподівану знахідку чи «пригоду» на власну п’яту точку.

Не вистарчає одного: оскільки парк – це відпочинкова зона, то чому не обладнати її належним чином? Аби туалети були біотуалетами, а не «біолісом» чи «біополем». Інколи звичайна людська лінь не дозволяє віднести вже спаковане сміття до контейнера, то чи не краще було б поставити де-не-де сміттєві баки. Інакше, боюся, наступного року знову знадобиться чотири сотні громадських двірників…

1397-460x613

 460x539

 1389-460x345

 1390-460x345

 460x345

 460x3455

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...