Почалися облави на пенсіонерів-боржників: незаконне свавілля газівників?

Попри те, що на час дії карантинних обмежень в нашій країні забороняється примусове припинення надання будь-яких комунальних послуг, навіть при виникненні боргів у побутового споживача, "газівники" все одно йдуть на хитрощі в обхід законів.

Про деякі дивні ситуації пише видання "Сьогодні".
Зокрема, до пенсіонерки Валентини Михайлівни, яка володіє приватним будинком у Фастові, співробітник газової служби проник потайки, через незачинені ворота. Він не став шукати господарів, а просто перекрив трубу. На резонне запитання, що саме відбувається, "газівник" відповів просто - витік газу.

Однак, коли родич власниці відправився в компанію, що поставляє газ, йому сказали, що від "труби" відключили через виниклу заборгованості, а під'єднають тільки після повної оплати всієї суми. Таким чином, незаконну дію було скоєно свідомо, щоб змусити боржника до швидкої сплати боргу.

Втім, як зазначають постраждалі від свавілля, таких випадків багато: під офісом газової компанії завжди довгі черги з ошуканих громадян, і не тільки пенсіонерів, а й вагітних жінок з маленькими дітьми. Але все ж повернемося до справи Валентини Михайлівни: заборгувала вона всього лише 8 000 гривень, через те, що не в змозі оплачувати завищені тарифи повністю. Оформити реструктуризацію для неї не вихід - необхідно сплатити відразу половину суми, але більша частина її пенсії йде на ліки.

Ще більш дивна ситуація сталася в селі Гора Київської області: тут співробітник газопостачальної компанії взагалі побив сімейну пару пенсіонерів, бо вони чинили опір відключенню газу в домоволодінні. Побив "газівник" не тільки чоловіка, а й жінку, та так, що пенсіонерці наклали на обличчя 6 швів і діагностували струс мозку.

У "Нафтогазі" підтвердили, що такі методи є абсолютно незаконними. І в таких випадках просто необхідно писати скаргу в НКРЕКП, де є фахівці, які в змозі встановити, чи збрехали постачальники газу про витік. Якщо інформація про несправність не підтвердиться, компанію, що дозволила собі подібні протиправні дії, оштрафують на 850 000 гривень за кожен відомий випадок, а то і взагалі позбавлять державної ліцензії. Крім цього, постраждалі можуть подати до суду, з вимогою компенсувати як моральний, так і матеріальний збиток.

газ труба боржник гроші пенсонер закон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі